Eén siertrui voor dag én nacht tl tl tl Ho ho... kerstcadeau 1 tl li Sexy Santa als stijlicoon! EP P DE KUNST VAN HET OPTUIGEN Kerstscrabbelen met opa en oma, vervolgens een groot familiediner met alle bloedverwanten en hun aanhang, tussendoor een vlugge borrel met vrienden en hup: door naar het echte werk - een legendarisch kerstfeestje. Loesjes spreuk luidt: 'Kerststress - de Kerstman zegt niet voor niets "ho, ho, ho'" en ergens schuilt daar een kern van waarheid in. Wat draagje bijvoorbeeld als alle feestelijke activiteiten uiteenlopen? Zeul je een sleurtas mee? Hoeft niet: met een simpele truc creëer je een killer outfit voor de hele dag en avond! Begin je vroeg met glit ter en kant of hou je je overdag gedeisd? Je hoeft geen organisatie talent te zijn om je naar een dresscode te kleden. Het zit 'm namelijk in de basics! Kies voor één basisstuk dat geschikt is voor iedere gelegen heid, een item dat goed te up- en downdressen is. Dit modeseizoen duiken er bijvoorbeeld veel em- bellished sweaters op; feffen) truien met stras stenen, kralen en/of glit ters. Ze zijn warm, fees telijk en makkelijk te combineren met andere kledingstukken - denk aan kokerrokken, pan talons, plissé rokjes of leren broeken. Stijlvol en een gedegen alterna tief voor (clichématige) glitterjurken. Labels als Rodarte, Kenzo, Stella McCartney, Au Jour Le Jour en Ralph Lauren verkopen deze met glim mers versierde truien in allerlei denkbare vari anten. Maar gelukkig zijn ze ook verkrijgbaar in een budgetvriende- lijke prijsklasse. Wel zo handig als je - door de cadeautjesinkoop - op de kleintjes let! De formule voor een puik setje zit 'm dus in dat ene basisstuk, de rest is een kwestie van optellen en weglaten. Is de eerste stop een di ner? De siertrui geef je een dosis chic met een zwart plooirokje (ver geet de panty/maillot niet), laarzen en oor hangers. Hou het tijdens het eten tje redelijk ingetogen met enkele in het oog springende details. Ben je meer het stoere type en kijk je vooral uit naar het (huisjfeestje? Kies dan bijvoorbeeld een ruwe cropped spijker broek die je combineert met open pumps, tiara en clutch. En tot slot: wil je jezelf juist uitbundig optuigen, kies dan voor contrasterende acces soires - kleuren hoeven immers niet met elkaar te rijmen. Het is jouw (kerst) feestje! Het winkelassortiment van menig modewinkel staat weer vol kerstige hebbedingen. Items die je - op Kerstavond - stiekem graag treft in je christmas stocking, of gewoon, sierlijk verpakt onder de boom. Dat ene parfum, die luxe tas of een paar le ren handschoenen mis schien? Wellicht ben je al begonnen met het la ten vallen van subtiele hints, maar soms is het lastig kiezen uit al dat moois. We helpen graag een handje; zie hier zes (succesgegarandeerde) modische kerstcadeaus voor hem en haar. Mannen zijn vaak ietwat praktisch van aard en zien winkelen - er zijn natuurlijk uitzonderin gen - als moetje. Des te leuker is het om je va der, vriend, man of broer kennis" te laten maken met vernieuwende kleu ren. Verras ze bijvoor beeld met de volgende kleurrijke gifts: Sokken: Eigenlijk heb je er nooit genoeg, want iedere outfit snakt naar een goed paar zachte sokken. Blauw, grijs en zwart zijn vertrouwde kleurencomp.agnons, maar daar maakt (Sir) Paul Smith een lange neus naar. Zijn sokken zijn weelderig en artis tiek - zoals dit gecolour- blockte katoenen exem plaar. Portemonnee: "Geel staat niemand" is een misvatting die we overboord gooien. Deze leren citroenfrisse por- temonee is handgemaakt en klein van stuk; past overal in en bij! Manchetknopen: Het mo debeeld gaat in 2014 de ar tistieke kant op, dat signaal geven ontwerpers af in hun modeshows. Illustraties, grafische prints, verfvegen, tie-dye, kunstprenten en fo to's zullen hun weg vinden naar onze garderobe. Laten we eerst klein beginnen met deze manchetknoppen met illustratie! Iedere vrouw heeft een an dere smaak: de één is klas siek en behouden, de ander heeft een meer avontuur lijke stijl. Met deze cadeaus maak je je zus, moeder of vriendin blij: Schoudertasje: Rood leer met crocoreliëf en een gouden snoer - je hebt met deze tas weinig nodig om een statement te maken. Rugzak: Wie goed kijkt naar de losse verfstreken ziet duidelijk een Dober- mann afgebeeld op deze praktische rugzak. Een stoere firint voor een stoere (jonge)dame. Sieradenbak: Kikkerland Design maakt vernuftige gadgets voor beiden sek sen, voornamelijk spul len waar je je interieur mee opleukt. Zoals dit sieradenbakje, waar je heel slim je mooiste juwelen tentoonstelt. EP R Die goede ouwe kerstman. Eigenlijk is hij een heuse voorloper! De nu zo populaire baard heeft hij al jarenlang hangen, hij is de ronde bril altijd trouw gebleven en heeft zijn zwarte stoere boots nooit laten staan voor snelle sneakers. Ook erg fashion forward: hij draagt zijn Noorse wollen truien met verve. Een waar stijlicoon voor mannen ei genlijk, die kerstman! Met deze items is elke man in een mum van tijd om te toveren tot Sexy Santa. Nu hopen dat hij dan óók mooie cadeautjes meebrengt. Niet alleen de kledingstijl, maar ook de le vensstijl van good old Santa is vooruitstre vend te noemen. Hij is avonturier in hart en nieren, reist al vanaf 1820 de hele wereld Het klimaat verandert en het weer wordt extremer. Bij modehuizen resulteerde dit in collecties met verschillende 'outdoor' items: Noorse breisels, stevige boots en warme jassen. Ideaal voor een koude Kerstavond! Het kleurenpalet voor Sexy Santa? Warme roodtinten, gecombineerd met beige, wit en groen. Ruiten en Noorse breisels zorgen voor de nodige dosis folklore. Stoffen zijn vooral functioneel en stevig: het traditionele flu weel wordt dus ingewisseld voor warm wol, denim en stevig katoen. Outfits zijn com fortabel en sportief. Zo is Sexy Santa klaar voor een nieuw avontuur en het woeste bui tenleven. rond en stond dus aan het begin van de globalisering. Des te meer ziet hij daarom het belang in van duurzaam heid (de beste man woont immers.op de Noordpool). 'Groen' vliegen is voor hem een vanzelfsprekendheid. Het moge duidelijk zijn: we kunnen allemaal wat leren van de kerstman. Te begin nen met zijn garderobe! Z\i J) www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 december 2013 20 Door: Nisse Benhaddaoui, Perscentrum Mode Basics and all that glit ters Optelsom O www. perscentrummode.nl Outfit Dag- trui (Far Fetch), rokje (Samsoe Samsoe), enkellaarzen (Karen Millen), clutch (Club Monaco), oorbellen (Vanilia). Outfit Nacht - trui (Far Fetch), broek (Paige), pumps (Dune), clutch (Club Monaco), tiara (Asos). Tas (Givenchy), schoudertasje (Guess), sokken, manchetknopen en portemonnee (Paul Smith), sieradenbak (Kikkerland Design). Door: Nisse Benhaddaoui, Perscentrum Mode Voor hem Voor haar C www. perscentrummode.nl t£-y Een 'Sexy Santa' met gebreide trui met Noors dessin, jeans en stoere boots (Kuyichi), Bordeauxrode broek (Dockers), ruiten blouse (Lee) en rode vlinderstrik (Samsoe Samsoe). Door: Priscilla de Putter, Perscentrum Mode Sexy Santa Stijldossier www.perscentrummode.nl

de Faam | 2013 | | pagina 20