Kort nieuws gemeente Vlissingen orionism werkt met u Collectieve Zorgverzekering Minima 2014 Vragen Petruskerk van GroenLinks VLISSINGEN - Alex Soplan- tila en Els Verhage van GroenLinks stellen vragen aan het College van B&W over de Petruskerk. Deze is verkocht door Marsaki aan projectontwikkelaar Bram Maljaars. Hij" kocht de Pe truskerk voor ruim een ton minder dan wat Marsaki er voor betaald heeft. Marsaki kreeg toentertijd subsidie van de gemeente om de kerk op te knappen. Welk subsi diebedrag heeft Marsaki van de gemeente gekregen bij de koop van de Petruskerk? Waren hier voorwaarden aan verbonden? Zo ja, wel ke? Gelden de voorwaarden ook voor de nieuwe eige naar? Wordt er een terugvor dering van subsidiegelden gevraagd aan Marsaki? Open dag nieuw verpleeghuis VLISSINGEN - Zaterdag 23 no vember opent Werkt voor Ouderen het verpleeghuis Willibrord in het centrum van Middelburg. Het nieu we gebouw aan de Bachten- steene is ter vervanging van het huidige zorgcentrum Sint Willibrord. Belangstel lenden kunnen tussen 11.00 en 16.00 uur een bezoek brengen aan het nieuwe ver pleeghuis. Bezoekers kun nen een rondleiding volgen of een kijkje nemen in een woning of appartement. Er is muziek en voor iedereen koffie/thee met iets lekkers. Maikel Harte speelt try out RITTHEM - De Zeeuwse ca baretier Maikel Harte staat donderdag 28 november van 20.00 tot 22.00 uur op de planken in dorpshuis Ons Dorpsleven aan de Dorps straat 22 in Ritthem. Hij speelt dan een try out van zijn eindejaarshow. De da gen worden korter en kou der, maar Harte zingt en grapt ze weer wat lichter en warmer, veelal in het dia lect van zijn streek: Zeeuws- Vlaanderen. Kaarten kosten 7 euro en zijn vanaf 19.30 uur aan de deur van het dorpshuis verkrijgbaar of te reserveren bij Stichting Dorpsraad Ritthem via cees- vanderwoude@gmail.com of 0118-464961. Groot kerstcircus VLISSINGEN - Dit jaar staat in het centrum van Vlissingen, aan de Scheldestraat, weer het Groot Kerstcircus Zee land. Het kerstuitje voor alle inwoners van de provincie Zeeland en alle bezoekers die in Zeeland verblijven in deze periode. In een geheel nieuwe twee uur durende klassieke kerstvoorstelling, gebracht door Internatio nale artiesten van over de hele wereld, is een spranke lend kerstcircusfeest te zien met passie voor nostalgie. Paolo Kaiser stapelt planken en buizen in alle mogelijke en onmogelijke posities en combinaties op elkaar. The Argentin Devils presente ren een Zuid-Amerikaanse gaucho-show. Verder is het jongleertrio Smaha te zien en Eva Chris met een super- mooi nummer met katten. De première is vrijdag 20 december om 20.00 uur. De circuskassa is vanaf 18 de cember geopend van 10.00 uur tot 19.00 uur. Reserve ren via: 06-11236084. Vlis-singers zoekt leden VLISSINGEN - Koorgroep De Vlis-singers is een enthousi aste groep met een repertoi re van hedendaagse, vlotte christelijke liedjes, regelma tig een bijdrage levert aan (kerk) diensten en vieringen. De meeste liedjes worden driestemmig gezongen en begeleid door. een combo met o.a. piano, drums, dwarsfluiten, klarinet en gitaar. Voor dit combo zoekt het koor een accordeonist, fluitist en pianist (reserve). Ook zoeken ze nog mannen en sopranen. Activiteiten voor dementerenden VLISSINGEN - In december organiseert Odensehuis Walcheren een aantal acti viteiten voor mensen met dementie en hun familie of vrienden. Het is ook een. mooi gelegenheid om eens kennis te maken met het Odensehuis Walcheren aan het Picassoplein 86 in Vlis singen, waar deze activitei ten zijn. Woensdag 4 decem ber is vanaf 10.30 uur koken met de kok van de 'Choco late Lovers' uit Middelburg. 14.00 uur is de ontvangst van Sinterklaas samen met de buren van het verpleeg huis. Woensdag 11 decem ber is het weer koken met de kok. Om 14.30 uur is een op treden van het Philharmo- nisch Orkest. Deelname is gratis. 18 december is vanaf 13.30 uur een kerststukje of kaars maken. Materiaalkos ten zijn 5 euro. Aanmelden via: 06-81092418. Paar Nierijnck 60 jaar getrouwd ber 1953 trouwde het echt paar Nierijnck-Weststrate in Vlissingen. Zij kregen vier kinderen: Louis (1957); Agnes (1960); Erik (1964) en Désireé (1966) en acht klein kinderen. Louis verzamelt al heel lang kranten met be langrijk, historisch nieuws. Hij werkte 40 jaar bij het Belgisch Loodswezen als administratieve kracht. Zijn vrouw zorgde voor het gezin en zingt al 35 jaar in het ge mengd R.K. Koor. Ze wonen aan de Vliedberg. - 1309,00 voor alleenstaande ouders tot de pensioengerechtigde leeftijd; - 1406,00 voor alleenstaande ouders vanaf de pensioengerecntigde leeftijd; walcheren Orionis Walcheren biedt alle inwoners van Walcheren (studenten uitgezonderd) met een inkomen tot 110% van de van toepassing zijnde bijstandsnorm en een beperkt vermogen de mogelijkheid om per 1 januari. 2014 deel te nemen aan een Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM). De CZM wordt aangeboden door zorgverzekeraar CZ. Inwoners van de gemeente Middelburg of Veere, die willen deelnemen aan CZM kunnen in aanmer king komen voor een financiële bijdrage voor de premie van de aanvullende verzekering in de vorm van bijzondere bijstand. De gemeente Vlissingen heeft besloten deze financiële bijdrage voor CZM- deelnemers uit hun gemeente per 1 januari 2014 te beëindigen. Bijzondere bijstand Bij het beoordelen van een aanvraag bijzondere bijstand voor medische kosten houdt Orionis Walche ren rekening met de collectieve verzekering. De hoogte van de bijzondere bijstand wordt verminderd met de vergoeding die u op grond van de collectieve verzekering krijgt of zou kunnen krijgen, ook als u niet collectief verzekerd bent. De Hoogte van de premie. Door de financiële bijdrage van Middelburg en Veere bedraagt de premie voor de aanvullende verze kering bij deelname aan de CZM in 2014 voor inwoners uit de gemeente Middelburg en Veere 12,41 per maand per volwassene. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd. Daarnaast moet iedereen uiteraard de verplichte premie per volwassene per maand voor de basisverzekering betalen. Als u zich verzekert bi CZ en gebruik maakt van de CZM krijgt u korting op de premie voor de basis verzekering. In 2014 bedraagt daardoor de premie voor deze verzekering 89,19 per maand. De totale premie incl. korting oedraagt 101,'" wdraagti corting oedraagt 101,60 per maand per persoon. Door de collectiviteitskorting van CZ op zowel de basisverzekering als de aanvullende verzekering is de CZM ook voor inwoners uit de gemeente Vlissingen nog steeds aantrekkelijk. De totale premie be draagt dan namelijk 116,76 per maand per persoon. Wie kunnen deelnemen aan de CZM? Om in aanmerking te komen voor de CZM moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: u woont op Walcheren u bent verzekerd bij CZ (zo niet dan kunt u per 1 januari 2014 overstappen naar CZ; dit moet u dan wel vóór 1 januari 2014 doen! uw netto (qezins)inkomen exclusief vakantietoeslag per maand bedraagt per 1 januari 2014 niet meer dan Tl 0% van de voor u van toepassing zijnde bijstandsnorm inclusief vakantietoeslag. Onderstaand een indicatie van de bedragen. U kunt hieraan geen rechten ontlenen. Staat uw situatie er niet bij? Raadpleeg de website www.orioniswalcheren.nl of neem tussen 08.30 en 16.30 uur contact op met Orionis Walcheren via telefoonnummer 0118-432700. €1018,00 voor alleenstaanden tot de pensioengerechtiade leeftijd; €1117,00 voor alleenstaanden vanaf de pensioengerecntigde leeftijd; - 1454,00 voor gehuwden/samenwonenden tot de pensioengerechtigde leeftijd; - 1538,00 voor gehuwden/samenwonenden vanaf de pensioengerechtigde leeftijd. NB. Voor de leeftijdscategorie 18-22 jr. gelden andere normen, raadpleeg de website www.orioniswalcheren.nl Bovenstaande bedragen gelden voor 2013. Per 1 januari 2014 zullen deze bedragen iets wijzigen uw vermogen (uw bezittingen min uw schulden) is lager dan 5.795 als u alleenstaande bent of lager dan 11.590 als u een alleenstaande ouder bent of een gezin vormt. Bij een eigen woning geldt een maximale vrijlating van 48.900. Bovenstaande bedragen gelden voor 2013. Per 1 januari 2014 zullen deze bedragen iets wijzigen u betaalt uw maandelijkse premie voor de CZM en de verplichte premie voor de basisverzekering door middel van een automatische incasso en bent bereid hiervoor een machtiging af te geven aan CZ. Hoe kunt u zich aanmelden voor de CZM? Een daartoe bestemd aanvraagformulier CZ-informatiepakket kunt u tussen 8.00 en 17.00 uur opvragen via telefoonnummer 0118-432700. Het aanvraagformul ondertekend met de gevraagde bewijsstukken opgestuurd worden n Walcheren controleert uw inkomensgegevens en meldt u aan bij CZ. uw verzekeringspolis. Als Orionis Walcheren niet akkoord gaat met 1 schriftelijk bericht. naar Orionis Walcheren. Orionis s en meldt u aan bij CZ. Vervolgens ontvangt u van CZ niet akkoord gaat met uw deelname ontvangt u daarvan Wanneer gaat CZM in? De CZM gaat in op 1 januari 2014. De uiterste inleverdatum van het aanvraagformulier is 13 december 2013 om per 1 januari 2014 mee te kunnen doen! Let op: als u nu verzekerd bent bij een andere zorgverzekeraar dan CZ, dan moet overgang naar CZ vóór 1 januari 2014 geregeld zijn. De volgende gelegenheid is er pas weer per 1 januari 2015! Als u al deelneemt aan de CZM hoeft u niets te doen. Heeft u vragen? Voor eventuele vragen over het verzekeringspakket kunt u terecht op het Servicekantoor van CZ, Langeviele 82,4331 LW Middelburg. U kunt ook bellen met het CZ-informatienummer (0900-0949). Ook vindt u belangrijke informatie op de website www.gezondverzekerd.nl Heeft u vragen over inkomensgrenzen, vermogen of andere voorwaarden, raadpleeg de website www.orioniswalcheren.nl of neem tussen 8.00 en 17.00 uur contact op met Orionis Walcheren via telefoonnummer 0118-432700. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 20 november 2013 12 O www.Vlis-singers.nl Oud-wereldkampioene Barbara de Loor gaf maandag schaatslessen aan de leerlingen van Vlissingse basisscholen. Ook streden de deelnemers in de voorrondes voor de ijstijd Winterspelen. Kinderen van 10-14 jaar kunnen meedoen en zich kwalificeren voor de landelijke finale die begin februari in Amsterdam is. De ijsbaan is nog t/m 1 december elke weekend van 9.00-18.00 uur open en elke woensdag van 13.00-17.00 uur. Foto: Victor Schutte VLISSINGEN - Op 21 novem t

de Faam | 2013 | | pagina 12