Wonderstroom van licht en theater Officiële Mededeling KORT WALCHERS NIEUW V mi ilieu INFORMATIE VAfiT DE GEMEENTE VEERE VLISSINGEN - Het weekend van 13,14 en 15 december is natuurlijk hét weekend om kerstinkopen te doen in de binnenstad van Vlissingen. Daarbij verrast worden door een gezellig aangeklede verschillende straattheater acts, lichtobjecten op straat of bijzondere etalages met lichtkunst maakt dit extra leuk. De White Wings betoveren de toeschouwers met hun spectaculaire kostuums, dy namische dans en muziek. Ze zijn vrijdag 13 december om 17.00 uur te zien en nog een keer om 20.30 uur. Vuur Elise van Compagnie Doe del zet het Bellamypark in lichterlaaie. Deze show van het vermaarde theatergezel schap is met St. Maarten in première gegaan in Neerpelt en laaiend goed ontvangen. Wie Doedel vaker heeft ge zien weet dat er een vuur- spektakel te verwachten is dat zijn weerga niet kent. Zaterdag 14 december om 21.00 uur. De inmiddels wereldbe roemde VJ Dirty Brown doet zijn hometown voor Wonderstroom aan voor een speciale en spectaculaire show van live visuals met Zeeuwse beelden. Samen met de ambient muziek van de tevens van Vlissingse oorsprong producer Tommy Resonance in Koorkerk MIDDELBURG - Op 14 decem ber zullen oude kerstklan ken herleven in Middelburg. Kamerkoor Resonance geeft onder leiding van dirigent Peter Marijs om 20.00 uur een concert in de Koorkerk. Het unieke karakter van Kamerkoor Resonance zit vooral in de ongebruikelijke combinatie: 'jonge zangers' en 'oude muziek'. De Zuid-Bevelandse zangers zullen een aantal mooie a capella kerstliederen ten gehore brengen, maar daar naast ook uitgebreidere wer ken, onder begeleiding van André Poortvliet (kistorgel) en Annelies Poortvliet (vi ola da gamba). Op het programma staan werken van onder anderen Bach, Hassler, Hammer- schmidt, Schütz en Scheidt. Winterfair in de kerk MIDDELBURG - Op zaterdag 14 december wordt in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat 1 in Middelburg de jaarlijkse Winterfair gehouden. Van 9.30 tot 14.00 uur kan men hier terecht voor mooie kerststukjes, sieraden, boe kenmarkt, kaarten, bro- cante spulletjes. Kinderen kunnen deelnemen aan een workshop. Ook zijn er kramen met groente en fruit, kaas, olie de Roos (FFF) wordt het in de sfeervolle Dome tent op het Bellamypark een fantas tische show. Zaterdag 14 dec om 22.30 uur. Zaterdag en zondag wordt winkelend publiek verrast met acts van drakenhoeder Ottfriedt, de fantastische I-puppets en verschillende vuuracts. Doorlopend op het Bellamypark: Het straat theaterduo De Stijle, Want is bij de liefhebbers geen on bekende. Dit weekend bege leiden ze het publiek bij een reusachtige sprong in de tijd in hun eigen Timemachine. Wie dit futuristische avon tuur aangaat komt als een ander mens naar buiten. En dat alles in minder dan een minuut! Nooit ging de tijd bollen, apfelstrudel en snoep. De opbrengst is be stemd voor het gemeente project. Kerstmarkt bij Pop DOMBURG - Bij Pop aan de Weststraat 6 in Domburg is zaterdag 7 en zondag 8 december een kerstmarkt. Er zijn dan kerststukjes te koop, maar ook huisjes van hout en kerstbomen. Op zaterdag zijn er demonstra ties glaskralen maken en je kunt er je eigen plantaardige kerstbal maken. De kerst markt is zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Dineren voor Serious Request OOSTKAPELLE - Op zaterdag 14 december organiseert de Stichting Oostkapelle Steunt! in samenwerking met Restaurant Mossels Meer een benefietavond. Entree is 42,50 euro, van dit bedrag gaat 12,50 euro naar Oostkapelle Serious Request. Om 19.00 uur worden de gasten ontvangen met Pro- secco, aansluitend wordt er een 5-gangendiner geser veerd. Bij de genoemde prijs zijn onbeperkt reguliere dranken (wijn, bier en fris dranken) inbegrepen. De live-muziek wordt ver zorgd door de band Mon- day After. Hans Burgs geeft zó snel. Muziekoptredens zijn er op vrijdagavond van Maarten Termont, Whiskey Women en MoBunk. Zaterdag East of the Sun, Marsha, Tuxedo Bandido en The Score. Zon dag Shenanygens en El Com bo. In de Dome tent op het Bellamypark en daar waar het weer het toelaat zijn de akoestische optredens bui ten bij het kampvuur. De mooiste lichtobjecten en -projecties zijn in een speci ale lichtroute te bezichtigen gedurende het festivalweek end. Hiervoor zijn speciale plattegronden te vinden bij de winkels en horeca in de binnenstad. namens de organisatie van Oostkapelle Serious Request op deze avond een 'kijkje achter de schermen' en licht ook een tipje van de sluier op van de actieweek die een paar dagen later begint. Het bedrag dat ten goede komt aan Serious Request wordt aan de eind van de avond bekendgemaakt, zo ook de tussenstand van de andere lopende actie van Restaurant Mossels&Meer. Restaurant Mossels Meer is gelegen aan de Domburg- seweg 85 te Oostkapelle. Reserveren voor deze avond kan via telefoonnummer 0118-581733 of per e-mail info@mosselsenmeer.nl. Een maal vol liefde OOST-SOUBURG - Aglow Oost- Souburg houdt zaterdag 14 december om 13.00 uur een liefdemaal in De Ark aan het Oranjeplein 2 in Oost- Souburg. Daarna spreekt Frits Rouvoet over zijn bij zondere roeping. Lintje MIDDELBURG - J. Malawauw, leider en leraar bij zijn kara- teschool Karate-Do Acade mie, is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan de vergroting van weerbaarheid en zelf discipline van jongeren. GEMEENTE van de Provincie Zeeland www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 december 2013 15 Tijdens Wonderstroom zijn mooie licht- en theatershows te zien. Foto: Edwin van der Heide O www.wonderstroom.nl O www.oostkapellesr.nl AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - Badhuisweg 25, het plaatsen van een balkon, een kozijn en een dakkapel (22-11); Koudekerke - Dorpsplein 39, het wijzigen van de voorgevel (22-11); Oostkapelle - Dunopark 29, het uitbreiden van een recreatiewoning (25-11); - Hoge Duvekotsweg 2, het uit breiden van de landbouwloods (25-11); Vrouwenpolder - Nieuwstraat 24, het kappen van een boom (22-11); Zoutelande - Westkapelseweg 15, het plaatsen van een kozijn (22-11 De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsprocedure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Koudekerke - Vebenabos, het kappen van 39 bomen (27-11); Oostkapelle - Schulenburg 1113,15,16,17, 18,19,21,23, 25, 36 en 38, het bouwen van woningen (15-11 Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Westkapelle - Zuidstraat 99, het verbouwen van de winkel tot restaurant en het handelen in strijd met ruim telijke regels (28-11); 4361 AH De omgevingsvergunning, de aan vraag en de daarbij behorende stuk ken liggen van 4 december 2013 t/m 14 januari 2014 ter inzage. De digitale omgevingsvergunning is vanaf dan in te zien op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717. 00550VZuidsWkp-VG01 en op de gemeentelijke website www.veere.nl onder "Loket, visie en beleid, bestemmingsplannen, Westkapelle, Zuidstraat 99 (omge vingsvergunning)". Tijdens deze termijn kan tegen de vergunning alleen beroep worden ingesteld door: - belanghebbenden die zienswij zen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid ad vies uit te brengen over de ont werpvergunning; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpver gunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij tijdens die termijn beroep is ingesteld en eert verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. De vergunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de recht bank Zeeland-West-Brabant, postbus 90006, 4800 PA Breda. Het verzoek om voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, postbus 90006, 4800 PA Breda. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien bij de centrale publieks- balie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn op maandag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, donderdag avond tot 20.00 uur (met uitzon dering van Burgerlijke Stand zaken) en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Wilt u één of meer dere dossiers inzien op het ge meentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk gebeu ren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het vol gende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een om schrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het be stuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een be zwaarschrift ook een voorlopige voorziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 4 december 2013 Burgemeester en wethouders van Veere Evaluatieverslag Wilgenhoekweg te Serooskerke Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met het evaluatieverslag van Waterschap Schel- destromen te Middelburg met betrekking tot de bodemsanering op de locatie Wilgenhoekweg te Serooskerke ingestemd (artikel 39c en 39d Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 4 december 2013 tot en met 14 januari 2014 ter inzage bij de Provincie Zeeland, Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 09.00 - 16.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren |na telefonische afspraak 0118- 631011). Behalve de periode van 23 december 2013 tot en met 6 januari 2014, dan liggen de stukken ter inzage bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur - 21.00 uur en za terdag van 10.00 uur - 16.00 uur, en in het ge meentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op don derdagavond van 17.30 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 14 januaTi 2014 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 15 januari 2014 in wer king, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat ge val treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van-ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R.P.A. de Witte (tel. 0118-631705). Provincie Zeeland Informatie over Provincie Zeeland, vindt u op www.zeeland.nl

de Faam | 2013 | | pagina 15