Keuringsleeftijd rijbewijs van 70 naar 75 jaar Vanaf Reserveer een proefrit op www.uwinfinitidealer.nl/infiniti-q50 www.de-faam.nl betekent ditvoor besti www.infiniti-cars.nl De Faam woensdag 4 december 2013 36 'Het is belangrijk dat ouderen op een veilige manier mobiel kunnen blijven. Met zo min mogelijk geregel en zo laag mogelijke kosten. De verhoging van de keuringsleeftijd voor ouderen betekent een.forse lastenverlichtingen maakt het hernieuwen van je rijbewijs een stuk makkelijker.' Minister Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu) licht haar beslissing toe om de keuringsleeftijd te verhogen. Veilig en verantwoord 'Vanaf i januari gaat de keuringsleeftijd van 70 naar 75. Ouderen kunnen daarmee besparen op de kosten die bij een keuring komen kijken. Denk daarbij aan een bezoek aan de keuringsarts of het formulier van de Eigen verklaring. Ik wil er op die manier voor zorgen dat ouderen makkelijker mobiel blijven - op een veilige en verantwoorde manier.' Aldus Schultz. Kostenbesparing Automobilisten met een rijbewijs B en motorrijders met rijbewijs A moeten zich nu nog vanaf de leeftijd van 70 jaar elke vijf jaar laten keuren. Maar vanaf i januari 2014 gaat de keuringsleeftijd omhoog van 70 naar 75 jaar. Ook zijn vanaf i januari rijbewijzen voor automobilisten en motor rijders tussen de 60 en 65 maximaal tien jaar geldig. Nu is het rijbewijs voor deze groepen geldig tot hun 7oe. Eigen verantwoordelijkheid Ook Karla Peijs, voorzitter van Veilig Verkeer Nederland, is blij met de verhoging van de keuringsleeftijd van 70 naar 75 jaar. 'Als ouderen langer actief deelnemen aan Jonger dan 65 jaar Tussen 65 en 70 jaar Tussen 70 en 75 jaar 75 jaar of ouder Rijbewijs 10 jaar geldig. Keuring: niet nodig. Rijbewijs tot 75e verjaardag geldig. Keuring: niet nodig. Rijbewijs 5 jaar geldig. Keuring: bij verloop rijbewijs op of na 75e verjaardag. Rijbewijs 5 jaar geldig. Keuring: verplicht. de maatschappij, moeten zij zonder veel obstakels mobiel kunnen blijven.' Peijs benadrukt dat mensen hun eigen verant woordelijkheid moeten nemen als het op veiligheid aankomt. 'Zeker als de leeftijd begint te tellen," is het geen gek idee om kritisch te kijken naar de eigen rijstijl. Wie zich onzeker voelt, of merkt dat het niet meer zo soepel gaat, kan best nog een paar rijlessen nemen.' De verhoging van de keuringsleeftijd geldt voor alle bestuurders. Voor mensen met een medische indicatie blijft de rijbewijskeuring verplicht bij verlenging van-het rijbewijs. Meer informatie vindt u op www.rijksoverheid.nl of telefoonnummer 1400. Genoemde prijs is inclusief BTW en BPM, exclusief rijklaarmaakkosten en-overheidskosten a 1.389. kijk voor meer informatie op www.infiniti-cars.nl. Alle wijzigingen voorbehouden aan Irrfüiiti Nederland. Min./max. verbruik van de InRnlti Q5Ö 2.2 diesej is-. 3,7-5.6 f./lOO km. Resp. 27,0-17,9 km./). CÓ, 114 g/km, energietabei is B.

de Faam | 2013 | | pagina 36