KOZIJNEN ZONWERING 29 NOV - 14 DEC 2013 Afname van resten medicijnen in water BTW-korting Rolluiken en Zonwering voor veiligheid en privacy! Smart Zeeland zoekt senioren om te helpen Schotse avond in Veere President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl Dfacebook.com/HogazonHwww.hogazon.nl Kim organiseert Kerstdiner DISHOEK - Kim Bleijenberg uit Vlissingen wil rond de kerstdagen alleenstaande mensen bij elkaar brengen. "Het idee is ontstaan door mijn horecaverleden en het vrijwilligerswerk bij Stich ting Werkt voor Ouderen. Veel mensen zijn alleen en willen graag actief deelne men. We hebben vaak wel de middelen maar niet de contacten... Er zijn zoveel uiteenlopende redenen voor mensen die er alleen voor- staan. Gewoon alleenstaand, een druk werkend leven, binnen een relatie door bijv. een zieke, hulp behoevende partner, een veel uithuizige partner, een partner die zelf liever op de bank zit en voor hem/haar het niet zo nodig hoeft, scheiding, weduwe. En veel dingen zijn nu een maal leuker met een gezel schap. Ik wil een gezellige avond organiseren in een ongedwongen sfeer met een heerlijke keuken en een lek ker glas wijn. Leeftijd speelt geen rol." Kim plant op 23 december in Restaurant Duinlust in Dishoek. Parkeren is daar gratis én voor de deur. Het diner begint om 17.30 uur met een aperitief. Een uur later begint het viergangen- diner met bijpassende wij nen. Het diner bestaat uit een keuze van vis of vlees. Het is rond 22.00 uur klaar. Kosten 49,50 euro. Dieet- wensen en taxiservice zijn beschikbaar. Informatie: 06- 15684906. G0ES - In Zeeland werken de ziekenhuizen ZorgSaam en het ADRZ via verschillende methoden aan het terug dringen of zelfs geheel voor komen van deze vervelende stoffen in het afvalwater. Op die manier neemt het aantal verontreinigingen af waar door er uiteindelijk schoner water in de sloten terecht komt. Ondanks de verschillende belangen van het water schap en de ziekenhuizen om met dit thema aan de slag te gaan, proberen partij en waar mogelijk positieve effecten te versterken. Met name het waterschap heeft als doel dat er zo min moge lijk schadelijke stoffen in het afvalwater terechtkomen. Ziekenhuizen hebben nog een ander doel, bij hen speelt dit thema vooral om hygiëne en werkomstandig heden in de ziekenhuizen te verbeteren en schoonmaak- en personeelskosten terug te dringen. Het waterschap werkt mee aan het saneren van de gro tere lozingen van medicijn- resten en zegt daardoor een duidelijke voorkeur te heb ben voor de zuiveringsfilter die ZorgSaam eind 2013 wil plaatsen. Deze filter zorgt ervoor dat al het afvalwater uit het zie kenhuis gezuiverd wordt en er geen vervelende stoffen meer in het riool terechtko men. Het waterschap zou graag zien dat bij de bouw van nieuwe ziekenhuizen reke ning wordt gehouden met dit soort nieuwe technie ken. Het ADRZ gaat werken met wegwerpproducten van ge perst papier die vermalen worden en als pulp in het riool terecht komen. Hierbij wordt vooral het verbruik van chemicaliën (ontsmet tingsmiddelen), schoon maakproducten en energie teruggedrongen. Onderzoek van ADRZ en het water schap heeft onlangs uitge wezen dat deze methode de doelmatige werking van de rioolwaterzuiveringen (rwzi's) niet negatief beïn vloedt. "Ook al is het met een ander belang, we zijn er blij mee dat het thema medicinaal afvalwater speelt bij grote afvalwaterleveranciers zo als ziekhuizen", laat het wa terschap weten. "Met de toenemende ver grijzing zal het medicijnge bruik alleen maar toenemen en de aanwezigheid van me dicijnresten en hormoon- verstorende stoffen in het afvalwater stijgen. Ook in de Samenwerking Afvalwaterketen Zeeland (SAZ), de samenwerking tussen waterschap en der tien Zeeuwse gemeenten, is afvalwaterzuivering en daarmee medicijnresten een terugkerend théma. Landelijk en Europees krijgt het onderwerp veel aan dacht omdat de Europese Commissie extra ondérzoek wil doen. MIDDELBURG - E-mailen, zoeken van informatie, bankieren, reisje boeken, krant lezen, tv kijken, ra dio luisteren, het bekijken van filmpjes, chatten. Voor veel mensen een vanzelf sprekendheid. Toch zijn er ouderen die niet tot nauwe lijks actief zijn op internet, met name de groep waar voor eenzaamheid dreigt. Juist online vaardigheden zijn erg zinvol om contact te maken met de buitenwe reld en de sociale omgeving te vergroten. Smart Zeeland helpt hierbij. Op 1 november is het nieuwe project van Stichting Welzijn Middel burg (i.s.m. de Mij Groep) van start gegaan. Per 1 de cember worden de thuiscur- sussen gestart. Ze zijn nog op zoek naar deelnemers, ouderen die zich eenzaam voelen en dit willen veran deren. Ook is de organisatie op zoek naar vrijwilligers, die het leuk vinden om ge durende een paar maanden gekoppeld te worden aan oudere mensen in de buurt. Ze krijgen een training, een Ipad in bruikleen en een on kostenvergoeding. Aanmel den bij: Danielle Teclegior- gis via: 06-53797617. Alleen geldig van 29-11-2013 t/m 14-12-2013, vraag naar de voorwaarden. Hogazon.nl ACTIEWEKEN .5 www.de-faam.nl Waterschap Scheldestromen is positief over de verschillende initiatieven van Zeeuwse ziekenhuizen om medicijnresten en desinfecterende stoffen in het afvalwater tegen te gaan. door de redactie Effecten versterken Hygiëne en werken Zuiveringsfilter Wegwerpproducten Medicinaal afvalwater Samenwerken De Faam woensdag 27 november 2013 27 De Stichting Veere-Schotland, die de historische banden tussen Veere en Schotland bewaakt, houdt op vrijdag 29 november een 'ceilidh' in restaurant Het Waepen van Veere. Deze avond kunt u genieten van een Schots buffet en muziek. De avond begint om 18.30 uur, aanmelden bij veere- schotland(a>veere-schotland.nl en 0118-502010 06-41358263.

de Faam | 2013 | | pagina 27