Bijeenkomst cybercrime "De hacker vertelt" Campagneteam Alcohol- Drugspreventie Arnemuiden (Extra) koopavonden en - zondagen Sinterklaas 16 november naar Middelburg "Het terugverdienen begint nu veel eerder" Middelburg energieneutraal samen met af Ongeveer 40% van de ondernemers in Nederland was vorig jaar het slachtoffer van een cybercrime-aanval. Ondernemers zullen zich beter moeten wapenen tegen cybercriminaliteit. Daarom organiseert de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland, samen met het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing Zeeland op maandag 25 november de bijeenkomst "De hacker vertelt". Jeroen van leperen (Syntens) geeft praktische tips over het verbeteren van de di gitale veiligheid voor ondernemers. Henk de Vries (Politie Zeeland West-Brabant) gaat in op het recherchewerk van de politie op het gebied van cybercrime. Ten slotte komt ex-hacker Stan Hegt aan het woord. Hij adviseert tegenwoordig be drijven en weet als geen ander hoe en waarom hackers en internetcriminelen in het netwerk van een onderneming (willen) binnen komen. Na afloop is er gelegen heid om met specialisten en met collega-ondernemers te spreken over digitaal veilig ondernemen. De bijeenkomst is in het Van der Valk Hotel Paukenweg 3 in Middelburg. Aanvang 19.00 uur. Belangstelling? Opgeven vooraf via www.kvk.nl/cybercrimezeeland. Gaat de gezondheid van de Arnemuidse jongeren je na aan het hart? Denk en werk dan mee aan het opzetten en uitvoeren van een cam pagne om de risico's en gevolgen van alcohol- en drugsgebruik bekend te maken. Een campagne gericht op alle inwoners van Arnemuiden en in het bijzonder op jongeren. Arnemuiden is de eerste 'wijk' waar ge meente Middelburg een dergelijke preventiecampagne wil laten uitwer ken voor en door de mensen en organisaties uit de directe omgeving. Aanleiding is dat het onderwerp hier al leeft vanuit Clean Arnemuiden. Naar wie zijn wij opzoek? Enthousiaste, gemotiveerde inwoners van alle leeftijden en instellingen, verenigin gen en bedrijven die gezamenlijk een activiteitenprogramma willen bedenken/uit voeren om het bewustzijn van de schadelijke gevolgen van alcohol- en drugsgebruik te vergoten. Daarnaast zoeken we mensen die een rol willen spelen in de uitvoering van de activiteiten. Wat wordt er van je verwacht: Een paar uurtjes van je tijd beschikbaar stellen in de periode november 2013 tot en met maart 2014. Samen met andere inwoners en lokale organisaties een uitvoerbaar activiteiten programma ontwikkelen waarmee bewustwording van de schadelijke gevolgen en risico's van alcohol- en drugsgebruik wordt verhoogd. Gezamenlijk zorg dragen of laten dragen voor de uitvoering van het ontwik kelde activiteitenprogramma. Aanmelden voor de werkgroep Zin om mee te denken en/of te helpen bij de uitvoering, meld je dan aan via ad-campagne@middelburg.nl of bel gemeente Middelburg, Korina van Belzen (0118) 67 56 20. De Vereniging Ondernemers Mid delburg (VOM) adviseert de winke liers in december om op onderstaande data open te gaan voor het winkelend publiek. zondag 1 december: koopzondag woensdag 4 december: koopavond zondag 22 december: koopzondag maandag 23 december: koopavond zondag 29 december: koopzondag zondag 5 januari: koopzondag Foto Aart van Belzen Foto Aart van Belzen Zaterdag 16 november brengt de pakjesboot nr. 7 Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met vipg Zwarte Pieten zet de goedheilig man bij de gedenknaald aan de Rouaansekaai om 13.30 uur voet aan wal. Daar wordt hij welkom ge heten door burgemeester Harald Bergmann. Net als voorgaande jaren wordt het weer een gezellige drukte rond de Be- atrixbrug. De kinderen staan daar te wachten op de komst van Sinterklaas. Vanaf 13.00 uur warmt Bert van Leer dam het publiek op. Muzikaal wordt Sin terklaas met zijn Zwarte Pieten verwelkomd door Junior Drumcorps Johan Friso en de Sjores Ambrasband. Route Na aankomst maakt de Sint, vergezeld door zijn Zwarte Pieten, een grote ronde door de stad. Via de Dwarskaai, Dam en Damplein gaat de Sint naar de Korte Delft en de Lange Delft. Hij slaat •af bij de Segeerstraat en vervolgt zijn weg via de Houtkaai, Turfkaai, Sint Jansstraat, Lange Delft, Nieuwe Burg, Koorkerkhof, Koorkerkhofstraat, Lange Delft, Markt, Gravenstraat, Zuster straat, Plein 1940, Korte Geere, Lange Geere, en de Beenhouwerssingel. Langs de Langeviele gaat de Sint naar het eindpunt, het podium op de Markt. Daar wordt Sinterklaas rond 15.15 uur officieel ontvangen door de burgemees ter en Muis Leeuw. Parkeerverbod Door de intocht van Sinterklaas is er van vrijdag 15 november 19.00 uur tot zaterdag 16 november 16.00 uur een parkeerverbod van kracht op de Rouaansekaai ter hoogte van de gedenknaald en op de Dwarskaai aan de huizenzijde. Arnemuiden Zaterdag 23 november komt Sinter klaas naar Arnemuiden. 5 www.de-faam.nl De Faam woensdag 13 november 2013 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Voor veel mensen is energie be sparen een uitdaging. Benieuwd naar wat Middelburgers doen om hun huis energieneutraal te maken? Daniël Voorwerk heeft van energiebe sparing zowat zijn hobby gemaakt. Deze Provincieambtenaar woont samen met zijn vrouw aan de Wijdauw- straat. "Naast dubbel glas en vloeriso latie heb ik zonnepanelen op het dak en een zonneboiler geïnstalleerd", be gint Daniël zijn verhaal. "Het is natuur lijk goed voor het milieu en het drukt de kosten, maar ik zie het ook als een uitdaging. Bijna een soort hobby. Ik ben van alles gaan uitzoeken op inter net'en heb via Marktplaats de zonne boiler gekocht. Van alle maatregelen die ik heb getrof fen heeft de boiler mij het meest posi tief verrast. Ten eerste is het de techniek, het zit eigenlijk heel simpel in elkaar. Ondanks dat werkt het heel Foto Harry Siebelink efficiënt en bespaart het me ontzet tend veel geld. Als ik er wel eens over praat met vrienden en collega's valt me op dat men zich over het alge meen nog te veel baseert op oude in formatie. Daar bedoel ik mee dat er nog steeds heel veel mensen zijn die denken dat je met deze maatregelen pas na vijftien jaar gaat terugverdie nen, maar met de huidige techniek en de gedaalde investeringskosten be gint het terugverdienen veel eerder." De gemeente Middelburg heeft als ambitie om in 2050 energieneutraal te zijn. Om dit doel te bereiken, moeten in 2013 al stappen worden gezet. De gemeente Middelburg lanceerde een campagne met als doel om bewust wording over dit onderwerp te creëren en om concreet woningbezitters te sti muleren om energiebesparingsmaatre gelen door te voeren in hun woning. www.middelburgenergieneutraal.nl r

de Faam | 2013 | | pagina 9