Een feest van gezelligheid, of toch...? Veel schaatsplezier bij IJsbaan Middelburg! kpn kpn.com/schaatsen| ^#schaatsfan Wat betekent Kerst voor u? Is het gewoon een feest van cadeautjes, lichtjes, lekker eten en gezelligheid? Of heeft het voor u als gelovige of niet gelovige toch een diepere betekenis? We gaan met deze vraag op zak in gesprek met een aantal Zeeuwen. ZEELAND - Voor veel Walche- naren is de geboorte van Je zus Christus nog steeds de betekenis van het kerstfeest. "We gaan met Kerst altijd naar de kerk. Altijd heel bij zonder die dienst", zegt het echtpaar Sturm uit Veere. Renate Jasperse uit Vlissin- gen: "Ik ga juist alleen met Kerst naar de kerk en dan de Kerstnachtdienst. Speciaal voor de sfeer." "Ik ben niet gelovig, dus Kerst zegt mij 'niet zoveel. Maar die sfeer er omheen vind ik wel fijn", is de me ning van Kees Francke uit Koudekerke. Yvonne, bij standsmoeder uit Vlissin- gen: "Zet mijn achternaam er maar niet bij. Voor mij be tekent kerst veel te drukke winkels en mensefi die veel te veel kerstinkopen doen. Dure tijden!" Moniek Ce- vaal uit Souburg reageert: "De gedachte er achter? Vre de op aarde. Dat zegt mij het meest!" Nelly Bakker uit Ouwerkerk heeft niet zoveel meer met Kerstmis. "Vroeger ging ik naar de kerk,'maar na de Wa tersnoodramp van 1953 ben ik daarmee gestopt. Ik zocht antwoorden in de kerk en die ik kreeg ik niet. Ik mis het niet, het is allemaal al zo lang geleden. Met Kerstmis WAT BETEKENT KERST VOOR U? DE REDACTIE VROEG HET EEN AANTAL ZEEUWEN doen we dus niet zoveel. Misschien gaan we nog fiet sen als het mooi weer is." Voor Cor de Wit betekent Kerstmis even niet wer ken. "Het geloof, daar heb ik niet zoveel mee. Ik vind het vooral fijn dat ik twee vrije dagen heb. Mijn zoon is op vakantie, dus wat dat betreft gaan we niet zoveel doen. Misschien uit eten of zo, maar daar blijft het dan wel bij." Kees van Wieringen uit Goes kijkt me even vreemd aan. "Ik ga naar mijn broer. Mis schien ook nog naar kennis sen. Eens een spelletje doen. Je kent dat wel", zegt hij dan. De familie de Jager, ook uit Goes, gaat 's ochtends naar de kerstdienst. Verdere plan nen zijn er nog niet. "Als het maar mooi weer is, dan kan je ook nog eens naar buiten", lacht mevrouw de Jager. Het naar buiten gaan spreekt ook de Goese Wendy Bras ser aan. "Het strand op met de kinderen en de hond. Heerlijk toch?" Echtgenoot André vult aan: "We begin nen 's morgens al hoor. Eerst naar de kerk. Dan koffie of thee met wat lekkers, dan het strand en we sluiten af met een gourmetten." Met Kerst wordt door christenen de geboorte van Jezus Christus gevierd. De evangeliën van Lucas en Matteüs in de Bijbel beschrijven de geboorte van Jezus. Vooral Lucas geeft brede aandacht aan de geboorte van Jezus in Bethlehem. KPN is sponsor en fan van heel schaatsend Nederland. Daarom sponsoren we niet alleen de professionele schaatsers, maar pok de schaatsers op natuurijs, marathonschaatsers en de kleintjes die hun eerste slagen maken op de lokale IJSTIJDI-baantjes. Dit zijn baantjes waar iedereen deze winter kan komen schaatsen. De talenten van de toekomst van de KPN Junior Schaatsclub zijn er ook. Schaatsje mee? Het netwerk dat geeft om Nederland O www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 december 2013 16 Door de redactie Sfeer en vrede op aarde Vroeger en nu Naar de kerk Betekenis van Kerst Annelies en Jaques Breugem. Annelies is acht jaar dominee geweest gezellig. Maar ook: "Watje van waarde vindt, dat geef je door." in Ouwerkerk. Ze vindt Kerst soms iets te commercieel, verplicht Foto: Marieke Mandemaker

de Faam | 2013 | | pagina 16