Uitslag enquête 'Langer zelfstandig wonen' Uitstel plannen geluidsscherm Waarop kan de gemeente volgens u bezuinigen? Start herdenking afschaffing slavenhandel 2014 M 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 december 2013 8 In september is er een enquête gehouden onder ruim 1800 vijven- vijftigplussers in de gemeente Middelburg. De gemeente zoekt hiermee naar antwoord op de vra gen: heeft Middelburg in 2025 voldoende woningen voor senio ren? Kunnen de huidige woningen aangepast worden aan de wensen van de senioren? Is de woonomge ving geschikt voor senioren? De enquête is verstuurd naar inwoners van de wijken Dauwendaele en Griffi oen, aan huishoudens met minstens één persoon van vijfenvijftig jaar of ouder. In totaal hebben 640 mensen de enquête ingevuld. De resultaten worden meegenomen in het woonbe leid. In de nieuwe woonvisie zal oude renhuisvesting een prominente plek innemen. Ouderen willen niet verhuizen Uit de enquête komt sterk naar voren dat de vijfenvijftigplussers het liefst blijven wonen waar ze dat nu doen. Tussen de verschillende leeftijdscate gorieën zit geen verschil, het komt erop neer dat 90% niet bereid is bin nen nu of twee jaar te verhuizen. Re denen dat mensen niet willen verhuizen zijn dat ze tevreden zijn met de woning, maar ook dat ze de buurt als prettig ervaren. Foto Aart van Belzen Ook wil driekwart van de geënquêteer den, als ze zouden verhuizen, in een appartement wonen. Dit verschilt sterk met de huidige woonsituatie, driekwart woont nu namelijk in een eengezinswoning. Ondervraagden willen niet zonder (me- dischejnoodzaak in een levensloopbe- stendige woning wonen. Opvallend is dat meer dan de helft mogelijk bereid is tot het investeren in het levensloop- bestendig aanpassen van de eigen woning. Een kwart is zelfs bereid om €1000,- tot €5000,- te investeren. De bewoners vinden detailhandel op de eerste plaats belangrijk in een wijk, gevolgd door goede bereikbaarheid en als derde groenvoorziening. Als de bewoners verhuizen, dan willen zij het liefst naar de binnenstad. De bewo ners .geven hun wijk een hoog cijfer, Dauwendaele krijgt een 7,5 en Griffi oen een 8. Winnaar van de 10 inch tablet Deelnemers maakten kans op een ta blet met zonnelader. Deze prijs is door het project www. middelburg energieneutraal.nl. beschikbaar ge steld. De winnaar van de tablet met zonnelader is de heer A. Bosdijk. Wet houder Ed de Graaf van de gemeente Middelburg reikte samen met stagiair Sander Plukaard de prijs uit. In oktober 2013 werd aan bewoners van de Nieuwe Vlissingseweg een plan voor een geluidsscherm met behoud van groen voorgelegd. Tij dens de informatieavond bleek dat niet alle bewoners het eens waren met het plaatsen van een scherm. Om die reden is er onder de bewo ners een enquête uitgezet. Hieruit bleek dat ruim meer dan de helft van de bewoners tegen de komst van een geluidsscherm is. De ge meente stelt daarom het plaatsen van een geluidsscherm voorlopig uit en gaat op zoek naar alternatieve geluidswerende maatregelen. In totaal zijn 247 enquêteformulieren met antwoordenvelop huis aan huis verspreid onder de bewoners van de Nieuwe Vlissingseweg. In de enquête zijn de uitgangspunten van het scherm aangegeven, zoals behoud van het be staande groen, plaatsing aan de zijde van de Provinciale weg en een maxi male hoogte van drie meter. De ge meente heeft een kleine honderd formulieren terug ontvangen. Van de respondenten geeft 58% aan tegen een scherm te zijn, 35% is voor en 7% heeft geen mening. Alternatieven De gemeente heeft daarom besloten om plannen voor een geluidsscherm uit te stellen en te zoeken naar alter natieve manieren van geluidswering. De. gemeente gaat daarvoor eerst overleg voeren met het Ministerie van Infrastructuur en Milieu. Voor welk al ternatief gekozen gaat worden is af hankelijk van de instemming van de wegbeheerder, in dit geval Provincie Zeeland, en of het Ministerie bereid is een subsidie te verstrekken. Klankbordgroep Bewoners hadden de mogelijkheid zich via de enquête op te geven voor een klankbordgroep. Momenteel is niet bekend wanneer en hoe het ver keerslawaai wordt aangepakt. De klankbordgroep wordt daarom nog niet bij elkaar geroepen. Bewoners die zich voor deze klankbordgroep heb ben opgegeven ontvangen hierover persoonlijk bericht. Waarop kan de gemeente volgens u bezuinigen? En waarop absoluut niet? Het gemeentebestuur ver neemt hierover graag uw mening en roept u op uw ideeën hierover aan hen kenbaar te maken. De onlangs verschenen begrotings krant geeft u meer inzicht in de opbouw van de gemeentebegro ting. Financiën op orde Om het huishoudboekje kloppend te houden, heeft de gemeente Middel burg de afgelopen jaren voor 13 mil joen aan structurele bezuinigingen doorgevoerd. Zolang de regering moet blijven bezuinigen, zullen de ef fecten ook op gemeenteniveau voel baar zijn. Om de gemeentefinanciën op orde te houden moet de gemeente Middelburg voor de periode 2015- 2018 aanvullend 2,8 miljoen bezuini gen. Het college van burgemeester en wethouders wil in januari, nog voor de gemeenteraadsverkiezingen, komen met bezuinigingsvoorstellen. Het col lege van burgemeester en wethouders verneemt graag de mening van de in woners en ondernemers van Middel burg en roept op om ideeën voor bezuinigen aan hen kenbaar te maken. Alle meningen en ideeën zijn welkom op ombuigingen@middelburg.nl. Heeft u de begrotingskrant niet op uw deurmat aangetroffen of bent u hem kwijt? U kunt de krant ook terugvinden op www.middelburg.nl bij Actueel Nieuws. Naar verwachting zal het college medio december een voorstel voor bezuinigingen opstellen en naar de ge meenteraad toesturen. 14 januari wordt het voorstel besproken in de commissie Algemeen Bestuur waarna de raad op 20 januari een besluit neemt. Afgelopen maandag, internatio nale dag van de slavernij, vierde Amsterdam de afsluiting van her denkingsjaar afschaffing slavernij 2013. Tijdens deze bijeenkomst gaf de burgemeester van Amster dam symbolisch het stokje door aan burgemeester Harald Berg- mann voor de herdenking van de afschaffing slavenhandel in 2014 in Zeeland. In 2014 is het 200 jaar geleden dat de slavenhandel is afgeschaft in Ne derland. Middelburg herdenkt dit met allerlei activiteiten. Zo komt er ee'n stadswandeling Cacao, suiker en sla ven die langs markante punten in Mid delburg voert die een relatie hebben met de slavenhandel en de MCC (Mid delburgse Commercie Compagnie) uit de 17e en 18e eeuw. Deze stadswan deling kan gemaakt worden aan de hand van een boekje (waarin ook een speurtocht voor kinderen opgenomen is) en met behulp van een app. Daar naast komt op 6 juni het zeilschip Tres Hombres naar Middelburg, dat fair trade vracht vervoert tussen Europa en het Caribisch gebied. Dit schip oogt als een oud handelsschip en is te bezoeken van 6 - 16 juni. Op en rondom het schip zullen verschillende activiteiten gaan plaatsvinden. Verder zijn er in het voorjaar en de zomer ten toonstellingen en symposia te bezoe ken, georganiseerd door verschillende organisaties in Middelburg. Op 14 juni vindt de nationale herdenking afschaf fing slavenhandel plaats in Middelburg Kijk voor meer informatie over de her denking van de afschaffing van de slavenhandel op www.middelburg.nl/slavenhandel2014 Het (voorlopige) programma is hier ook te vinden. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG zijde. BHHI VERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg op 11 november 2013 heeft besloten: De navolgende verordeningen vast te stel len: - de verordening hondenbelasting 2014 - de verordening reinigingsheffingen 2014 - de verordening rioolheffing 2014 - de verordening precariobelasting 2014 - de verordening reclamebelasting 2014 - de verordening marktgelden 2014 - de verordening lijkbezorgingsrechten 2014 - de verordening toeristenbelasting 2014 - de verordening watertoeristenbelasting 2014 Het raadsbesluit en deze verordeningen en het aanwijzingsbesluit liggen ter inzage en zijn tegen betaling van legeskosten verkrijg baar bij de afdeling planning en control/ Samenwerking belastingen Middelburg-Vlis- singen. AANVRAGEN OMGEVINGSVER GUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de re guliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staaf de datum van ontvangst): Burgemeester Lantsheerweg 18, Arnemuiden: maken inrit (22-11). Herengracht 114: aanbrengen zonne panelen (25-11). Noordpoortplein 2: aanbrengen ge velkozijn westgevel 't Gasthuis (25-11). Noordweg 376: vervangen dakbe dekking (27-11). Zusterstraat 20: aanbrengen reclame (22-11). baar bij de vakbalie Ruimte in het Stads kantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg, tele foon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van- die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsvergun ningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Leliestraat 21: uitbreiden woning (26- Informatie over deze aanvragen is verkrijg- Muidenweg 6, Arnemuiden: uitbrei den clubgebouw met terras (27-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUN NING Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij de volgende ex ploitatievergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tus sen haakjes staat de datum van verzen ding): Vlasmarkt 14(27-11). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zëe- land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd.

de Faam | 2013 | | pagina 8