Vlissingse kunstenares gaat voor landelijke roem t Auto Toonder Van der Jagt - Willemse B.V. Nu vanaf 12.999 Info-avond in het ADRZ GOES - Op 20 november 2013 wordt, er in het ADRZ zie kenhuis te Goes een infor matie-avond gehouden door de Schildklier Organisatie Nederland afd. Zeeland. Dr. P.Leurs, endocrinoloog in bovengenoemd ziekenhuis geeft uitleg over de schild klier en schildklierziekten. De avond begint om 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Aanmelden bij het Patiën ten Service Bureau aldaar via telefoonnummer 0113 234881 van maandag t/m vrijdag tussen 9-12 uur en 13-16 uur. Computer Club VUSSINGEN - Hobby Compu ter Club Zeeland houdt op 18 november een inloopavond over algemeen computer gebruik en ook het gebruik van een tablet. Het is van 20.00 tot 22.00 uur. De bij eenkomst is in het Wijkcen trum Open Hof, Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. Toegang gratis voor leden. Week van de (bus)chauffeur ZEELAND - Deze week is het 'de week van de chauffeur'. Scholieren zullen 's mor gens of 's middags bij het instappen bloemstukjes uit reiken aan buschauffeurs. Ze vinden het leuk om eens iets terug te doen! Ook zijn op verschillende scholen workshops bloemschikken. VLISSINGEN - Het schilderij van de Vlissingse kunstena res is genomineerd voor de prestigieuze titel 'Schilderij van het jaar'. Uit meer dan 850 inzendingen werd haar kunstwerk door de vak jury genomineerd en bleef het treffende doek over bij de laatste 50 schilderijen waar het publiek een keuze uit kan maken. Momenteel kunnen kunstliefhebbers en andere belangstellenden hun stem uitbrengen via de website www.schilderijvan- hetjaar.nl. Nathalie is blij verrast maar ook overrompeld door de nominatie: "Ik zie de nomi natie als een soort kroon op mijn werk, voor dit moment althans. Ruim vier jaar gele den ben ik begonnen met de kunstacademie in Antwer pen en inmiddels zit ik in het laatste jaar. Deze nominatie is een geweldige stimulans." Het doek 'Onderweg' is pak kend door het kleurgebruik en de combinatie van realis tische en abstracte figuren. "Ik was zeker tevreden over dit werk en ook medestu denten en docenten waren enthousiast. Dat was voor mij reden genoeg om een gokje te wagen." De jury, die bestaat uit museumdirec teuren, kunstenaars en jour nalisten werd ook gegrepen door het werk van Nathalie en koos het uit de vele in zendingen, waaronder ook werk van professionele kun stenaars. Van de 50 geno mineerden gaan 13 inzen dingen door naar de finale. Deze finaleplaatsen worden op 13 december bekendge maakt. Hét 'Schilderij van Nederland' dat" uitendelijk overblijft, komt te hangen in het Museum Jan van der Togt in Amstelveen. Voor wie het werk van Nathalie in het echt wil bewonderen: 'Onderweg' hangt in het Racketcentrum Vlissingen aan de Gildeweg, waar al tijd werk te zien is. Ook ex poseert Nathalie in galerie Hannelore Meijaard in de Hendrikstraat en bij Flower World in de Walstraat. Nat halie kan zeker nog stem men gebruiken! Dit kan tot 1 december via schilderijvan- hetjaar.nl/schilderij/1370. Lezing schilders van Veerse Kaai MIDDELBURG - Kunsthande- laar-conservator Joost Bak ker houdt op woensdag 20 november, op uitnodiging van de Heemkundige Kring Walcheren, een lezing met lichtbeelden over de schil ders van de Veerse Kaai. In een periode van vijfenzeven tig jaar woonden en werkten er zestien beeldende kunste naars aan de Veerse Kaai. In 1907 was Lucie van Dam van Isselt de eerste die in Veere haar atelier had. In 1914, betrok zij met haar tweede echtgenoot, de kunstcriti cus Albért Plasschaert, één van de zogenaamde schil dershuizen aan het einde van de kade. In deze rij van statige en voorname voor malige koopmanshuizen woonden in de loop der ja ren vele kunstenaars, zoals de drie generaties Vaarzon Morel, Jan Heyse, Karei van Veen en historicus/bestsel lerschrijver Hendrik-Wil lem van Loon. Halverwege de Kaai woonden en werk ten twee generaties Ten Klooster en de dames Claire Bonebakker en Ina Rahu- sen. Nabij de Camp veerse Toren woonde en werkte sinds 1956 Mies Callenfels- Carsten. Veere daar moest je toch minstens eenmaal geweest zijn, was toentertijd het schilderscredo. De lezing is in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middel burg. Aanvang: 20.00 uur.' De toegang is gratis. Ook niet-leden zijn welkom. Private Lease: va. 299,- all-in! Swift Bandit €14^' Extra inruilpremie 2.000,--/ SUZUKI SWIFT www.de-faam.nl De Faam woensdags november2013 25 Het schilderij 'Onderweg' van Nathalie van Terheijden hing tot voor kort nog bij haar thuis aan de muur. Zoals het er nu naar uitziet, zal ze misschien binnenkort een ander kunstwerk voor aan de muur in haar woonkamer zoeken. Door Marino Meijers Nathalie van Terheijden bij haar schilderij 'Onderweg'. Stemmen op dit kunstwerk kan nog tot 1 december via www.schilderijvanhetjaar.nl/schilderij/1370. Foto Marino Meijers Handgeschakelde versies: B-labelA 20% bijtelling 1 5 sterren veiligheid Way of Life! Doe nu uw deal van het jaar! Suzuki Swift Bandit. Nu vanaf 12.999,-. Biezelingsestraat 50, 4421 BT Kapelle, Tel. (0113) 343 631 Mercuriusweg 29, 4382 NC Vlissingen, Tel. (0118) 419 051 www.autotoonder.nlwww.suzuki.nl/jagt-willemse *ESP® 'is een geregistreerd handelsmerk van Daimler AG. De opgenomen acties kunnen niet met elkaar worden gecombineerd. De Swift Bandit is brutaal, sportief en is uitgerust met heel veel extra's. Hij heeft een ongekende wegligging en is, door o.a. standaard ESP®* (Traction en Stability Control) erg veilig en heeft het maximale aantal van 5 NCAP veiligheidssterren. Met de inruilpremie van 2.000,- is de Bandit nu extra aantrekkelijk. Wilt u liever gebruik maken van onze 50/50 deal over drie jaar of heeft u liever gratis accessoires t.w.v.- 1.750,-? Ook dat kan. Kom daarom nu bij ons langs en doe uw deal van het jaar! Er is al een Swift met inruilpremie vanaf 9.999,-. Brandstofverbruik volgens de Euro 5-norm (CE), 715/2007 en 692/2008: 4,9-5,6 1/100 km; 17,9-20,4 km/1; C02-uitstoot: 113-129 g/km. Genoemde prijzen zijn incl. BTW/BPM en excl. kosten rijklaarmaken. Kijk voor kosten en voorwaarden op www.suzuki.nl Engine Auto Stop/Start Systeem Maximale aantal NCAP veiligheidssterren (5) Lichtmetalen 16-inch velgen ^Cruise control f\ jaar gratis mobiliteitsgarantie ,3 jaar fabrieks garantie 12 jaar carrosserie garantie Elektrisch bedienbare ramen vóór Elektrisch verstel bare, verwarmde buitenspiegels Centrale deurvergrendeling Airconditioning Radio/CD/MP3- speler Metaallak ABS met elektronische remkrachtverdeling ESP® (Traction en Stability Control) Lederen stuurwiel 7 airbags Hoogteverstelling bestuurdersstoel N Boardcomputer Stoelverwarming voorstoelen

de Faam | 2013 | | pagina 25