V CdK Han Polman op toeristisch werkbezoek Uitnodiging voor gemeenten, bedrijfsleven, kennisinstellingen en brancheorganisaties Heeft u een goed idee voor Zeeland? Gedeputeerde Ben de Reu opent Biobased Bouwen in Kruiningen Drie keer werkzaamheden Sloeweg Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Onlangs bracht commissaris van de Koning (CdK) Han Polman een werkbezoek aan Landal Greenpark op Schouwen-Duiveland. Daar kreeg hij van Promotie Zeeland Delta (PZD) tekst en uitleg over de actuele ontwikkelingen in de toeristische sector, de gevolgen voor Zeeland en de manier waarop de sector daarop inspeelt. Zo spraken zij over de fusie van de Zeeuwse VW's, de steeds intensievere samenwerking binnen de toeristische sectoren de toeristische promotie in Nederland, Duitsland en België. Een rode draad in alle verhalen was de samenbindende kracht van de LAND IN ZEEJ gedachte. Een initiatief var) de Provincie Zeeland dat samen met bedrijven en organisaties is uitgewerkt tot een aanpak om het beeld van Zeeland te versterken als een onderscheidende toeristische bestemming én regio om te wonen, werken en ondernemen. Inspiratiepunten op maat De kracht van samenwerking tussen de diverse regio's werd duidelijk tijdens het werkbezoek. Patrick Polie (PZD) vertelde hoe één VW Zeeland vanaf 2014 de samenwerking met de lokale VW's en het toeristisch bedrijfsleven organiseert, zodat de gast beter bediend wordt, geïnspireerd is, fan van Zeeland wordt en terugkomt of reclame maakt. Zo veranderen de VW kantoren van Informatiepunten naar Inspiratiepunten, waarbij de informatie steeds meer digitaal plaatsvindt. Via internet, maar juist ook 'op locatie' met inspiratiezuilen en -schermen in Zeeuwse hotels, vakantieparken en campings et cetera. Altijd actueel en op maat. Weersomstandigheden en de plek van het verblijf maken dat de gast specifieke informatie krijgt over wat er in die periode te doen is op die plek. Praktisch, effectief en modern Landalmanager Rob Pouw vertelde over de SchouwenDuivelandPas en wat deze oplevert voor ondernemers. Een initiatief dat in 2014 verdere Zeeuwse navolging moet krijgen. Het werkbezoek werd afgesloten met een rondleiding op een deel van het park, dat een Zeeuwse sfeer uitstraalt door de aankleding met stoere beelden, paalhoofden en robuuste materialen. Han Polman kijkt terug op een inspi rerende kennismaking: "Heel goed om vanuit de praktijk te horen en zien hoe ondernemers, overheid en toeristische organisaties de handen ineen slaan om Zeeland vanuit'haar kracht te ontwik kelen en promoten en te zien dat de LAND IN ZEE! gedachte het cement daartussen is. Een mooi voorbeeld, ook voor andere thema.'s, hoe je in Zeeland met respect voor de verschillen kunt samenwerken aan meerwaarde en hoe je dat praktisch, effectief en op moderne wijze kunt organiseren." Meer informatie: vwzeeland.nl/landinzee 9R3HENMR9W Landal is êen van de proeflocaties, waar de nieuwe inspiratiezuilen en -schermen in gebruik zijn en worden getest. Han Polman bekijkt hoe het werkt Interesse in de nieuwe Europese Programma's 2014-2020? Op woensdag 11 december 2013 van 13.00 uur tot 17.00 uur vindt in het provinciehuis in Middelburg, Abdij 6, de informatiebijeenkomst plaats over de nieuwe Europese programmaperiode. Het gaat over de Euro pese programma's 20.14-2020 en de stand van zaken ervan, zoals OP-Zuid, POP 3, Interreg VA (Vlaande ren Nederland: 2 Zeeën), Interreg B (NWE, Noordzee). Interreg C en het Europees fonds voor Maritieme Zaken en Visserij. Ook de gedeputeerden Kees van Beveren, Ben de Reu en Carla Schönknecht zijn aan wezig. Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat Economie en Duurzaamheid: 0118 - 63 16 58. U kunt zich per e-mail aanmelden bij mevrouw L. van Liere via l.v.liere-smit@zeeland.nl Reserveert u deze Europabijeenkomst alvast in uw agenda? Meer informatie: loket.zeeland.nl/europa/home De stand van de Provincie Zeeland en Impuls werd druk bezocht tijdens de Contacta.nl 2013, van 5 tot en met 7 november 2013, in de Zeelandhallen in Goes. Ook na de Contacta.nl leggen wij uiteraard verbindin gen met andere bedrijven of met onderwijs en kennis instituten, om zo een stuwende kracht te zijn voor de Zeeuwse economie. Samen met partijen van binnen én buiten Zeeland spelen we in op de kansen van ons LAND IN ZEE! Heeft u een goed idee voor Zeeland? Gedeputeerde Ben de Reu opende donderdag 7 november 2013 aan de Henri Dunantstraat in Kruiningen het demonstratieproject Biobased Bouwen. Het startsein van het onderhoud werd gegeven door schelpen onder de vloer te blazen. Deze schelpen dienen als isolatie van de kruip ruimte in de woning. Ben de Reu: "Er is al veel mogelijk op het gebied van biobased bouwen zoals 30 oktober 2013 bleek tijdens het sym posium van L0GUS. Nu de toepassing nog door het Zeeuwse MKB. En dat wil de Provincie Zeeland stimuleren via dit demonstratieproject." Nieuwe technieken en materialen Biobased'bouwmaterialen zijn materialen die hernieuwbaar zijn. Vroeger werden deze materialen volop toegepast bij het bouwen van huizen, maar de afgelopen decennia zijn daar veelal op oliegeba- seerde materialen, beton en staal voor in de plaats gekomen. Met het gebruik van nieuwe technieken en materiaalgebruik, is het weer steeds interessanter om 'biobased materialen' toe te passen. Kennis opdoen en delen In juni 2013 kende de Provincie Zeeland een subsidie van 76.475 euro toe aan het demonstratieproject Biobased Bouwen. Dit demonstra tieproject past in de businesscase Biobased Economy van de Econo mische Agenda 2013-2015 van de Provincie Zeeland. Het project wordt in Kruiningen uitgevoerd in samenwerking met zo veel mogelijk Zeeuwse bedrijven als leverancier en uitvoerder en met woningcorporatie R&B Wonen die een huurwoning voor het project beschikbaar stelde. De ervaringen met het gebruik van de biobased bouwmaterialen worden gedeeld met andere woningbouwcoöpera- ties en bouwbedrijven in Nederland. Meer weten9 provincie.zeeland.nl/wonen/economische_agenda Neem dan contact op via contacta@zeeland.nl. Contacta.nl 2013 De voorbereidende werkzaamheden voor de verdubbeling van de Sloeweg (N62) zijn gestart. Er worden drie drinkwaterleidingen verlegd en een hoogspanningsmast verplaatst. Dit zorgt voor enige verkeershinder. Gedeputeerde Kees van Beveren: "Begin tweede kwartaal van 2014 starten de werkzaamheden om de Sloeweg te verdubbelen. Met die verdubbeling zorgen we voor een vlottere doorstroming van het hoorden naar het zuiden van Zeeland. Ook komen er twee nieuwe aansluitingen met de A58 bij Heinkenszand. Volgens planning zijn de werkzaamheden half 2016 gereed." Afrit Nieuwdorp tijdelijk afgesloten Evides Waterbedrijf verlegt drie drinkwaterleidingen onder de N254, Bernhardweg West. Voor het uitvoeren van de werkzaamheden is de afrit Nieuwdorp/Havens 2200-7000 aan de N254 nog tot en met 19 november 2013 in noordelijke richting gesloten. Van 20 november tot en met 13 december 2013 is de N254 afgesloten in zuidelijke rich ting van Nieuwdorp richting knooppunt Borssele. Het verkeer wordt omgeleid met borden. De werkzaamheden hebben geen gevolgen voor de drinkwatervoorziening. Tijdelijke versmalling Op 6 december 2013 is de Sloeweg ter hoogte van de westelijke parkeer plaats tijdelijk versmald tussen 20.00 uur en 24.00 uur. Aan de westkant van de Sloeweg wordt een nieuwe hoogspanningsmast veertig meter in westelijke richting geplaatst. Het streven is de werkzaamheden voor de kerst afgerond te hebben. Afhankelijk van weersomstandigheden kunnen de werkzaamheden langer duren dan gepland. F COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Fotografie: afdeling Communicatie (werkbezoek Han Polman en Contacta.nll, R&B Wonen. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk7 Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. Provincie Zeeland De volgende Provinciewerk verschijnt 27 november 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk.

de Faam | 2013 | | pagina 16