I Het woord aan raadslid Anje Bareman Resultaten integrale mobiliteitscontrole Vergadering decentralisaties op Walcheren Verkeerslichten Blauwedijk/ Stationsstraat buiten werking 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 13 november 2013 8 Waar denkt aan bij het woord 'keukentafelgesprek?' Wij hebben een lange, oude keukentafel waar aan we graag met vrienden praten over belangrijke en minder be langrijke onderwerpen. Glaasje wijn erbij, een hapje en wat ach tergrondmuziek. Is bij u de keuken ook de gezelligste plek in huis? Het 'keukentafelgesprek' heeft sinds kort een nieuwe betekenis. Want als u zorg aanvraagt dan komt er een ge meenteambtenaar met u aan de keu kentafel bespreken wat u zelf kunt. En of u familie heeft of buren die de be treffende hulp kunnen geven. Niet een gezellig gesprek dus. Er verandert meer. Jeugdzorg valt vanaf 2015 ook onder gemeenten. Ik hoop dat de gemeente Middelburg er een uitdaging in ziet om anders te denken en te organiseren. Jongeren zijn vrijer en assertiever dan vroeger. Volgens hun Facebook pagina is het elke dag feest, maar schijn bedriegt. Volgens mij is er een ander soort jeugdzorg nodig is, afgestemd op de digitale generatie. Jonge mensen bouwen netwerken, via internet krachtig verspreid, om elkaar te helpen bij problemen: leeftijdgeno ten als vertrouwenspersoon. Ook in mijn eigen omgeving bieden mensen elkaar hulp en diensten aan. ledereen heeft per slot van rekening talenten die een ander kan gebruiken. Ook als je ouder bent, werkloos of misschien niet gezond. Wat kunt goed? De supermarkt die overheid heette is nu een klein buurtwinkeltje met een beperkt assortiment en geen voorver pakte producten. We gaan weer onze eigen boontjes doppen. Het liefst samen met anderen. Aan de keukenta fel. En als u dat écht niet meer kunt dan wordt u heus niet aan uw lot over gelaten! Anje Bareman Raadslid D66 In het kader van wijkinterventie- project Dauwendaele is woensdag 6 november een grootschalige in tegrale mobiliteitscontrole gehou den. De controle was dusdanig groot van opzet dat deze niet in de wijk Dauwendaele is gehouden maar op Hof van Tange. Bij de controle zijn 40 bekeuringen door de Politie uitgeschreven. De be keuringen werden onder meer uitge schreven voor de technische staat van de auto's en bromfietsen (waaronder geluid), rijden zonder rijbewijs, onver zekerde voertuigen en rijden onder in vloed. Daarnaast hebben 198 voertuigen een snelheidsovertreding begaan. In totaal zijn ruim 6500 voertuigen ge scand. Als er aanleiding toe was, ver wezen motorrijders van de Politie de auto's en brommers naar Hof van Tange waar ze uitgebreid werden ge- controleerd. Bij 95 voertuigen was er justitieel, strafrechtelijk of fiscaal iets niet in orde. Bij de Belastingdienst is een bedrag van 11.250 euro direct per pin vol daan. De Belastingdienst heeft daar naast op 43 voertuigen beslag gelegd, waarvan er 12 werden wegge sleept omdat de belastingschuld niet direct kon worden betaald. De Politie vorderde 7 kentekens in, omdat de voertuigen niet voldeden aan de wette lijke technische eisen. De eigenaren van deze voertuigen moeten eerst hun voertuig in orde maken voor zij de weg weer op mogen. Orionis Walche ren gaat bij 5 personen nader onder zoeken of zij recht hebben op de uitkering die zij krijgen. Ook in de wijk Dauwendaele vonden gerichte acties plaats door Politie en Belastingdienst. Zo zijn op die dag bromfietsers gecontroleerd en huisbe zoeken afgelegd. Hierbij zijn ook en kele voertuigen in beslag genomen. Fraude en misstanden aanpakken De grote verkeersactie komt voort uit het wijkgerichte interventieproject Dauwendaele. Doel van het wijkinter- ventieproject is het verbeteren van het woon- en leefklimaat binnen de wijk. Hiervoor werkt de gemeente samen met Orionis Walcheren, de Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegenheid, de Belastingdienst, het Uitvoeringsin stituut Werknemersverzekering (UWV), de Sociale Verzekeringsbank (SVB), het Openbaar Ministerie, de Politie en de Douane. Tot mei 2014 zijn er verschillende in terventies. Naast de actie op Hof van Tange vinden er ook huisbezoeken plaats waarbij gekeken wordt naar misbruik van overheidsgelden maar ook naar het mogelijk geen gebruik maken van toeslagen waar inwoners wel recht op hebben. 10!- VEE VLISSINGEN Op maandag 18 november vindt in het stadskantoor van Middelburg een vergadering plaats van de Commissie Regionale Zaken Walcherse gemeenten. U bent van harte welkom deze avond bij te wonen. Deze informatieve bijeenkomst is bestemd voor alle commissie- en raadsleden van de gemeenten Veere, Middelburg en Vlissingen. Afgevaardigden van de ad viesraden en bewoners zijn welkom als toehoorder. Doel van de vergadering Tijdens deze bijeenkomst over de decentralisaties in het sociale domein krijgen de commissie- en raadsleden een actieve rol toebedeeld. Er zijn deelsessies over jeugdzorg, de Wmo en het klantproces. Tijdens de deelsessies worden enkele di lemma's of stellingen voorgelegd, waarover discussie zal plaatsvinden. Doel is om de commissie- en raadsleden meer gevoel te laten krijgen met de materie, door te discussiëren over essentiële keuzes die gemaakt moeten worden. Agenda 19.00 uur: Opening door de voorzitter, mevrouw Jannie Sandee-Maljaars. Aan sluitend: korte toelichting door de voorzitter van de stuurgroep Walcheren voor Elkaar, wethouder Chris Maas 19.10 uur: Inspiratiesessie over Signs of Safety (Olmsted) door Eric Sulkers 19.55 uur: Toelichting op het Walchers Model door René Boone, projectleider Walcheren voor Elkaar 20.10 uur: Pauze 20.25 uur: Deelsessies 21.25 uur: Afronding deelsessies 21.30 uur: Filmpje Jeugdraad Veere 21.35 uur: Toelichting op het vervolgproces door de voorzitter 22.00 uur: Sluiting van de vergadering De verkeerslichten op het kruispunt Blauwedijk/Stationsstraat zijn bij wijze van proef op de oranje knipperstand gezet. Aanleiding hiervoor is dat het verkeer op de Blauwedijk, Stationsstraat en de kaaien na open stelling van de N57 enorm is verminderd. Het is daarom niet meer nood zakelijk om het verkeer op deze kruising te regelen met verkeerslichten. Om de overgang zo goed mogelijk te laten verlopen blijven de verkeerslichten voorlopig gedurende de ochtendspits van maandag tot en met vrijdag van 07.00- 09.00 uur in werking. Op dit tijdstip is de intensiteit van het (schoolgaande) fiets- verkeer het hoogst. De gemeente houdt de situatie nauwlettend in de gaten en zal indien nodig aanvullende maatregelen treffen. In het kader van het project 'herinrichting Stationsstraat en Kaaienroute' verdwij nen de verkeerslichten op de kruising Blauwedijk/Stationsstraat in 2014 in zijn geheel. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Lange Noordstraat 48: intern slopen en renoveren toiletten (30-10). Molenwater 89/91: uitoefenen bed- and-breakfast (31-10). Noordweg 308: rioolaansluiting (29- 10). Oude Veerseweg 129: bouw schuur en carport (4-11). Sint Janstraat 3A: wijzigen reclame *(29-10). Zusterstraat 54: vervangen dakpan nen en vervangen 2 kozijnen achtergevel, le verdieping (3-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsyergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Ampèreweg 26: aanleggen in-/uitrit (8-11). Noordpoortplein 2: bouw 6 zorgap- partementen (8-11). Noordweg 308: rioolaansluiting (29- Seisdam 12: infrezen ramen en aan brengen isolatieglas (8-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIK KINGEN) Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo) voornemens zijn een omge vingsvergunning te verlenen: GEMEENTE bestuursrecht naar voren hebben gebracht. Voor: het brandveilig gebruik van het pand als woon-zorgcomplex. Locatie Griffioenstraat 40 t/m 136. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 14 november 2013 gedurende zes weken, van 14 november 2013 tot en met 25 de cember 2013, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 32. Belanghebbenden lopen het risico nietont- vankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administrafieve rechter als redelijker wijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij de volgende ex ploitatievergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tus sen haakjes staat de datum van verzending): Sint Janstraat 8 (6-11 Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. i\|B|iJi iMUi1' "'V'1 sfff

de Faam | 2013 | | pagina 8