Janvier Dancemasters al tachtig jaar een begrip Watje ziet is niet wat het is... Bijeenkomst 'hacker vertelt' 25 jaar Juwelier Piet Minderhoud Arnemuiden Hapjes, drankjes en muziek bij Intratuin Fair ZAKELIJK deze wee Relaxen bij de Ouderenwinkel MIDDELBURG - Deze week tot en met zaterdag 16 novem ber houdt Ouderenwinkel Middelburg de zit- en re- laxdagen. Er kunnen sta- opstoelen in diverse uit voeringen worden getest. Daarnaast worden bezoe kers uitgebreid voorgelicht door deskundige adviseurs over de voordelen, moge lijkheden en belangrijke eigenschappen. Per 1 janu ari 2014 vervalt de belas tingaftrek mogelijkheid van specifieke ziektekosten, via welke ook de aanschaf van een sta-op. stoel (deels) kon worden afgetrokken. Sta-op stoelen die in 2013 worden aangeschaft, kunnen nog als aftrekpost bij de belasting aangifte worden opgevoerd. Kom langs bij Ouderenwin kel Middelburg, Kalverstraat IA en maak kennis met het uitgebreide aanbod in relax en sta-op fauteuils, www. ouderenwinkel.nl/middel- burg. Bandoeng bestaat 40 jaar OOST-SOUBURG - Indisch Res taurant Bandoeng aan de Kanaalstraat in Oost-Sou burg bestaat in december van dit jaar 40 jaar. Klanten kunnen gebruik maken van de speciale 40% kortingsac tie. Meer info op www.ban- doeng.nl en https://www. facebook.com/bandoengos Burgemeester opent Tweek.NL MIDDELBURG - Vrijdag 15 no vember om 14.00 uur wordt in Middelburg aan de Korte Noordstraat door burge meester Harald Bergmann een nieuwe zaak geopend Tweek.NL. De winkel is Een initiatief van twee jonge enthousiaste ondernemers, Rogier Brussel en Mart ij n van de Korput, van 22 jaar. Zij zijn 15 mei gestart met een internetzaak in tweede hands elektronica (spelcom puters, games, tv's, pc-s Dit is uitgegroeid tot een ei gen winkelpand. Kerstdiner bij Sta Op Zorg VLISSINGEN - In het Inloop huis van Stichting Sta Op Zorg in Vlissingen is op 9 december een bijzonder kerstdiner. Het belooft een onvergetelijke avond te wor den. Op deze avond kunnen niet alleen daklozen aan het Kerstdiner aanschuiven, maar ook ondernemers! Met deze actie wil Sta Op Zorg ondernemers verbinden aan het Inloophuis, dat afhanke lijk is van giften. Bovendien is het een mooie gelegenheid om te netwerken. Daarom zijn alle ondernemers en geïnteresseerden van Vlis singen e.o. welkom. Het Kerstdiner begint om 18.00 uur, en duurt tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Sta Op Zorg, Badhuisstraat 60 in Vlissingen. Aanmel den via: s.willemstein® vriendenvandehoop.nl GOES - Janvier Dancemas ters, 80 jaar jong. Wie heeft er niet zijn eerste danspasjes geleerd bij Janvier? Altijd vooruitstrevend, altijd mo dern groeide 'Janvier' van klassieke dansschool tot een modern dansinstituut. Rien Janvier begon V augus tus 1933 met dansles; vanaf 1952 werd de dansschool op het Groene Weidje geopend, velen kennen dit als het 'zol dertje'. Janvier Dancemas ters wordt nu, na Robert Jan vier, gerund door de derde generatie: Martijn Janvier. "Wij hebben een gelijkma tig aanbod in leerlingen. Het blijft interessant om te doen. Wij werken met een uitstekend team, allemaal gediplomeerden, en houden de nieuwste ontwikkelin gen bij. Vroeger was het al leen stijldansen maar dat is nu wel anders, met street- dance, breakdance, salsa, bellydance of zumba." Het 80-jarig bestaan wordt zater dag 23 november bij Janvier gevierd met een receptie en aansluitend vanaf 21.00 uur een grote reünie met live muziek. Aanmelden: info@janvier. nl. MIDDELBURG - Volgens des kundigen wordt cybercrime één van de grootste proble men en ergernissen van de komende jaren. Het beeld dat het hacken van websites vooral het werk is van jon geren op een zolderkamer is al lang achterhaald, steeds meer criminele bendes zijn op dit terrein professio neel actief. Uit onderzoek van MKB-Nederland blijkt dat vorig jaar 40% van het MKB slachtoffer is geweest van computervirussen, phishing en andere vormen van cybercrime. De totale bedrijfsschade wordt in de honderden miljoenen euro s geschat. Deze bijeenkomst is op 25 november vanaf 19.00 uur in Van der Valk Hotel in Middelburg. De drie Wal- cherse gemeenten en de Po litie hebben hun medewer king aan deze bijeenkomst toegezegd. Aanmelden: www.kvk.nl/cybercrime- zeeland en entree 15 euro. ARNEMUIDEN - Juwelier Minderhoud Arnemuiden bestaat op 17 november 25 jaar en heeft in die periode landelijke bekendheid ge kregen als dé specialist in streeksieraden. Daarnaast voert JuWelier Minderhoud een collectie moderne sie raden, horloges en klokken. Eigenaar Piet Minderhoud: "Vanuit onze winkel in Westkapelle kwamen mijn vader, opa en overgrootva der overal aan huis. Met veel klanten in Arnemuiden was daar een goede locatie voor een tweede zaak. Ar nemuiden ligt centraler in Zeeland en wij hoopten zo meer klanten uit Zuid-Be veland te bereiken. Dat is in die 25 jaar goed gelukt." Met hun vakmanschap in het repareren van sieraden en de bijzondere collectie trok Juwelier Minderhoud klanten uit heel Nederland. Ook trendy Zeeuwse siera den, gemaakt met de popu laire Zeeuwse knop, zijn bij Minderhoud te vinden. Net als eigentijdse horloges van bekende merken als Pulsar, Seiko, Danish Design, Ken- neth Cole, Esprit en moder ne gouden- en zilveren sie raden. Sinds een jaar zijn er occasion sieraden, gebruikte sieraden, en dat scheelt in de prijs. Vanwege het 25-ja- rig jubileum ontvangt men tot en met 16 november 10% korting op alle aankopen in Arnemuiden en in Westka pelle. Ju\velier Minderhoud, Westdijkstraat 27, Arnemui den, telefoon 0118-601559 VLISSINGEN - Ik loop over straat. In Vlissingen. Ja, waar anders? Vlak voor me loopt een familie uit Lim burg. De man van het gezelschap hoor ik zeggen: "Kiek noë, deur sjtoan ur nóoch vief liegh!". Ik kijk met zijn uitgestrekte arm mee over "De Vlakte van de Kleine Markt". Ik kan er niks tegen in bren gen. Ze staan onmiskenbaar leeg. Goede winkelpanden, horecapanden, dienstver leningspanden. Pijn in het hart. Wat kün je? Konden we maar wat! Maar dat künnen we! Door de vastgoedsector in niet mis te verstane bewoordin gen op te roepen nu ein delijk eens een keer op te houden om rigide vast te klampen aan ooit - in een andere wereld - vastgestelde huurwaarden van bedrijfs panden. Door dat te blijven doen staat je pandje nu leeg! Dat levert niks op en het kost bovendien ook maan delijks geld. Wel eens nagedacht over een omzetgerelateerde huurop brengst? Over seizoensgere- lateerde huur bij seizoensbe- drijven ('s winters minder, 's zomers meer)? Over maat werk op deze specifieke on dernemer? Over marktcon forme huurprijzen? Word wakker!!! Meepraten over dit onder werp kan door uw mening hierover te sturen naar de redactie van De Faam. Graag niet meer dan 150 woorden en voorzien van uw naam en adres. Mailen kan naar: redactie.faam@wegenerme- dia.nl Via de post insturen naar: redactie De Faam, Postbus 91 4330 AB Middelburg KOUDEKERKE - Intratuin in Koudekerke is woensdag avond 20 november the pla ce to be! Op deze avond is Intratuin dé plek voor vrien dinnen, zussen, moeders en dochters om inspiratie op te doen voor een mooi kerstin terieur. Geniet van de gezel ligheid, hapjes en drankjes en inspirerende demonstra ties. Ontdek alle sfeervolle trends van het najaar om je huis in betoverende kerst sferen te brengen. Kortom, het belooft een betoverende avond te worden! Toegangs kaarten kosten 5 euro en zijn verkrijgbaar aan de ser vicebalie. www.de-faam.nl O www.tweek.nl Martijn Janvier geeft moderne dansles aan Mavo klas ia-ib van Ostrea Lyceum. Foto: Leon Janssens door Leon Janssens De Faam woensdags november2013 21 O juwelierminderhoud.nl De ondernemersvereniging in Vlissingen roept de vastgoedsector op om de huurprijzen van de winkelpanden aan te passen. Foto: P.R. door Jan Jacobs, voorzitter VO V Wat kunnen we? Omzetgerelateerd Meepraten Piet Minderhoud is bijzonder geworden door gewoon te blijven. Foto: Leon Janssens De invulling van de avond blijft nog even een verrassing. Wel is zeker dat LA the Voices komen optreden. Foto PR

de Faam | 2013 | | pagina 21