Gewenst: Minimale windkracht 6 aan Zeeuwse tegenwind Provinciale Impuls Wonen: 58 aanvragen Mensenrechten actueel OV-magazine 'In de bus' op uw deurmat De Provincie Zeeland online MEDE MOEILIJK GEMAAKT DOOR DE HOLLANDSE Provinciewerk 1 Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Os] Hij komt echt: Het eerste Nederlandse Kampioenschap Tegenwindfietsen: een parcours van 8,5 kilo meter over de Oosterscheldekering. Wanneer is nog onbekend. Alles hangt af van de juiste windrichting en windkracht. Minimaal is windkracht 6 met liefst uitschieters naar 8. De organisatie is in handen van Being There Shivers. Robrecht Stoekenbroek van Being There: Wielerenners hebben het altijd liefkozend over the Dutch mountain als ze het over de wind hebben. Dus op zoek naar een iconische, oer-Hollandse.plek waar de wind fier waait stranden we op de Oosterscheldekering. Een prachtig toneel voor zulk een heroïsche fietswed- strijd. Daarom is de Oosterscheldekering dé Dutch mountain bij uitstek." U mag alleen meedoen op een fiets met terugtraprem, dus u gaat de tegenwind rechtop tegemoet. Om mee te kunnen doen, moet u de Facebookpagina www.facebook.com/nktegenwindfietsen in de gaten houden. Drie dagen voor een goede winderige dag wordt u hier namelijk geïnformeerd of het evenement met "We kriehen sturm!" doorgaat. Vanaf dat moment kunt u zich inschrijven en krijgt u de link naar de inschrijfpagina. De eerste tweehon derd inschrijvers hebben een startbewijs. Interesse? Ga dan snel naarwww.facebook.com/nktegenwindfietsen. De subsidieregeling Provinciale Impuls Wonen (PIW) leverde 58 aanvragen op. De aanvragen variëren van het samenvoegingen van particuliere woningen tot grootschalige stads- en .dorpsvernieuwingsprojecten. In totaal is voor meer dan vijftien miljoen euro subsidie aangevraagd. Per jaar (in totaal zes jaar) is 3,5 miljoen euro beschikbaar. De PIW is opgezet door de Provincie Zeeland om de bestaande wo ningvoorraad geschikt te maken voor de toekomst (krimp, vergrijzing, klimaat). Gedeputeerde Staten besluiten op 10 december 2013 over de aanvragen. Vanaf februari 20U tot 1 april 2014 20U is het moge lijk nieuwe aanvragen in te dienen voor de volgende subsidieronde. Heeft u vragen over de PIW of over.een aanvraag, dan kunt u contact opnemen, bij voorkeur via de e-mail: piw@zeeland.nl of telefonisch via het secretariaat Ruimte 0118-631997 Verder lezen? Via www.zeeland.nl/uploaded_files/news/PIW_nota_2013.pdf leest u meer over de Provinciale Impuls Wonen én de criteria. Het Roosevelt Study Center (RSC) organiseert op dinsdag 10 de cember 2013 een bijeenkomst over mensenrechten met een subsi die van de Provincie Zeeland. Dit doet het instituut ter gelegenheid van de 65e verjaardag van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Eleanor Roosevelt speelde een cruciale rol bij de tot standkoming van dit belangrijke VN-document. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Being There (Oosterscheldekering), Mechteld Jansen (GS) voor DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl, Roosevelt Study Center (Eleanor Roosevelt). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11. Of schrijf naar Postbus 60016330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 11 december 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. Provincie Zeeland De bijeenkomst vindt plaats in Den Haag in Sociëteit De Witte van 15.00 uur tot 18.30 uur. Er zijn diverse sprekers, waaronder Beatrice de Graaf, hoogleraar voor conflict en veiligheidsgeschiedenis van het centrum van terrorisme en contraterrorisme aan de Universiteit Lei den en Renée Jones-Bos, secretaris-generaal van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Mensenrechten in de huidige wereld Directeur Kees van Minnen: "Om ons instituut ook buiten Zeeland op de kaart te zetten, organiseren we deze bijeenkomst in Den Haag: De Nederlandse VN-stad. We werken voor deze bijeenkomst samen met enkele andere onderzoekinstituten, verbonden aan de Universiteit Leiden en het Ministerie van Buitenlandse Zaken. In het programma is ook een presentatie door Barbara Oomen opgenomen, dean van University College Roosevelt, over haar nieuwe boek dat handelt over mensenrechten in Nederland. De sprekers op de bijeenkomst staan garant voor boeiende presentaties en discussies over mensenrech ten in de huidige wereld. Doel van de bijeenkomst is te laten zien dat de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens weliswaar 65 jaar geleden is geproclameerd, maar dat deze nog steeds grote ac tualiteitswaarde heeft." Let op uw brievenbus! Volgende week valt het OV-magazine 'In de bus' weer samen met de reclamefol ders op uw deurmat. Met deze keer aandacht voor de nieuwe vervoerder, leuke winterarrangementen en de verschillende kaartsoorten die te koop zijn. Gedeputeerde Staten (GS) vergaderen.wekelijks op dinsdag in de Admiraliteitszaal van het provincie huis. Tegenwoordig vergaderen ze papierloos. Alle vergaderstukken staan namelijk op hun tablet. Na afloop van de vergadering kunt u in de besluitenlijst op www.zeeland.nl en via Twitter account @provzeeland lezen waarover GS een besluit namen. Daar treft u ook een*greep uit de publieke agenda van de gedeputeerden Kees van Beveren, George van Heukelom, Ben de Fjteu en Carla Schönknecht en van de commissaris van de Koning Han Polman. Eerdere openbare besluiten vindt u terug in het archief. Vült u de gebruikersenquête ook in? De Provincie Zeeland werkt continu aan het verbeteren van haar website en online communicatie. Om er zeker van te zijn dat wij u de informatie en mogelijkheden bieden die u verder helpen, hebben wij uw hulp nodig. Wij vragen u de gebruikersenquête in te vullen via www.zeeland.nl. Dat doet u via de pop- up op de homepage van www.zeeland.nl. Het invullen kost u ongeveer vijf minuten. Hartelijk dank voor uw medewerking! De Provincie Zeeland is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer over de weg en het water. De bedrijven Connexxion en Veolia Transport voeren het uit. Zij doen dat aan de hand van een concessie, een soort vergunning die de Provincie per deelgebied voor Zeeland verleent. Het contract met deze vervoerders eindigt in december 2014. De Provincie Zeeland is volop bezig met de voorbereidingen voor de volgende contractperiode die loopt van december 2014 tot december 2024. E. Roosevelt en de Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens Wilt u aanwezig zijn bij deze bijeenkomst? Meldt u zich dan aan via: rsc@zeeland.nl. Het RSC is gevestigd in de Abdij van Middelburg en bevordert weten schappelijk onderzoek en onderwijs over de geschiedenis en cultuur van de Verenigde Staten van Amerika in de 20e en 21e eeuw en de Amerikaans-Europese betrekkingen. www.roosevelt.nl V.l.n.r. gedeputeerde Kees van Beveren. voorzitter Han Polman, secretaris Ab Smit, gedeputeerde George van Heukelom, gedeputeerde Carla Schönknecht en gedeputeerde Ben de Reu

de Faam | 2013 | | pagina 28