Balies eerder dicht Kerstboom op de Markt Cursus 'Psychische problemen in de familie' Bijeenkomst cybercrime "De hacker vertelt" Verantwoord stoken openhaard en kachel Second Chance at Work opent vestiging in Middelburg Dinsdag 3 december om 09.00 uur wordt een dertien meter hoge kerstboom op de Markt geplaatst. De boom staat zo vroeg, omdat door de opbouw van de ijsbaan te weinig ruimte is voor latere plaatsing. De kerstboom blijft tot en met 6 januari staan. Op 26 november start in Middelburg een korte cursus voor mantelzor- gers die zorgen voor iemand met psychische problemen. De cursus wordt gegeven door Manteling in samenwerking met Indigo. Zorgen voor iemand met psychische problemen is vaak een bron van stress. Vooral voor ouders en partners is de belasting groot. Tijdens de cursus krijg je meer inzicht in het psychisch functioneren en de stoornis van je naaste. Je krijgt zicht op wat jezelf én de ander uit balans brengt en wat de invloed is van je eigen gedachten op hoe je je voelt en gedraagt. De cursus is bedoeld voor iedereen die zorg verleent aan een partner, ouder, familielid, vriend of buur met psychische problemen. Voorbeelden van psychische problemen zijn: schizofrenie en verwante psychosen, borderline, depressie, bipolaire stoornissen, angststoornissen en Autisme Spectrum stoornissen. Data: Dinsdagavond 26 november en 3 en 10 december Tijd: 19.15 tot 21.30 uur Plaats: Porthos Middelburg St Sebastiaanstraat 12 Eigen bijdrage: €12,50 Aanmelden bij Manteling: (0118) 55 35 30 of info@mantelingwalcheren.nl Ongeveer 40% van de ondernemers in Nederland was vorig jaar het slachtoffer van een cybercrime-aanval. Cybercrime is één van de groot ste ergernissen van de ondernemer. Daarom organiseert de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland, samen met het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing Zeeland op maandag 25 novem ber de bijeenkomst "De hacker vertelt" Uit onderzoek van MKB-Nederland blijkt dat vorig jaar 40% van het midden- en kleinbedrijf het slachtoffer is geweest van computervirussen, phishing en andere vormen van cybexcrime. De totale bedrijfsschade daarvan wordt in de honderden miljoenen euro's geschat. Steeds meer criminele bendes zijn op dit terrein pro fessioneel actief. Ondernemers zullen zich-daarom beter moeten wapenen tegen cybercriminaliteit en hun computersystemen nog beter moeten beveiligen. Bijna de helft van de kleine en middelgrote ondernemers geeft aan dat zij onvoldoende op de hoogte zijn van de risico's van cybercrime. Jeroen van leperen (Syntens) zal een aantal praktische tips geven waarmee on dernemers de digitale veiligheid van hun bedrijf relatief eenvoudig kunnen verbe teren. Henk de Vries (Politie Zeeland West-Brabant) gaat in op het recherchewerk van de politie op het gebied van cybercrime: wat kan de politie betekenen voor ondernemers die te maken hebben met cybércrime? Tenslotte komt een ex- hacker aan het woord. Stan Hegt is ervaringsdeskundige en wordt door onder- nefners ingeschakeld om hen te adviseren over eventuele lekken in hun digitale beveiligingssystemen. Hij weet als geen ander hoe (en waarom) hackers en internetcriminelen in het netwerk van uw onderneming (willen) binnen komen. Na afloop is er gelegenheid om met specialisten en met collega-ondernemers te spreken over digitaal veilig ondernemen. 'De bijeenkomst is op maandag 25 november in het Van der Valk Hotel, Paukenweg 3 Middelburg. Aanvang 19.00 uur. Belangstelling? Opgeven vooraf via de website www.kvk.nl/cybercrimezeeland. Op donderdag 5 december sluiten de gemeentelijke balies in het stadskantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. Ook in de avonduren zijn de balies op 5 december gesloten. Op 24 en 31 december sluiten de gemeentelijke balies ook om 16.00 uur. De locatie aan de Waldammeweg sluit op 5, 24 en 31 december om 15.30 uur. GEMEENTE MIDDELBURG Foto Aart van Belzen Door verkeerd gebruik kan een kachel of openhaard onnodig overlast en milieu- en gezond heidsproblemen veroorzaken. Zo kunnen bij het stoken bepaalde stoffen vrijkomen die nadelige ge volgen hebben voor de luchtkwali teit. Mensen met ademhalings ziekten en jonge kinderen lopen extra gezondheidsrisico's bij ver keerd stoken. Stokers kunnen zelf veel doen om de schadelijke effecten te beperken. Tips die bijdragen om de schade lijke effecten te beperken: Maak bij de aanschaf de juiste keuze Uit een open haard verdwijnt 90% van de opgewekte warmte door de schoorsteen, terwijl bij een hout- of kolenkachel 65% a 75% wordt omge zet in warmte in de woning. Kies een kachel die het juiste vermogen heeft af gestemd op de te verwarmen ruimte. Gebruik altijd de juiste brandstof Een allesbrander bestaat niet. Stook alleen die stoffen in de kachel waar voor de kachel geschikt is. Stook geen afval of krantenpapier. Drukinkt - veroorzaakt veel schadelijke emissies. Als hout gestookt wordt, gebruik dan alleen onbehandeld hout dat goed droog is. Hout kan het best enkele jaren drogen voordat het gestookt wordt. Gebruik ook geen multiplex of spaanplaat. Let er op dat de schoorsteen goed trekt Zorg dat de schoorsteen de juiste hoogte en de juiste diameter heeft zodat de schoorsteen goed trekt. Ventileer de ruimte waar uw haard of kachel staat Een kachel zuigt lucht aan van binnen uw woning, zorg daarom voor vol doende aanvoer van verse buitenlucht via bijvoorbeeld ventilatieroosters. Smoor het vuur niet Smoren ontstaat doordat de zuurstof toevoer geblokkeerd wordt. Als de ka chel een te groot vermogen heeft wordt vaak de luchttoevoer dicht gezet waardoor de kachel gaat smo ren. Hierbij komen veel meer vervui lende stoffen vrij. Zorg dus altijd voor een zo volledig mogelijke verbranding. Als er een kleurloze of witte rook uit de schoorsteen komt weet u dat u goed bezig bent. Grijsblauwe, grijze of zwarte rook geeft aan dat u ver keerd bezig bent. Maak het vuur milieuvriendelijk aan Gebruik voor het aanmaken van de ka chel geen proppen krantenpapier. Ge bruik hiervoor bij voorkeur natuurlijke aanmaakblokjes of kleine houtjes. Niet stoken tijdens mist of wind stil weer Op sommige momenten kunt u beter niet stoken. Bij mistig of windstil weer trekt de schoorsteen niet optimaal, zodat er meer rook en schadelijke stoffen geproduceerd worden. Die slaan neer en blijven in de omgeving hangen wat niet prettig voor de buren is. Daarnaast- is de kans op koolmo noxide verontreiniging tijdens dit weer groot. As en roet in de in de vuilnisbak As en roet bevatten kankerverwek kende stoffen. Deze stoffen horen dus niet op de composthoop of de tuin maar in het overig huishoudelijk afval. Foto Aart van Belzen Op zaterdag 16 november opende wet houder Chris Simons de eerste Zeeuwse vestiging van Second Chance at Work aan Het Zwin 1 te Middelburg. Het pro ject helpt werkzoekende jongeren bij het* vergroten van hun kans op een baan door ze gratis passend advies en zake lijke kleding aan te bieden. Naast de ont hulling van het logo, ontwikkeld door studenten communicatie en presentatie van Scalda, werd er op een catwalk re presentatieve kleding getoond. Second Chance at Work is een samenwerking tussen de arbeidsmarktpartners in Zee land en Leger des Heils ReShare. De vestiging is open op afspraak. Informatie via korps.walcheren@legerdesheils.nl. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 20 november 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-maii: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2013 | | pagina 9