Opening locatie Zeeuwse Gronden in Middelburg Nieuwe mondhygiënepraktijk ZAKELIJK deze week Met PontMeyer bouwen aan een stevige toekomst Humares wint FD prijs Resto VanHarte gaat de straat op met lekkere actie i i r1 n 1 MIDDELBURG - De eerste lo catie van Zeeuwse Gronden aan deze kant van de Wes- terschelde is donderdag (21 november) geopend. Zeeuw se Gronden is een geestelijke gezondheidszorgorganisa tie, opgericht om mensen met een ernstige psychiatri sche ziekte zo goed mogelijk te laten wonen. De woonlo- VLISSINGEN - Humares in Vlissingen is de winnaar van de FD Gazellen Award in Zeeland bij de categorie Grote ondernemingen. Het Financieele Dagblad selec teert elke jaar de snelste groeiers van Nederland. Alle bedrijven die over de boek jaren 2010, 2011 en 2012 een omzetgroei van ten minste 20% lieten zien, kwamen in aanmerking. Naast de groei zijn financiële gezondheid en winstgevendheid ook MIDDELBURG - Vrijdag 22 november stonden vrijwil ligers van Resto VanHarte Middelburg met gratis ge zonde hapjes voor het win kelcentrum in de Van Rei gersbergstraat om reclame te maken voor gezond, lekker en goedkoop eten en het pu bliek uit te nodigen een keer caties maken het mogelijk dat mensen die anders hun leven lang aangewezen zou den zijn op een verblijf in een psychiatrisch zieken huis in hun eigen gemeente van herkomst kunnen wo nen. Zeeuwse Gronden heeft vijf woonlocaties in Zeeuws- Vlaanderen. Aan de Noord- singel 128 in Middelburg opende commissaris van de koning Han Polman de criteria waar de bedrijven op worden beoordeeld. De Humares Groep is opgericht in 1976 en gevestigd in Vlis singen. Zij is gespeciali seerd in het (inter)nationaal ter beschikking stellen van specialistische medewer kers in de sectoren techniek, industrie, energie en mari tiem. Met locaties en agen ten in 20 landen in Europa, Noord-Amerika, Australië en Zuidoost-Azië. www.hu- mares.com bij Resto VanHarte te komen eten. Resto VanHarte is het buurtrestaurant voor jong en oud met gezonde en be taalbare maaltijden. Dé plek om buurtgenoten en wijkor- ganisaties te leren kennen. Er zijn drie Resto's in Mid delburg: Gratis reserveren via www.restovanharte.nl locatie door door het papier in het deurgat te stappen. Dit appartementencomplex met uitzicht op het Bolwerk biedt een thuis aan vijftien bewoners. Zij hebben elk een ruim tweekamerappar tement en ook de mogelijk heid om gebruik te maken van de sfeervolle algemene ruimte/huiskamer binnen het complex. Er wordt geza menlijk gekookt. MIDDELBURG - Mondhygië- nepraktijk Mirjam Tammes is in september opgestart en vanaf november drie dagen per week op afspraak ge opend. Mirjam, vrijgeves tigd mondhygiëniste, zit on der één dak bij de tandartsen P.G.J. Taloen en P.J Marysael, "Ik behandel mensen die last hebben van slechte adem, (rokers) aanslag, tandsteen en tandvleesproblemen zo als bloedend tandvlees of kaakbotonsteking, waarbij tanden en kiezen los kun nen gaan staan. Terecht wordt wel gezegd dat meer tanden en kiezen verloren gaan aan tandvleesproble- Kort Walchers zakelijk nieuws Gratis spreekuur therapie MIDDELBURG - Praktijk Fysio Motion houdt in december een gratis inloopspreek uur. De therapeuten willen voorkomen dat mensen on nodig lang met pijnklachten of blessures doorlopen. Het inloopspreekuur locatie Ra- vensteijnweg 1 is op vrijdag 8*00-10.00 uur en de loca tie Rentmeesterlaan 33 op woensdag 14.00-16.00 uur. Het consult duurt maximaal 10 minuten. Een afspraak maken is niet nodig. Breimorgen op de camping BOUDEWIJNSKERKE - Op mini- camping De Visser in Bou- dewijnskerke is 29 novem ber een breimorgen t.b.v. het Nationaal Ouderenfonds. Tussen 9.30-12.00 uur kan iedereen meehelpen aan de goedgemutste breicampag- ne. Er is een kleine voorraad breinaalden en wol. Naal den 3-3,5 zijn welkom, extra wol ook. MIDDELBURG - Vorige week hebben de tweede klassen HAVO en VWO van Neha lennia in Middelburg mee gewerkt aan de actie voor de Filipijnen. Zij hebben pan nenkoeken gebakken om op school te verkopen aan hun medeleerlingen. Zo hebben zij voor 1176 euro bij elkaar gebakken voor giro 555. men dan aan tandbederf. Veel mensen weten niet dat ze tussen de tanden moe ten reinigen, daar ontstaan vaak de problemen. Gezond tandvlees is roze van kleur en ligt strak om de tand of kies heen en bloedt nooit tijdens de mondverzorging", weet Mirjam Tammes. Het dagelijks verwijderen van tandplak door poetsen, ra gen, stoken of flossen is hierbij van belang. Verder geeft Mirjam voedingsad vies wanneer mensen veel last van gaatjes hebben. Het standaardadvies is tussen de drie hoofdmaaltijden door maximaal vier tussendoor tjes. Belangrijk, want tus sen die momenten herstelt MIDDELBURG - PontMeyer is verhuisd en zit nu in een nieuw gebouwd pand op hetzelfde industrieterrein Mortiere. Vestigingsma nager Erwin Carol: "Dit is kostenbesparend. Wij zit ten nu ojj minder vierkante pieters maar door een ef fectievere indeling van de loods en de bouwwinkel beschikken we wel over meer ruimte. Bovendien is het een betere locatie, mak kelijker te bereiken vanaf de A58 én vanuit Middelburg. PontMeyer is de leverancier van bouwmaterialen voor bouwend Zeeland. Onze formule is hetzelfde geble ven, een afhaalcentrum met een bouwwinkel. In het af haalcentrum kan de klant binnenrijden en zijn bestel ling of gekochte goederen het glazuur van de tanden. Hierbij speelt het fluoride advies ook een belangrijke rol: twee maal per dag poet sen met een fluoridehouden- de tandpasta. Voor het tan denpoetsen maakt het geen verschil of dit handmatig of elektrisch gebeurt, zolang de plak wordt verwijderd en er geen beschadigingen ont staan. Meer dan twee keer per dag poetsen is nadelig. Benieuwd naar uw mondge- zondheid? De praktijk kan op verwijzing én vrij wor den bezocht: zorgverzeke raars vergoeden meestal. Meanderlaan 218, Middel burg, 0118-850622, www. mirjamtammes.uwmond hygienistonline.nl inladen. Onze mensen staan altijd klaar om klanten te helpen. Met jarenlange er varing hebben wij kennis in huis, bovendien doen wij zaken met A-merken. Kwali teit en service staan bij Pont Meyer hoog in het vaandel." In bouwmateriaal is er een ruime keuze in hout, isola tie, sanitair, stenen, gevelbe kleding, alles wat nodig is om te bouwen. Ook kleding en professioneel gereed schap. Bestellingen via de webshop kunnen worden thuisbezorgd of afgehaald. Voor 12.00 uur besteld is de volgende dag binnen. Ope ningstijden: maandag-vrij dag: 07.00-17.00 uur, zaterdag 08.00-12.00 uur. PontMeyer, Fagotweg 4A, Middelburg, telefoon 0118-670662 en www.pontmeyer.nl Lezing info over osteopathie SINT LAURENS - Kees Min derhout, osteopaat D.O. MRO, houdt donderdag 28 november een lezing om mensen bekend te maken met osteopathie. Na de pau ze is een demonstratie van een behandeling. De lezing is voor iedereen die graag meer wil weten over osteo pathie en de werkwijze van de osteopaat en ook voor mensen die zich afvragen of osteopathische behandeling voor hun klachten de juiste behandeling kan zijn. De lezing is van 20.00 tot 21.30 uur in Praktijkcentrum Het Gemeentehuis, Noordweg 495 in Middelburg. Entree gratis. Aanmelden: info® praktijkcentrumhetgemeen- tehuis.nl Woningvoorraad Architectentafel MIDDELBURG - Het dilemma van" de Gedeputeerde Carla Schönknecht 'De Zeeuwse Woningvoorraad' is het on derwerp van de laatste 'Ar chitecten Tafel' van dit jaar op woensdag 27 november. De huidige woningvoor raad (het aantal woningen dat voor bewoning geschikt is bevonden) komt aan bod, het aantal bestaande wonin gen en die er jaarlijks bijge bouwd worden. En ook het aantal woningen dat door sloop of functieverandering van de markt verdwijnt. De bijeenkomst is van 17.00 tot 19.00 uur bij het CBK- Zeeland aan de Balans 17 in Middelburg. Entree is gratis. 11hsti: itm I nH O www.de-faam.nl Menno van Hoepen (SPV'er bij de Zeeuwse Gronden), Peter van Schijnel (bewoner), Corien de Beste (bewoner) en Max Badal (bewoner) Foto: Izaak Verkeste De Faam woensdag 27 november 2013 33 Erwin Carol voor het nieuwe pand van PontMeyer op de Mortiere in Middelburg. Tekst en foto Leon Janssens door Ellen De Vriend Door Leon Janssens Opbrengst Nehalennia voor de Filipijnen Gezond en lekker eten is niet duur. Fruit lijkt wel duur, maar is goedkoper dan snoep. Foto Vincent van den Hoogen M 1 U j 1 1 1 ni fiWOAïP Mondhygiënepraktijk Mirjam Tammes is drie dagen per week op afspraak geopend. Foto Leon Janssens

de Faam | 2013 | | pagina 33