zien in Cinema Middelburg Pas op met verplaatsen van een laurierstruik Uw nieuwe NVM makelaar op Walcheren 'Houdt God van vrouwen?' te company iI»mïKlaïïïf De documentaire gaat over de strijd van de 65-jarige Hilligje Kok uit de gemeente Staphorst voor de emancipa tie van orthodox-christelijke vrouwen. Regisseur Emile van Rouveroy vertelt: "In 'Houdt God van vrouwen?' breng ik de discussie in de maatschappij in beeld over de positie van vrouwen in de kerk, maar ook in de poli tiek. Hilligje wil een actieve rol spelen in haar kerk en in de SGP, maar de mannen houden de deuren voor haar gesloten. Hilligje gebruikt andere Bijbelteksten dan de meeste mannen doen. Ook heeft zij een zoon die ge trouwd is met een man en dat mag van haar kerk niet. Dat levert heftige discussies op. De film gaat niet alleen over een vrouw in Staphorst, maar over vrouwen en het geloof in het algemeen. Wat doet het geloof met hen en waar lopen ze tegenaan?" 'Houdt God van vrouwen?' VEEL REACTIES NA INTERVIEW IN DE WERELD DRAAIT DOOR ging eind september in pre mière op het Nederlands filmfestival in Utrecht. Vooral na een interview met Hilligje Kok en haar zoon in het televisieprogramma De Wereld Draait Door kwa men er veel reacties uit het land. "Die reacties waren overweldigend: Hilligje Kok kreeg dankbrieven, bloemen en we kregen verzoeken van predikanten die de dvd van de film wilden bestellen. Het voelt goed dat we een steen tje in de rivier hebben ver legd en dat we op deze ma nier de discussie diepgang hebben kunnen geven." De documentaire is de laat ste documentaire in een trilogie over het geloof. Eer der al maakte Van Rouve roy 'Staphorst in tegenlicht' (2010) en 'Rijssens stille oorlog' (2007). Van Rouve roy: "Ik ben altijd al geïnte resseerd geweest in religie en dan met name in het spanningsveld tussen ge loof en praktijk. Daarnaast wordt het geloof de laatste jaren steeds belangrijker in de maatschappij. Dat komt door de economische crisis. Meer mensen wenden zich tot de kerk, onder meer voor emotionele en financiële hulp. 'Houdt God van vrou wen?' is mijn laatste film over het onderwerp. Nu ben ik er klaar mee, ik laat het nu over aan de jongere ge neratie. Ik wend mijn steven naar andere dingen en ben inmiddels bezig met een documentaire over iets heel anders. Ik mag dan 73 jaar zijn, maar waarom zou ik stoppen als ik het nog steeds leuk vind om te doen?" 'Houdt God van vrouwen' is te zien op vrijdag 15 no vember om 19.00 uur in Cinema Middelburg. Kaartjes zijn te koop via www.fizi.nl en www. cinemamiddel- burgml. Meer informatie vindt u op www.houdtgodvan- vrouwen.nl. MIDDELBURG - Op dinsdag 12 november is er een schrijf- café voor vrouwen van 10.00 tot 12.00 uur in Ko D'oooooooor, Lange Noord- straat 43. Thema is 'rust en ruimte'. Kosten 12 euro in clusief twee consumpties. 4» Info bij Tanja Harpe tel. 0118 851698 of 06 53348410. Covernight in Bar American MIDDELBURG - Op vrijdag 8 november 2013 treden twee coverbands op in Bar Ame- rican. De avond wordt ge opend door de dit jaar, in de huidige samenstelling, op gerichte Zeeuwse pop rock coverband StrSway. Na deze warming up zal het podium bezet gaan worden doof de band Lead Balloon, die rock covers spelen van bands zo als Deep Purple en Led Zep pelin. Qua band is Lead Balloon een vrij nieuwe naam maar met bandleden die jarenlang ervaring hebben op gedaan in niet de minste bands, zo als Ayreon, Within Tempta- tion en Jesus Christ Super star, spat de kwaliteit er op voorhand al vanaf. Hetgeen ook blijkt uit de recensies van de optredens die ze in middels hebben gehad. De aanvang van het optreden is 21.00 uur, de entree is gra- tis. Cas Stavenuiter "kenner van de woningmarkt" uw woonwensen Neem contact op voor de verkoop van uw woning, aankoopadvies of uw taxatie: Een vertrouwd gezicht in een nieuw jasje M |i,|NWWI Laat een laurier (Laurus no- bilis) 's wjnters zo lang mo gelijk buiten staan. Pas als het gaat vriezen verplaats je hem naar een koele plek binnen, öf je geeft hem een veilige bescherming. Vooral het stammetje is kwetsbaar: als dit bevriest zet het uit en springt de bast. Het kan het einde van de plant bete kenen. Het is niet erg als de laurierstruik in de winter een paar maanden tame lijk donker staat, hij is toch in rust. Kijk wel uit als je hem in het voorjaar weer naar buiten verhuist. Laat de struik langzaam wennen aan de zon, zodat de blaad jes niet verbranden. Lau rier laat zich gemakkelijk in vorm knippen. Je hoeft niet voorzichtig te zijn: hoe meer je knipt hoe voller de plant wordt. Bewaar meteen wat gesnoeide bladeren; ge droogd komt het aroma van het laurierblad pas goed tot zijn recht. De verdere ver- zorging is als volgt: geef in het voorjaar en de zomer de plant elke twee dagen water en in de winter eenmaal in de maand. Als voeding kun je het beste gedroogde, orga nische mest toedienen. Nog een tip voor de komende feestdagen: haal de laurier binnen en versier hem als een kerstboompje. En breng hem na de kerst direct weer terug naar zijn overwinte ringsplaats; in de kamer is het veel te warm. Schrijven in het café voor dames 'Houdt God van vrouwen?' is de intrigerende titel van de nieuwe documentaire van regisseur Emile van Rouveroy van Nieuwaal. De film draait donderdag 14 november in fiZi in Zierikzee en vrijdag 15 november in Cinema Middelburg, met aansluitend een debat met de regisseur. door Wendy de Vrieze Diepgang De documentaire 'Houdt God van vrouwen'is vrijdag 15 november te zien in Cinema Middelburg. Aansluitend volgt een debat met de regisseur. Foto PR Kaartjes O Meer informatie op www. baramerican.nl NVM 1111 vastgoed 3 www.de-faam.nl pe faam woensdag 6 november 2013 47 Foto; George Otter

de Faam | 2013 | | pagina 47