r r Begrotingskrant op de mat f Kerstboom op de Markt Gemeentelijke balies eerder dicht Oriëntatiecursus vrijwilligerswerk Resultaat jaarlijkse bomencontrole Prijswinnaars Energiebewuste Klusdag Nieuw voorstel schouwburg gereed V i m ~wrrygigir*ri Deze week valt in heel Middelburg de Begrotingskrant op de mat. In de krant geeft de gemeente uitleg over haar begroting voor 2014. In de programmabegroting geeft de gemeenteraad per programma aan wat zijn doelen zijn en welk kostenplaatje daarbij hoort. De raad van Middelburg kiest in zijn programmabegroting voor acht programma's oftewel beleidsgebieden: be stuur, veiligheid, mobiliteit, jeugd en onderwijs, maatschappelijke participatie en zorg, vrije tijd en imago, milieu en wonen, woonomgeving en economie. De programmabegroting is een dik pak papier. Door een beknopte versie te maken, hoopt de gemeente de begroting voor inwoners inzichtelijker te maken. In de krant legt de gemeente per programma in duidelijke taal uit wat ze wil be reiken, wat ze daarvoor gaat doen en wat dat gaat kosten. Dinsdag 3 december om 09.00 uur wordt een dertien meter hoge kerstboom op de Markt geplaatst. De boom staat zo vroeg, omdat door de opbouw van de ijs baan te weinig ruimte is voor latere plaatsing. De kerstboom blijft tot en met 6 januari staan. Op donderdag 5 december sluiten de gemeentelijke loketten in het stadskantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. Ook in de avonduren zijn de balies'op 5 december gesloten. Op 24 en 31 december sluiten de ge meentelijke balies ook om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldam- meweg sluit op 5, 24 en 31 december om 15.30 uur. Belangstelling voor vrijwilligerswerk? Bezoek dan de oriëntatiebijeen komst op dinsdag 10 december van 13.00 tot 14.30 uur bij Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12. Tijdens de bijeenkomst geeft vrijwilligerssteun- punt Samen Vrijwillig, onderdeel van Stichting Welzijn Middelburg, een beeld van de diversiteit aan mogelijkheden binnen het Middelburgse vrij willigerswerk. Er komen twee lokale vrijwilligersorganisaties vertellen over hun ervaringen. Ook is het mogelijk een interessetest in te vullen, zodat daarna gerichter gezocht kan worden naar passend vrijwilligers werk. Deelname is gratis. Er is plaats voor maximaal vijftien deelnemers. Aanmelden graag uiterlijk vrijdag 6 december via r.hacking@welzijnmiddelburg.nl of (0118) 75 14 00 (vraag naar Rianne Hacking). In de openbare ruimte van gemeente Middelburg staan ruim 27.000 bomen. Naast het periodiek onderhoud wordt een deel van deze bomen jaarlijks geïnspecteerd omdat leeftijd, standplaats of kwaliteit hiervoor aanleiding geven. Recent is deze jaarlijkse inspectie uitgevoerd. De be vindingen zijn dat er veertien bomen op korte termijn gekapt moeten worden vanwege (kastanje)ziekte en of sterk afgenomen kwaliteit. Het gaat om de volgende bomen: 2 acacia's Begraafplaats Oude Rijksweg, Nieuw- en Sint Joosland 1 kastanje Begraafplaats Westelijke Oude Havendijk 2 kastanjes Blauwe Dijk 2 lindes Kuiperspoort 1 kastanje Noordbolwerk 4 kastanjes Noordweg, Sint Laurens 1 linde Herengracht 1 kastanje Bellinckplein/Kuiperspoort maat ge orden gratis °P Wethouder Ed de Graaf van de gemeente Middelburgonlangs zelf benoemd tot duurzaamste wethouder van Nederland, reikte samen met Peter Vuijk van Karwei de eerste prijs aan Jacomina Vader uit. Foto Aart van Belzen Op zaterdag 2 november vond de Energiebewuste Klusdag bij Kar wei in Middelburg plaats. Vele bezoekers profiteerden die dag van energiezuinige aanbiedingen, tips en adviezen en deden mee met een speciale prijsvraag. Wethouder Ed de Graaf maakte deze week de prijswin naars bekend. Duurzaam aan de slag De gemeente Middelburg streeft er naar om in de toekomst energieneu traal te zijn. Hiervoor lanceerde de gemeente samen met Delta, Karwei en Zonnig Zuidwest de campagne www.middelburgenergieneutraal.nl die loopt tot 1 februari 2014. Het doel hiervan is om bewustwording over dit onderwerp te creëren en concreet om woningbezitters te stimuleren energie besparingsmaatregelen door te voe ren in hun woning. Om deze campagne kracht bij te zetten organi seerden de partijen samen met Auto Sturm een Energiebewuste Klusdag om woningbezitters concreet met kor tingen te stimuleren duurzaam aan de slag te gaan. Tijdens de Energiebewuste Klusdag konden bezoekers deelnemen aan een prijsvraag. Deelnemers maakten kans op diverse energiebewuste prij zen met als eerste prijs een tablet met zonnelader. De prijswinnaars zijn: le prijs: Jacomina Vader uit Arnemuiden. 2e prijs: Jos Roode uit Middelburg. 3e prijs: Anjolie Engels uit Middelburg. 4e prijs: Annelies de Regt uit Middelburg. 5e prijs: Florian van Langeveld uit Goes. Tijdens de vergadering van 7 ok tober heeft de gemeenteraad onder meer besloten om niet over te gaan tot renovatie of nieuw bouw van de schouwburg. De raad heeft het college van B&W op dracht gegeven om met de exploi tant van de schouwburg in gesprek te gaan over zijn plannen en te onderhandelen over de ex ploitatie van de schouwburg. Het college heeft deze opdracht uitge voerd waarmee het nieuwe voor stel voor de raad gereed is. Consensus bereikt De afgelopen tijd hebben er diverse gesprekken plaatsgevonden met thea terexploitant Frans Lievens. Inmiddels is consensus bereikt. Het voorstel aan de gemeenteraad houdt in dat de ge meente en Lievens een logische com binatie willen maken tussen het culturele aanbod in de stadsschouw burg en de evenementenhal Studio A58, eigendom van Lievens. Lievens zal de renovatie van de schouwburg zelf gaan uitvoeren en hiervoor van de gemeente een jaarlijkse bijdrage ont vangen. Daarnaast krijgt Lievens een bijdrage voor de programmering waarbij ook het verhogen van het aan tal voorstellingen in het culturele pro fiel van 100 naar 120 is meegenomen. Deze extra voorstellin gen kunnen plaatsvinden in Studio A58. De renovatie van de stads schouwburg gebeurt onder verant woordelijkheid van Lievens en wordt grotendeels uitgevoerd aan de hand van het eerder door Twynstra Gudde opgestelde Programma van Eisen. On derdeel van de renovatie is het aan brengen van comfortabele en grotere stoelen met als gevolg dat het aantal stoelen wordt verminderd tot circa 500 stuks. Dit betekent dat de grote(re) producties gaan plaatsvinden in Studio A58. Park en Parkeren Tijdens de raadsvergadering van 7 ok tober heeft de raad ook besloten om de (her)inrichting van het Molenwater park vorm te geven door middel van burgerparticipatie en de hoofdstruc tuur van het park in stand te houden. Daarnaast wordt het parkeren op het maaiveld gehandhaafd. In het voorlig gende raadsvoorstel wordt voorge steld om 120 parkeerplaatsen aan te leggen tegenover de Schouwburg. Hiervoor is een wijziging van het be stemmingsplan noodzakelijk. Hiermee komt de gemeente tegemoet aan de wens van de exploitant naar meer par keerruimte dichtbij de schouwburg. Besparing Met het nieuwe voorstel beantwoordt het college de opdracht van de raad en streeft zij ernaar om te komen tot een adequate schouwburgvoorziening en een onderscheidende programme ring voor de komende 25 jaar in de hoofdstad van Zeeland. Het nieuwe voorstel heeft tot gevolg dat er struc tureel geld bespaard kan worden. Bin nen dit- lagere bedrag vindt er een verschuiving plaats van stenen (reno vatie) naar de culturele programme ring. De raad neemt hierover een besluit in de gemeenteraad van 16 december aanstaande; op 4 december wordt het voorstel voor het eerst besproken in de commissie. Maatschappelijke Zaken. Daarna zullen de gemeente en de exploitant de besluiten nader uit werken. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 november 2013 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur iu unl! y t

de Faam | 2013 | | pagina 9