Fietsopruimactie station en stadhuis Onderhoud aan asfalt in straten Groene duimen voor vrijwilligers IDEE bijeenkomst: Best practices - delen van succeservaringen Sinterklaas 16 november naar Middelburg Scheepswerf Meerman Open Monument van de Maand november Deze week is er een fietsopruimactie rondom het NS station en het stadhuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weggehaalde fietsen kun nen worden opgehaald na het gepast voldoen van 15 euro. Eigenaar moet bij het ophalen van de fiets een legitimatiebewijs en een passende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedselbank). Meer informatie (0118) 67 57 41. De gemeente Middelburg gaat samen met het aannemingsbedrijven ZAO en Rasenberg Wegenbouw klein asfaltonderhoud uitvoeren. Hierbij wor den slechte plekken, dichtgeblokte stukken, kleine en grote gaten ge vuld met asfalt. De werkzaamheden starten op maandag 11 november en duren tot en met woensdag 13 november. Aannemingsbedrijf ZAO zal dinsdag 12 en woensdag 13 november op de vol gende wegen werken: Seissingel, Langevieleweg, Dauwendaelselaan, Waldam- meweg, het fietspad nabij Hof van Tange en het fietspad langs de Torenweg. Deze wegen en fietspaden zijn tijdens de werkzaamheden deels of geheel afge sloten. De afsluitingen gelden voor een dag of een halve dag. Aannemingsbedrijf Rasenberg Wegenbouw pleegt op 11 november asfaltonder houd op de Ampereweg op Arnestein. De Ampereweg wordt niet afgesloten. Er worden verkeersregelaars ingezet. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Pascal Geldof van de afdeling Ingenieursbureau, (0118) 67 56 81. Net als voorgaande jaren wordt het weer een gezellige drukte rond de Be- atrixbrug. De kinderen staan daar te wachten op de komst van Sinterklaas. Vanaf 13.00 uur warmt Bert van Leer dam het publiek op. Muzikaal wordt Sinterklaas met zijn Zwarte Pieten ver welkomt door Junior Drumcorps Johan Friso en de Sjores Ambrasband. Na aankomst maakt de Sint, verge zeld door zijn Zwarte Pieten, een grote ronde door de stad. Via de Dwarskaai, Dam en Damplein gaat de Sint naar de Korte Delft en de Lange Delft. Hij slaat af bij de Segeerstraat en vervolgt zijn weg via de Houtkaai, Turfkaai, Sint Jansstraat, Lange Delft, Nieuwe Burg, Koorkerkhof, Koorkerk hofstraat, Lange Delft, Markt, Graven straat, Zusterstraat, Plein 1940, hoto Aart van Belzen Korte Geere, Lange Geere, en de Beenhouwerssingel. Langs de Lange Viele gaat de Sint naar het eindpunt, het podium op de Markt. Daar wordt Sinterklaas rond 15.15 uur officieel ontvangen door de burgemeester en Muis Leeuw. Parkeerverbod Door de intocht van Sinterklaas is er van vrijdag 15 november 19.00 uur tot zaterdag 16 november 16.00 uur een parkeerverbod van kracht op de Rouaansekaai ter hoogte van de ge denknaald en op de Dwarskaai aan de huizenzijde. Arnemuiden Zaterdag 23 november komt Sinter klaas naar Arnemuiden. Wethouder Johan Aalberts heeft op 31 oktober aan diverse inwoners uit Middelburg een 'groene duim' uitgereikt. Een groene duim is een symbo lische prijs waarmee een blijk van waardering wordt geuit voor vrijwilli gers die zich bezighouden met initiatieven op groengebied. De vrijwilligers Ko de Visser: wandelommetjes en drijvende kracht achter nieuwe beplanting in Nieuw- en Sint Joosland Caja Oldenburger: Stadspark Molenwater Piet de Bruijn: Labyrint Stromenwijk, diverse groeninitiatieven in de Stromenwijk, waaronder kruidentuin André Groenenberg: Middelburg Rozenstad Henrietta Joosse: Stadstuin Middelburg Zuid (icoonproject) Jos van Hees: beweegpad Griffioen De bijeenkomst werd georganiseerd door het IVN (Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid) in samenwerking met de gemeente Middelburg. O www.de-faam.nl Samen Vrijwillig, vrijwilligerssteun- punt van Stichting Welzijn Middel burg, onderhoudt met veel Middelburgse vrijwilligersorgani saties en verenigingen contact. Een IDEE bijeenkomst is voor vrij willigersorganisaties de gelegen heid elkaar te ontmoeten en kennis en ervaring met elkaar uit te wisselen. Op woensdag 13 november van 19.00 - 21.00 uur vindt de volgende IDEE bijeenkomst plaats. Het thema van de avond is: "Best practices - delen van succeservaringen". "Best practices" staat voor succesvol gebleken methode, aanpak, benade ring, activiteit die zodanig verbetering heeft opgeleverd dat deze als voor beeld dient voor andere praktijken. Op deze avond delen een aantal organi saties hun succeservaringen door mid del van een flitspresentatie. Het is de be doeling dat deze presentaties goede en inspirerende ideeën opleveren. Deelname is gratis. Er is plek voor maximaal 30 deelnemers. Aanmelden uiterlijk 10 november. Aanmelden via vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl of 0118-75 14 00. www.welzijnmiddelburg.nl/ vrijwilligerswerk De Faam woensdag 6 november 2013 9 Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nf Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Zaterdag 16 november brengt de pakjesboot nr. 7 Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met vijf tig Zwarte Pieten zet de goedhei ligman bij de gedenknaald aan de Rouaansekaai om 13.30 uur voet aan wal. Daar wordt hij welkom geheten door burgemeester Ha- rald Bergmann. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres:. Postbus 6000 4330 LA Middelburg Breng op zaterdag 16 november gratis een bezoek aan Scheeps werf Meerman in Arnemuiden, Open Monument van de Maand november. Maak kennis met de verhalen van deze bijzondere plek en kom kijken bij de restauratie van de historische schepen. Het Open Monument van de Maand wordt georganiseerd in aanloop naar Open Monumentendag 2014, met als thema 'Op reis'. De Scheepswerf Meerman in Arne muiden sluit hier naadloos bij aan. Programma De Scheepswerf Meerman aan de Zuid- wal is op zaterdag 16 november van 10.00 -17.00 uur gratis geopend voor publiek, er vinden diverse activitei ten plaats. Om 12.00 en 14.00 uur wordt in de bovenzaal een voordracht gegeven over de historie door conser vator Jelle Joosse\ Op het terrein wordt gewerkt aan de restauratie van Foto Aart van Belzen de authentieke hoogaars YE 36, in de grote loods wordt uitleg gegeven bij de restauratie van een Hollandse boot, in de zaagloods wordt aan de hand van origineel gereedschap uitleg gegeven over oude scheepsbouw technieken en aan de steiger zijn diverse schepen te bezichtigen. Ook Museum Arnemuiden opent gratis zijn deuren, in het mu seum is een tentoonstelling over de 250-jarige geschiedenis van de scheepswerf ingericht. GEMEENTE MIDDELBURG M* VOO de Groene Ouwnen

de Faam | 2013 | | pagina 9