pipr nm Het woord aan raadslid Henriëtte Minekus Verkeerslichten Blauwedijk/Stationsstraat buiten werking Raadsvergadering in stadskantoor Z/ www.de-faam.nl De Faam woensdag 6 november 2013 8 Een tijdperk van verandering komt één keer in de 100 jaar voor. Een kanteltijdperk met een ander type samenleving. Sinds de eind jaren negentig krijgt het type van automatisering en glocale duurzaamheid steeds meer vorm. Een groene economie zoals een stadsboerderij, met biolpgische pro ducten en duurzame materialen blijkt een succes. Door het plaatsen van meer groene daken en gevels wordt de lucht gezuiverd. Tijdens klimaatbij eenkomsten met industrielanden wor den afspraken gemaakt om de uitstoot van broeikasgassen te vermin deren, ook op regionale schaal. Het plaatsen van zonnepanelen wordt ge meengoed. Deze snelgroeiende glocalisering ziet men bij het hergebruik van materialen, bij biologische landbouw en voeding en bij de visserij. Alles wordt klein schalig. We gaan steeds meer zelf doen. We gaan deze kennis delen bij het zoeken, leren en experimenteren. Drijvende bedrijven en woningen zullen vanwege de stijging van de zeespiegel Foto Aart van Belzen meer gebouwd worden. Kantoren en industrieterreinen krijgen andere bestemmingen. Vanwege de vergrijzing zullen er meer appartemen ten gebouwd worden. Wellicht kunnen onder andere leeg staande kantoren deze functie gaan vervullen. Participatie van ouderen wordt dopr hun inbreng om kwaliteit van leven te handhaven belangrijk, omdat voorzieningen verdwijnen of minder worden bijvoorbeeld het OV. Daarnaast dient solidariteit richting de volgende generatie niet uit het oog verloren te worden. Er komt een nieuwe wereld met minder meningheb bers en meer doeners. Vernieuwing van de sociale media, auto's, navigatie etc. Een voorbeeld daarvan is de aan leg van een energiezuinige snelweg met intelligent asfalt. Evenals de onge kende mogelijkheden van 3D printers. Technologie en kunst gaan in brede zin steeds meer hand in hand. Bezuinigingen toepassen met een korte termijnvisie is niet verstandig. Met korte termijnpolitiek worden kan-, sen en mogelijkheden onvoldoende benut. We dienen het tij te keren en tegen de stroom op te roeien, want deze nieuwe economie geeft ons, in dien we meedoen, eindeloze mogelijk heden. Met vriendelijke groet Duurzaam Rood Henriette Minekus Vanaf woensdag 6 november wor den de verkeerlichten op het kruispunt Blauwedijk/Stations straat bij wijze van proef op de oranje knipperstand gezet. Aanlei ding hiervoor is dat de verkeersin tensiteit op de Blauwedijk, Stationsstraat en de kaaien na openstelling van de N57 enorm is verminderd. Het is daarom niet meer noodzakelijk om het verkeer op deze kruising te regelen met verkeerslichten. Om de overgang zo goed mogelijk te laten verlopen blijven de verkeerslich ten voorlopig gedurende de ochtend spits van maandag tot en met vrijdag van 07.00-09.00 uur in werking. Op dit tijdstip is de intensiteit van het (schoolgaande) fietsverkeer het hoogst. De gemeente houdt de situa tie nauwlettend in de gaten en zal in dien nodig aanvullende maatregelen treffen. In het kader van het project 'herinrich ting Stationsstraat en Kaaienroute' verdwijnen de verkeerslichten op de kruising Blauwedijk/Stationsstraat in 2014 in zijn geheel. De gemeenteraad komt op maandag 11 november en dinsdag 12 no vember bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergaderingen bij te wonen vanaf de publieke tribune. Op maandag 11 november worden de programmabegroting gemeenteraad 2014, gemeentelijke belastingen en rechten 2014 en kaders ombuigingen 4e fase behandeld. Andere agendapunten zijn onder voorbehoud. De defi nitieve agenda staat na 7 november op het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Agenda: 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raadsvergadering van 7 oktober 3. Ingekomen stukken 4. Programmabegroting 2014 gemeente Middelburg. Vaststellen 5. Gemeentelijke belastingen en rechten 2014. Vaststellen verordeningen op de heffing en invordering 6. Gemeentebegroting 2013. Voorstel tot wijziging 7. Gemeenteraadsverkiezingen 2014. Beschikbaar stellen krediet voor op komstbevorderende activiteiten 8. Kaders ombuigingen 4e fase. Vaststellen 9. Doorrekening Grondbedrijf. Beleidsnotitie grondbedrijf, woningbouw en be drijventerrein 10. Sportresort Zilveren Schor. Opstarten bestemmingsplanprocedure 11Hazenburg Noord Fase 1Vaststellen exploitatieopzet en planopzet 12. Stromenpoort. Vaststellen herziene exploitatieopzet 13. Churchilllaan. Vaststellen herziene exploitatieopzet 14. Noordweg-Noordsingel. Vaststellen herziene exploitatieopzet 15. Essenvelt, Groenboulevard Essenvelt en Groenboulevard Reijershove. Vast stellen herziene exploitatieopzet 16. Stromenwijk. Vaststellen herziene exploitatieopzet 17. Nieuwland Zuid. Vaststellen herziene exploitatieopzet 18. Veerseweg Zuid. Vaststellen herziene exploitatieopzet 19. Energiemaatregelen bedrijven. Beschikbaar stellen investeringskrediet 20. Restauratie kademuren Punt T-020A en Rouaansekaai T-020B (in de hoek nabij Beatrixbrug/Texaco tankstation). Beschikbaar stellen krediet groot on derhoud/restauratie 21. Molendijk 74 te Nieuw- en Sint Joosland. Beslissing op bezwaar 22. Schikking bouwput. Initiatiefvoorstel LPM over openbaar maken informatie 23. Extra gelden voor armoedebestrijding. Motie vreemd aan de orde van de dag van PvdA, LPM, GroenLinks en Duurzaam Rood 24. Legen afvalbakken na evenementen. Motie vreemd aan de orde van de dag van de LPM De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskan toor. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANWIJZING COLLECTIEVE FESTIVITEIT (Geluidhinderbepalingen) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij donderdag 14 november 2013 hebben aangewezen als "collectieve festivi teit" ingevolge de Wei milieubeheer en de Alge mene Plaatselijke \ferordening Middelburg. Tijdens deze dag zijn de oorschriften ter beperking van geluid- en trilinghinder op de betreffende hore cabedrijven in de binnenstad niet van toepassing tot 01.00 wr op 15 noember 2013. Deze dag is als zodanig aangewezen ten behoeve van de zoge naamde "Popronde Middeburg" die door Stichting Pop^aarts wordt georganiseerd. OGedurende de aangewezen dag kan in de betreffende horecabe drijven levende muziek ten gehore worden ge bracht. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet milieubeheer worden overschreden waardoor gefeidhinder kan optreden. De volgende horecabedrijven zullen aan de "Pop ronde" deelnemen: Seventy Seven (Markt), Zeeuwse Bibliotheek (Kousteensedijk), De Spot (Beddewijkstraat),Café Bardot (Vlasmarkt), Ko D'ooor (Lange Noordstraat),Cafe Babbelaertje (Vlasmarkt), Braai Tapperij de Mug (Vlasmarkt) Bar American (Plein 1940) en Kaffee 't Hof (Vlas markt), Honeypie (Achter de houttuinen), Café 't Fust (Vlasmarkt), De Kloveniersdoelen (Achter de Houttuinen), Café de Geere (langeviele), Drvkkery (Markt) en Brooklyn (Markt). De aanwijzing tof coledieve festiviteit is alleen voor deze horecabedrijven van toepassing. RARKEERSCHUFZONE GEDEELTE SPORTLAAN Burgemeester en weihouders van Middelburg maken bekend dat een parkeerschijfzone wordt ingesteld op het gedeelte van de Sporllaan tussen de aansluitingen met de Noordsingel en de Grote Stemstraat. De bewoners van dit gedeelte van de Sporllaan komen, per adres en tegen betaling van legeskosten, in aanmerking voor maximaal twee ontheffingen om langer dan twee uur en zonder parkeerschijf te parkeren. Inzage Het besluit ligt tot en met 18 december 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vfergunningen, Bou wen en Wbnen. Kopieën zijn doar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 5291. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 7 november tot en met 18 december 2013, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Mid deburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het be sluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang recht streeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw belang moet zich dan wd onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatre gelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt ge maakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zee- landMfestBrabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, Team Bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Voor het behan delen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 160 voor natuurlijke personen (individuele personen) en €318 voor nietnatuuriijke personen (zoals verenigingen, stich tingen, B.V.'s). AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsver- gunning, waarbij de reguliere voorbereidingspro cedure van toepassing is, hebben ontvangen (tus sen haakjes staat de datum van ontvangst): Ampèreweg 26: aanleggen in/uitrit (28- 10). Bogardslraat 2/4: verbouw pand (24-10). •Griffioenstroat40t/m 136: plaatsen 2 vlaggenmasten (23-10). Koorkerk straat 12/Nieuwe Wal 6: uit breiden winkel en realiseren 2 bovenwoningen met trap (28-10). Spanjaardstraat 20: verbouw pand (21- 10). Veersegatstroat 7: plaatsen schutting (25-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een infor matief karakter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop b'j een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van ver zending): Oranjeplaat IA, Amemuiden: bouw re creatiewoning (31-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen be langen van derden betrokken zijn. (Derden) be langhebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen b'j burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelbuig. Degene die een bezwaarschrift heelt ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bj de Rechtbank Zeefond-VNfestBrabant, Tëam Bestuurs recht, Postbus 90006,4800 PA Breda, \foor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij de volgende exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tussen haakjes staafde datum van verzending): Lange Noordstraat 6 (31 -10). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belan gen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen b'nnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bj burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrediter bj de Recht- bank ZeelandWfestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Vooreen derge lijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2013 | | pagina 8