Herstel gloort voor Zeeuwse economie Officiële Mededeling Kindertentoonstelling De Nieuwe Appels Keuring van trekpaarden milieu ehandeling bij Laura ddelburg Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl VAN P NU €18, .bespaar 52 van de Provincie Zeeland Kies uit 3 behandelin gen. Ga voor hammam massage basis - rug en achterkant benen, ex tra - rug en achter- en voorkant benen of ham mam massage de luxe voor- en achterkant gehele lichaam pakking voor je rug. TE KOOPVANAF 27.11.13 «sweetdealzeelnd f facebook.com sweetdeai.zeeland App Store Geniet van een 3-gangen keuzelunch. Vooraf een heerlijke soep, gevolgd door een clubsandwich, uitsmijter of omelet. Ten slotte een warm Zeeuws stoofpeertje, cheesecake of boerenjongens. Komedie met een glaasje VLISSINGEN - De Zeeuwse Ko medie speelt zaterdag 30 no vember voor de laatste keer de voorstelling 'Gewurztra- miner'. De schrijver van het stuk, Marcel Osterop, zal die avond aanwezig zijn. Men sen die voor de tweede keer komen kijken mogen voor half geld (5 euro) naar bin nen. Na de laatste voorstel ling is er een 'afterparty' met een glaasje gewurztra- miner. De voorsteling begint om 20.30 uur in Vestzak '99 aan de Oranjestraat 2 in Vlissingen. Er is ook nog een voorstelling op vrijdag 29 november, zelfde tijd en plaats. E-Health in KennisCafé MIDDELBURG - In het Kennis- Café van vrijdag 29 novem ber wordt de medialisering van gezondheid en de zorg sector besproken. Het Ken nisCafé 'is in het Leescafé van de Zeeuwse Bibliotheek en is gratis toegankelijk. Vanaf 18.00 uur is er live muziek. Van 18.30 tot 20.00 uur is het tafelgesprek. Me dische app's springen als paddenstoelen uit de grond. Een app die je sportpresta ties analyseert, je hartslag meet, een moedervlek con troleert of je vertelt of je wel of niet naar de dokter moet. Hoe betrouwbaar zijn die apps en hoe staan artsen er tegenover? TE KOOPVANAF 29.11.13 Hoewel Zeeuwse bedrijven nog somber zijn over het economisch klimaat, zijn er toch tekenen van aankomend herstel. Vooral de omzet en export trekken aan. Dit blijkt uit de Conjunctuurenquête Nederland (COEN) van het 4e kwartaal. MIDDELBURG - De Zeeuwse bedrijven blijven nog wel te rughoudend over de perso neelssterkte, investeringen en winsten. Een teken dat het economisch herstel nog pril is. Sinds het eerste kwartaal van 2013 zijn er elk kwar taal minder ondernemers die het economisch klimaat zien verslechteren, wat in het 3e kwartaal leidt tot een saldo van -18%. Dit oordeel is daarmee nog altijd sterk negatief. Echter dit saldo is sinds medio 2011 nog veel slechter geweest. De weg omhoog is duidelijk ingezet, de verwachting voor het 4e kwartaal is per saldo -13% (landelijk: -7%). Met uitzon dering van de bouwnijver heid is deze trend in alle sectoren te zien. Ook wat betreft omzet en export zijn lichtpuntjes te zien. Zo laat de omzet een stijging van 2% zien in het 3e kwartaal. En dat is een flinke verbete ring zien ten opzichte van een jaar eerder. Vooruitkij kend naar het 4e kwartaal is in Zeeland sprake van een consolidatie met: een stijging van 4%. Qua export liggen deze cijfers nog gun stiger, het is duidelijk dat de export in belangrijke mate bijdraagt aan de omzetgroei van bedrijven. De positieve signalen die bij het economisch klimaat, de omzet en de export nu zicht baar worden, hebben tijd nodig om hun uitwerking te hebben op de personeels sterkte, investeringen en winstgevendheid, aldus de Kamer van Koophandel. Dit geldt zowel voor Zeeland als voor Nederland als geheel. Ook voor deze indicatoren geldt dat het dieptepunt voorlopig achter ons ligt, de scores zijn minder negatief dan in voorgaande kwarta len. Gekeken naar de verschil lende sectoren vallen vooral de relatief goede scores van de industrie op. Deze voor Zeeland belangrijke sector, heeft zowel positieve ver wachtingen qua omzet, ex port, economisch klimaat als in investeringsontwik keling. Ook lijkt de werkge legenheid in de industrie te stabiliseren. In de bouwnijverheid lijkt weliswaar de omzet een dieptepunt te hebben be reikt en weer wat te herstel len, dit zorgt niet voor veel verbetering in het' oordeel over het economisch kli maat. Meer dan de helft van de bouwbedrijven verwacht zelfs een verdere verslech tering. Sectoren waar per saldo wel enige verbetering verwacht wordt zijn de in dustrie (+4%), vervoer en opslag(+6%) en de zakelijke dienstverlening(+3%). Zeeuwse bedrijven hou den nog wel de hand op de knip als het gaat om inves teringen en het aannemen van personeel. Eerst zullen de omzetten en de winsten structureel moeten herstel len voordat ze extra willen investeren of meer mensen in dienst zullen nemen. Po sitieve uitzondering is de voor de Zeeuwse economie zo belangrijke industrie. Deze sector verwacht in 2014 juist meer te investe ren. MIDDELBURG - Burgemeester Harald Bergman opent op woensdag 27 november om 14.30 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg de kindertentoonstelling 'De Nieuwe Appels'. Kunstedu catie Walcheren biedt kin deren tussen de 6 en 12 jaar de mogelijkheid om zich beeldend te ontwikkelen in het KinderkunstAtelier. Docenten Ollo Feenstra en Sylvia Radius begeleiden twee groepen kinderen in het ontwikkelen van hun creatieve talenten. Dit jaar is het thema Karei Appel. De ruimtelijk groep (6-8 jaar) heeft vooral gekeken naar de ruimtelijke beelden van Karei Appel. Groot, kleur rijk en fantasievol; zoiets wilden de kinderen ook wel maken. Met wc-rollen, keu- kenpapierrollen, doosjes, plastic bakjes, en ballonnen werden grote en bijzondere dieren gemaakt die later werden opgepimpt met tak ken, veren, rietjes en kralen. De schildergroep (9-12 jaar) werd geïnspireerd door het werk van Appel dat dateert van vlak na de Tweede We reldoorlog: de vragende kin dergezichten. Het resultaat is te zien in de bibliotheek. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 november 2013 29 Terinzagelegging Ontwerp begroting 20URUD Zeeland De provincie Zeeland neemt deel aan de ge meenschappelijke regeling RUD Zeeland. De RUD Zeeland stelt jaarlijks een begroting op. De RUD Zeeland is de omgevingsdienst in de provincie Zeeland die zich namens de provincie, de Zeeuwse gemeenten en het waterschap be zig houdt met taken op het gebied van milieu, vergunningverlening, handhaving en toezicht. Het college maakt bekend dat de ontwerpbegro ting 2014 van de RUD Zeeland ter inzage ligt. De ontwerpbegroting ligt ter inzage bij: Provincie Zeeland. Provinciaal Informatie centrum, Abdij 6 te Middelburg. De ontwerpbegroting is vanaf 27 november eveneens te raadplegen op de website van de provincie Zeeland. Saneringsplan Oostperkweg (reconstruc tie) te Middelburg Gedeputeerde Staten hebben vastgesteld dat 1er sprake is van een geval van ernstige ver ontreiniging. 2. de spoedeisendheid niet vastgesteld is. omdat er sprake is van een handeling in het kader van de aanleg van een weg. 3. met het saneringsplan kan worden inge stemd. Gedeputeerde Staten hebben besloten geen toepassing te geven aan de uniforme openbare voorbereidingsprocedure. De beschikking ligt van 27 november 2013 tot en met 7 januari 2014 ter inzage bij de Provincie Zeeland, Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 09.00 - 16.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren (na telefoni sche afspraak 0118-631011). Behalve de peri ode van 23 december 2013 tot en met 6 januari 2014, *dan liggen de stukken ter inzage bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Mid delburg op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur - 21.00 uur en zaterdag van 10.00 uur - 16.00 uur, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Ka- naalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op don derdagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met 7 januari 2014 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten, van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 8 januari 2014 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R.P.A. de Witte (tel. 0118-631705). Provincie Zeeland informatie over Provincie Zeeland, vindt u 00 www zeeland nl SweetilÉI Verkrijgbaar in de Economisch klimaat Industrie Investeringen GOES - Op 30 november 2013 opent Zeelandhallen Goes haar deuren voor de najaarskeuring van de trekpaarden. Trekpaarden welke inschreven staan in het KVTH Stamboek worden deze dag in diverse leeftijdscategorieën gekeurd. De najaarskeuring van de Trekpaarden zal duren van 9.30 tot 17.00 uur. De entree van dit evenement is gratis. Foto PR

de Faam | 2013 | | pagina 29