Kort nieuws gemeente A/liddelburg Kennisgeving I 1 I Internationale kerkdienst Oriënteren op vrijwilligerswerk Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Winterfair in grote tent MIDDELBURG - Op de Grote markt in Middelburg naast de ijsbaan is op zaterdag 14 en zondag 15 december de Winterfair. Dit jaar is de fair in een grote tent. De standhouders ver kopen allerlei leuke cadeau artikelen zoals zelfgemaakte hebbedingetjes, porcelein, parfum en cosmetica, tassen, riemen, mobielhoesjes, cd's, textiel, natuurlijke handge maakte zeep, tweedehands boeken, kleding, sieraden, opgeknapte kleine meu belstukken, kerstspulletjes, kerstkaarten, en hoeden, petten, sjaals en mutsen. De Winterfair is op 14 de cember van 10.00 tot 17.00 uur en 15 december van 12.00 tot 17.00 uur. De Toe gang is gratis. De Gasthuiskerk is aan de Lange Delft 94. www.time- 4god.nl MIDDELBURG - Voor men sen die belangstelling heb ben voor vrijwilligerswerk, houdt SWM, vrijwilligers- steunpunt Samen Vrijwillig, een oriëntatiebijeenkomst op dinsdag 10 december van 13.00 tot 14.30 uur in Port- hos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Deel nemers krijgen informatie over diverse soorten vrijwil ligerswerk in Middelburg en onderzoeken aan de hand van een interessetest wat voor vrijwilligerswerk het beste bij hen past. Deelname is gratis. Aanmelden uiter lijk 6 december: vrijwilli- ger@welzijnmiddelburg.nl of 0118-751400. Informatieavond over pleegzorg MIDDELBURG - Soms kan een kind een tijdje niet meer thuis wonen, of helemaal niet meer bij ouders op groeien omdat de ouders niet voor hun kind kunnen zorgen. Juvent helpt kinde ren en hun ouders met een pleeggezin. In veel geval len is dat voor langere tijd, soms voor korte tijd. Ju- vent is op zoek naar pleeg- gezinnen voor zowel voor jonge als oudere kinderen. Daarom organiseert Juvent een informatieavond voor mensen die denken dat het pleegouderschap misschien iets voor hen is. Deze avond is op maandag 9 december in Centraal Kantoor Juvent, Park Veldzigt 43, Middel burg van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie over pleegzorg of de infor matieavond: 0118-635510, of mail naar clientservice@ juvent.nl onder vermelding van 'Informatieavond pleeg zorg'. Aanmelden kan ook via dit e-mailadres. BoekStart in de kinderopvang MIDDELBURG - Kinderopvang Walcheren (KOW) en de Zeeuwse Bibliotheek star ten met BoekStart in de Kin deropvang in de gemeente Middelburg. Met het project BoekStart in de Kinderop vang wordt een rijke en sti mulerende leesomgeving gecreëerd voor jonge kinde ren van 0 tot 4 jaar. Voorle zen en leesbevordering krij gen zo een vaste plek in de kinderopvang.De Zeeuwse Bibliotheek gaat aantrekke lijke voorleesplekken in de kinderopvang creëren met een startcollectie boekjes. Daarnaast worden de peda gogisch medewerkers van de kinderopvang getraind in interactief voorlezén en ondersteund bij het opzet ten van voorleesactiviteiten. In de gemeentes Veere en Vlissingen wordt al gewerkt met BoekStart in de Kinder opvang. De gemeente Mid delburg is nu ook van start gegaan in kinderdagverblijf/ peuterspeelzaal Bommes en peuterspeelzaal Koeke- peer. R0VZ vergadert in Provinciehuis MIDDELBURG - ROVZ houdt op 11 december een verga dering in het Provinciehuis in Middelburg, van 9.00 tot 11.00 uur. De kunst van recyclen te zien MIDDELBURG - De tentoon stelling De kunst van recy clen Zeeland is van 10 de cember tot en met 5 januari te zien in wijkcentrum Het Palet in Middelburg. De ten toonstelling bestaat uit een selectie van zelfgemaakte kunstwerken van elektrisch en elektronisch afval. In alle Zeeuwse gemeenten hebben kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar van ver schillende Buitenschoolse Opvangcentra een work shopprogramma gevolgd. In deze workshops werden de inzameling en recycling van elektrische apparaten toege licht. De kindëren mochten zelf apparaten demonteren en onderzochten uit welke onderdelen en materialen een apparaat bestaat. Van verschillende materialen hebben de kinderen kunst werken gemaakt. Indrukwekkende verbetering van de huid dankzij Micro Needling bij Salon Ashmelia De techniek zet de huid aan tot de aanmaak van collageen- en elastine- vezels. Resultaat: Min der lijntjes, stralende huid en een gezonde teint! 04.12.13 van €99, NUva€ 49,- bespaar 51% Overheerlijk 3-gangen wildmenu voor 2 personen bij Den Fantast in Middelburg van €78, Nü 39,- bespaar 50% Anders dan anders... Maar goed eten en een lekkere pint! Met veel humor en ambiance... Den Fantast is een bele ving opzich en niet voor niets het beste Vlaam- sche Bourgondisch eetkaffeevan Middelburgen ver daarBuiten! 06.12.13 Ontwerpbesluit Waterwet De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu heeft het voornemen om de aan Arkema B. V. in 2008 verleende Wateivergunning te wijzigen ten behoeve van het lozen van afvalwater, afkomstig uit een kweekbassin dat gebruikt wordt voor onderzoek naar het telen van zeewier onder semigecontroleerde omstandigheden. Terinzagelegging De ontwerpbeschikking met bijbehorende stukken ligt van 5 december 2013 tot en met 15 januari 2014 ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Vergunningverlening, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 06 - 25 50 43 12, de heer L. Filius), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur. Tevens zijn de stukken digitaal opvraagbaar. - In de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, gelegen aan de Paul Kruger- straat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 48 73 39/48 73 00 ofwhe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Zienswijze(n) Eenieder kan zowel mondeling als schriftelijk zienswijzen inbrengen gedurende de periode van terinzagelegging. Schriftelijk en/of mondeling aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, Postbus 5014,4330 KA Middelburg. Voor mondelinge zienswijzen kan contact worden opgenomen met mevrouw J. van Baaien, telefonisch bereikbaar via nummer 06 - 25 50 4101. Middelburg, 4 december 2013. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, mevrouw ir. M. Harte @sweetdealzeelnd f facebook.com/zeeland.nl App Store C www.de-faam.nl MIDDELBURG - Op zondag avond 8 december gaat dominee David Sies uit Middelburg voor in de in ternationale kerkdienst in de Gasthuiskerk in Mid delburg. Aan deze Engels talige dienst die om 19.00 uur begint, wordt muzikale medewerking verleend door het Vocaal Ensemble koor uit Sint-Laurens en pia niste mevrouw Jongepier. MIDDELBURG - Op vrjjdag 6 december treedt the Engelse sludge-doom band Gurt op in Bar American m Middelburg. Gurt is in 2010 opgericht met als doel een eigentijdse bak herrie te maken waarin jaren zeventig blues en rock wordt teruggebracht tot een down tempo mengeling van doom en sludge. De avond wordt geopend door de Zeeuwse psychedelische stoner-doom band Swamp Machine. Aanvang 21.00 uur, entree is gratis. FotoPR Swe Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu TE KOOPVANAF mv.- TE KOOP VANAF Verkrijgbaar in de

de Faam | 2013 | | pagina 22