r r Gemeentelijke balies eerder dicht Hof van Tange afgesloten Commissie Straatnaamgeving Informatieavond over woninginbraken Uitnodiging meedenkavond Hazenburg r Vragen aan de gemeente? "Alsof je mooie gordijnen ophangt in een lege kamer" Informatieavond tweede CPO-project GEMEENTE MIDDELBURG Op donderdag 5 december sluiten de gemeentelijke loketten in het stadskantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. Ook in de avonduren zijn de balies op 5 december gesloten. Op 24 en 31 december sluiten de ge meentelijke balies ook om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldam- meweg sluit op 5, 24 en 31 december om 15.30 uur. Op vrijdag 13 december is het niet mogelijk te parkeren op Hof van Tange. Het terrein is gereserveerd voor de cliënten van Stichting Arduin en hun begeleiders. Vanaf 20.00 uur kunt u het parkeerterrein weer op. Op woensdag 11 december vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering is van 10.00 tot 12.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staan onder andere de naamgeving van een nieuwe buurt in Arnemuiden (nu Hazenburg noord genoemd), de onderborden in Klarenbeek en Arnemuiden en de eventuele naamgeving van drie fietspaden. De gemeente Middelburg werkt samen met de Politie en het Openbaar Ministerie (OM) aan de veiligheid in Zeeland. Daarbij wordt in het bijzon der aandacht geschonken aan de aanpak van woninginbraken. Op 11 december organiseren ze in wijkcentrum Dauwendaele een openbare informatieavond voor wijkbewoners over woninginbraak en hoe dit te voorkomen. De avond begint om 19.30 uur. Meer informatie is nodig omdat er in het afgelopen jaar in de gemeente Middel- burg een stijging te zien is geweest van het aantal woninginbraken. Zo ook in de wijk Dauwendaele. Bewoners kunnen zelf de kans op een inbraak in hun woning verkleinen. Hoe dit kan wordt toegelicht op de informatieavond. Tijdens de bijeen komst kunnen er ook vragen worden gesteld aan onder andere de wijkagent, (een) vertegenwoordiger(s) van Woongoed en een medewerker van de ge meente. Waar en wanneer De informatieavond zal plaatsvinden op woensdag 11 december 2013 in het wijkcentrum Dauwendaele. Het wijkcentrum is de vinden in het Winkelcentrum Dauwendaele. U kunt het wijkcentrum deze avond enkel bereiken via de achter zijde. De gemeente is voornemens om een uitbereiding van de bestaande woonwijk Hazenburg te realiseren. Deze uitbreiding is opgenomen in de Middelburgse Kwaliteitsatlas. Voor het gebied ten westen van Braken burg en ten noorden van Hazenburg, is een visie gemaakt die tijdens de informatieavond van 13 november gepresenteerd is. Graag nodigen we u uit voor de eerste meedenkavond. Tijdens deze avond kunt u met ons meedenken over de inkleuring van het plan. Onder die inkleuring wordt onder andere verstaan de invulling van het plan met groen, wegen en speelvoor- zieningen. De eerste meedenkavond vindt plaats op woensdag 11 december om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor in Middelburg (ingang kant benzinestation). De deuren staan open om 19.15 uur. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact op nemen met Erwin Veldman: e.veldman@middelburg.nl. Middelburg heeft Antwoord® bel 14 0118 of kijk op www.middelburg.nl W "Alsof je mooie gordijnen ophangt in een lege kamer." Deze uit spraak was te horen van één van de vele vrijwilligers die zich vorige week woensdag inzetten voor de aanplant van bomen en struiken op de Zaagmolendijk en Steen- bakkerijweg in Nieuw- en Sint Joosland. Bewoners van de Zaagmolendijk in Nieuw- en Sint Joosland waren al jaren niet gelukkig met het struweel dat voor hun huizen lag. Er stonden veel dode planten en struiken, het was een trieste bedoening en het zicht op de N57 werd niet ontnomen. 'Met deze klachten meldden de bewoners zich ook bij de dorpsmanager van de ge meente Middelburg. Enkele maanden geleden kwam er schot in de zaak. Het Waterschap Scheldestromen heeft, in overleg met de bewoners en Stichting Landschapsbeheer Zeeland, een plan ontworpen om nieuwe be planting aan te leggen. En gaandeweg kwam tot stand wat zo kenmerkend is voor Nieuw- en Sint Joosland: enthou siasme, betrokkenheid en sociale co hesie. Dat resulteerde woensdag in een grote groep vrijwilligers die zich en- es Foto Aart van Belzen thousiast inzetten voor Nieuw- en Sint Joosland. Onder de bevlogen leiding van Karin Mol van Stichting Land schapsbeheer Zeeland, werd in één dag de Zaagmolendijk en Steenbak- kerijweg voorzien van nieuw groen. De Firma Baas zorgde voor een kraan en Kwekerij van de Waart zorgde voor de beplanting. Diverse bestuurders ondersteunden het plan en hebben zich ook fysiek op het werk gestort: Sophie van 't West einde van het Waterschap, Lous Cop- poolse en Jan Bostelaar van SLZ, en dorpswethouder Johan Aalberts van de gemeente Middelburg. De samenwerking tussen bewoners en de diverse organisaties verliep uit stekend. Wat opviel, was het enthousi asme van de vrijwilligers: zo zorgden Niek en Marleen van Raaij van de Zaagmolendijk voor koffie en soep. De dorpsvereniging zorgde voor iets lekkers bij de koffie en dit alles kon genuttigd worden in een droge schuur die ook weer door de familie Lokker beschikbaar werd gesteld. Een mooi voorbeeld van samenwer king, en bovenal: burgerparticipatie! De realisatie van vijf rijwoningen vanuit het collectief particulier op drachtgeverschap (cpo) aan de Dorus Rijkersstraat is halverwege. De woningen zijn net onder kap. Alle woningen zijn op maat ge maakt en tevens levensloopbe- stendig. Bij voldoende belangstelling start een tweede cpo-project in de Stromenwijk, op de hoek van de Oosterschelde- straat en de Mastgatstraat. Het is de bedoeling dat op deze plek twee-onder-een-kap- en/of rijwoningen worden gerealiseerd, aansluitend op de bebouwing in de directe omgeving. Deze wonin gen kunnen zich onder andere on derscheiden met een levensloopprogramma, duurzaam comfort karakter en functionele indeling. Informatieavond De Stichting Collectief Particulier Op drachtgeverschap Zeeland (CPOZ) is gestart met een inventarisatie naar de behoefte voor een tweede cpo-project en naar de voorkeuren voor woningty pen. Het is de bedoeling dat CPOZ ook het verdere proces zal begelei den. De inventarisatie is nu zover dat er voor belangstellenden een informa tieavond wordt gehouden. De informatieavond is in Getij aan de Oosterscheldestraat op woensdag avond 11 december om 19.30 uur. Tijdens deze avond geeft het CPO/CPOZ een toelichting en er komt een ervaringsdeskundige van het CPO Dorus Rijkersstraat aan het woord. Ook komen de stedenbouw- Op de hoek Oosterscheldestraat/Mastgatstraat start bij voldoende belangstelling een tweede cpo-project in de Stromenwijk. kundige randvoorwaarden, kavelinvul ling en de mogelijkheid dit project op een later moment te bezoeken aan bod. Heeft u interesse om op deze locatie in collectief verband zelf uw woning te realiseren, bezoek dan deze informa tieavond. Ook kunt u contact opne men met de heer C. Tuinstra van CPOZ via info@cpoz.nl of D6-533 275 35. Meer informatie vindt u op www.cpoz.nl. CPO Bij een collectief opdrachtgeverschap gaan toekomstige woningbouwers onder leiding van een deskundige hun woning ontwerpen. Hierdoor worden de woningen naar eigen maat ontwik keld en wordt de projectontwikkelaar uitgeschakeld. Een groot voordeel is dat dit proces zich in een lagere koop som vertaalt. De deskundige wordt door de provincie Zeeland beschik baar gesteld. Wanneer duidelijkheid ontstaat over een definitief programma en een voor genomen wijziging van het bestem mingsplan, zal voor direct omwonenden een informatiebijeen komst worden georganiseerd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. Reijnierse van de gemeente Middelburg, telefoon 67 52 15. 1 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 december 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur r

de Faam | 2013 | | pagina 9