Zwemschool Zeeland beste van Nederland Voedselbank ook voGdsGlvcilig Bandoeng bestaat 40 jaar Gratis knipbeurt voor stichting Haarwensen Eerste uitgave Cottelli- krant blijkt een succes VLISSINGEN - Zwemschool Zeeland in Vlissingen is uit geroepen tot het beste Neder landse binnenbad van 2013 in de categorie tot 100.000 bezoekers per jaar. Het zwembad werd zes jaar geleden gestart door Phi- lippe en Corrie Marteijn. Zij wilden een zwembad reali seren waar persoonlijke aan dacht voorop staat en waar ook mensen met medische problemen zich- als een vis in het water voelen. Dank zij het zwembadwater met .een constante temperatuur van 32 graden is het voor bijvoorbeeld reumapatiën ten of senioren aangenaam vertoeven in dit Vlissingse bad. Om de titel in de wacht te slepen moesten zo veel mogelijk mensen hun stem uitbrengen via de website zwembadvanhetjaar.nl en het zwembad beoordelen op punten als de prijs kwaliteit verhouding, hygiëne, klant vriendelijkheid en sfeer. Behalve de zwemschool, plukte ook KIKA de vruch ten van het aantal stemmen, want per stem werd er 5 cent gedoneerd aan dit goede doel. Dankzij de hoeveel heid stemmen mocht KIKA een cheque van ruim 1500 euro in ontvangst nemen. HAKdag bij Jumbo-winkel VLISSINGEN - HAK en Jumbo Vlissingen introduceren op vrijdag 6 december 'Woens dag HAKdag' op de winkel vloer. Aan de hand van win keldemonstraties worden klanten geïnspireerd hoe zij in een handomdraai een ge varieerde, gezonde en Hol landse maaltijd met groen ten van dichtbij, op tafel kunnen zetten. Zo krijgen klanten vanzelf antwoord op vraag 'Wat eten we van daag?" De HAKdag is 6 de cember van 10.00 tot 17.00 uur bij de Jumbo aan de Her- mesweg 25 in Vlissingen. Reorganisatie van Woongoed MIDDELBURG - Woongoed Middelburg kan verder met het vormen van een nieuwe organisatiestructuur. De leden van de bonden heb ben positief gestemd op het sociaal plan. Dit was de laatste stap die gezet moest worden om te kunnen star ten met de uitwerking van de reorganisatie. Woongoed Middelburg wil 20 procent gaan besparen op de kosten van haar eigen bedrijfsvoe ring. Woongoed zal zich ook gaan concentreren op haar kerntaak. Hierdoor worden delen van het vastgoedbezit afgestoten en zal er vooral geïnvesteerd worden in de kwaliteit van de bestaande won i ng voorraad. MIDDELBURG - Het klinkt te mooi om waar te zijn, maar Sexy Hairstyle gaat het toch doen. Iedereen die mini maal 25 centimeter haar wilt laten afknippen word gratis geknipt. De 25 centimeter haar die de haardonoren af laten knippen zal gedoneerd worden aan Stichting Haar wensen. Die maakt maakt van dit haar pruiken voor kinderen die door een medi sche behandeling of alope- cia (kaalhoofdigheid) hun eigen haar zijn verloren. Haarwensen voorziet deze kinderen van een pruik, zonder dat daaraan voor hen kosten verbonden zijn. Wie Haarwensen wil helpen door een staart te doneren kan zich aanmelden bij de kapsalon of via haarwens@ sexyhairstyle.nl. Stichting Haarwensen is er voor kinderen tot en met 18 jaar, die door medische be handelingen of een andere vorm van alopecia (kaal hoofdigheid) in aanmerking komen voor een haarwerk of pruik. Vaak gaat het om kinderen met kanker die hun haar zijn kwijtgeraakt door bijvoorbeeld bestra ling of medicijnen. Pruiken of haarwerken zijn erg duur en worden vaak maar voor een klein gedeelte vergoed. Daarom is Haarwensen op gericht. Zij leveren gratis haarwerken van hoge kwa liteit aan deze kinderen. Sexy Hairstyle, is gevestigd in Middelburg, Goes, Ber gen op Zoom, Barendrecht en Spijkenisse. Neeskens OOST-SOUBURG - Indisch Restaurant Bandoeng aan de Kanaalstraat 53 in Oost Souburg bestaat 6 december 40 jaar. Om dat te vieren is er die avond een Javaans Buf fet met een optreden van de landelijk bekende Molukse zangeres Julya Lo'ko. Dit speciale buffet kost 40 euro per persoon, daarvan gaat 5 euro naar het Moluks verzorgingshuis Tabadila in Middelburg. Ook is er een veiling om wat extra geld in het laatje van Tabadila te brengen. "Op deze manier proberen we ons steentje bij te dragen voor de bezui- nigingen in de zorg en dan met name de zorg voor onze Molukse en Indische oude ren in Tabadila", laat Mark Leemans van Restaurant Bandoeng weten. De bewoners van Tabadila zijn al eerder uitgenodigd om het jubileum te vieren en hebben donderdag 14 no vember een feestje gevierd. ARNEMUIDEN - De eerste uit gave van de Cottelli-krant van Cottelli Podologie en Schoenen in 's-Gravenpol- der was een groot succes. Cottelli kreeg veel oplos singen binnen van de Su- doku en de Rebus, die in de uitgave stonden. De prijzen zijn inmiddels uitgereikt. P Mevrouw Twigt-Prins uit 's-Gravenpolder mocht een gratis paar schoenen uit zoeken. En de Space-scooter is gewonnen door Jankees Meulmeester uit Arnemui- den. hun wekelijks voedselpak ket op pen hygiënische en veilige manier zijn verwerkt en ingepakt. MIDDELBURG - Voedselbank Walcheren (VBW) heeft vandaag (woensdag) of ficieel het certificaat voor voedselveiligheid uitgereikt gekregen. Dat gebeurde door Jaap Sala, bestuurslid van de Vereniging van Nederlandse Voedselbanken en tevens voorzitter van de door die vereniging ingestelde lan delijke projectgroep 'Waar borging voedselveiligheid voedselbanken.' De voedselbanken hebben de laatste jaren een enorme groei doorgemaakt: niet al leen het aantal voedselban ken groeide, maar ook het aantal klanten nam sterk toe. Mede als gevolg van deze schaalvergroting wil de overheid meer zicht krij gen op de werkwijze van de voedselbanken en de garan tie hebben dat er volgens de eisen van de Warenwet ge werkt wordt en de voedsel veiligheid gewaarborgd is. Daarnaast is het voldoen aan die eisen ook van belang om meer en grotere leveranciers bereid te vinden tot levering van voedingsmiddelen aan de voedselbanken. Een der de - en zeker niet de minst belangrijke reden voor die waarborging is dat de klan ten van de voedselbank er op moeten kunnen vertrou wen dat de producten in Begin dit jaar startte het pro ject "Waarborging voedsel veiligheid voedselbanken' voor tien voedselbanken; veertig hadden zich aange meld. VBW was één van de voed selbanken die mee mocht doen aan het project. De VBW is de tweede voedsel bank uit die groep van tien die het certifcaat betreft voedselveiligheid heeft ge haald. uitgeroepen tot beste makelaar GOES - Op Kasteel Groe- neveld in Baarn zijn de winnaars van de Woning makelaar van het Jaar 2013- verkiezing bekendgemaakt. De Klantwaarde Award 2013 voor de provincie Zeeland is gegaan naar Neeskens Makelaars. Tevens werden zij derde beste woningma kelaar van het jaar in de lan delijke titel. Het publiek kon van begin september tot half november via woningmake- laarvanhetjaar.nl stemmen. Er zijn in totaal maar dan 10.000 stemmen uitgebracht op makelaarskantoren. Voor elke stem, elke geverifieerde stem en elke geschreven review is een x-aantal pun ten toegekend. Hierbij is het gemiddelde rapportcijfer meegenomen. De uitkomst van deze rekensom vormde de score van een makelaars kantoor. Neeskens make laars een gemiddelde rap portcijfer van: 9,4. Informatie over Zorg Co MIDDELBURG - De coöpera tieve vorm van ondernemen is een maatschappelijke trend met positieve gevol gen voor de economie en de samenleving. Zorg Co is een coöperatie waar ZZP'ers in de zorg zich bij aan kun nen sluiten. Voor zzp'ers in de zorg is er een infomiddag op dinsdag 10 december om 14.00 uur in het Palet Jofian van Reigersbergstraat 2 in Middelburg. De Faam woensdag 4 december 2013 18 Zwemschool Zeeland, zes jaar geleden toen het net geopend was. uitgeroepen tot het Beste binnenbad van Nederland. Vorige week is het zwembad Foto: Dennis Rljsbergen Van de afgeknipte vlechten haar worden pruiken gemaakt. Foto: Stichting Haarwensen O vvww.haarwensen.nl O Kijk ook eens op de website www.cottelli.nl voedsel V°edselbank Walcheren weten voortaan dat ze niet alleen lekker, maar ook veilig Foto: PR Jankees Meulmeester won een Space-scooter bij Cottelli Podologie en Schoenen. Foto pR Leveranciers Certificaat O www.vbwalcheren.nl

de Faam | 2013 | | pagina 18