^Mond Stralend wit gebit voor iedereen bereikbaar Nieuwe mondhygiënepraktijk in Middelburg Mi w NU 50,00 PER BEHANDELING! dB Roken, koffie en thee, rode wijn en andere kleurstoffen in etenswaren en dranken hebben een nadelige invloed op de kleur van het gebit. Daar is echter wel wat aan te doerï. Bij voorkeur onder begeleiding van een mond- zorgverlener, bijvoorbeeld een tandarts, kunnen deze verkleuringen behandeld worden. Vaak is polijsten al genoeg, maar als de tanden diep verkleurd zijn, kan ble ken nodig zijn. Verkleurde tanden kunnen gebleekt worden met behulp van een bleekgel. De behan deling met bleekgel is mak kelijk, veilig en vrijwel pijn loos. Het is wel verstandig dat deze behandeling uitge voerd wordt onder toezicht van een mondzorgverlener. De meest gebruikte manier om tanden te bleken is met behulp van een bleeklepel en bleekgel. In eerste instan tie zal de tandarts mond en tandvlees onderzoeken om te beoordelen of deze ge zond zijn. Daarna maakt hij een afdruk van het gebit met behulp van een bitje en een pasta die hard wordt. Vanuit de afdruk worden bleekle pels gemaakt die precies om de tanden passen. De mondzorgverlener laat daarna zien hoe een Tdein beetje bleekgel in de bleekle pels aangebracht moet worden en hoe daarna de bleeklepels worden inge bracht. Daarna is het mo ment aangebroken om de gel en de bleeklepels mee naar huis te nemen en de behan deling thuis voort te zetten. In overleg met de mondzorg verlener wordt bepaald hoe lang en hoe vaak de bleekle pels gedragen moeten wor den. Na iedere behandeling voelen de tanden 24 uur zachter aan. Dit is echter tij delijk. Naast de methode, waarbij iemand zelf thuis te werk gaat, is het ook mogelijk de behandeling door de tand arts uit te laten voeren. Dat gebeurt dan op basis van een gel met een hogere concen tratie van het hoofdbestand deel. De gel wordt dan toege past in combinatie met een bleeklamp of een KTP-laser om het proces te versnellen. Verdeeld over een aantal af spraken is de patiënt hier een aantal uren zoet mee. In het algemeen wordt de zelf-bleekmethode onder toezicht van een mondzorg verlener als meest veilig en meest effectief beschouwd. Wie overweegt tanden te (la ten) bleken overlegt vooraf met de tandarts of een an dere mondzorgverlener. Tandartsen en gespeciali seerde tandartsen zijn te vin den in het Kwaliteitsregister Tandartsen (KRT) www.krt. nu. Onafhankelijke en be trouwbare informatie over mondgezondheid en behan delingen is te vinden op de NMT-patiëntenwebsite www.allesoverhetgebit.nl. Een afspraak met de mondhygiënist maak je niet voor niets _J2! Tandprothetische Praktijk Schippers Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, óók op implantaten! Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg tel. 0118-639875 lid ONT www.tppschippers.nl into@tppschippers.nl Ook bij Health Club Zeeland Gezond: Magie White, pijnloos en veilig prachtige witte tanden voor iedereen. Voor meer informatie over de praktijk, behandelingen, nieuws en nog veel meer: www.miriamtammes.uwmondhvaienistonline.nl Verkleuring van tanden en kiezen is vrijwel niet te voorkomen. Het gebit van een volwassene op leef tijd is nu eenmaal minder wit dan dat van een kind. Bleeklepel Bleken bij de tandarts In Nederland is het in vergelijking met andere Europese landen niet goed gesteld met de mondhygiëne. Een derde van de Nederlanders poetst zijn tanden minder dan twee keer per dag. Dit blijkt uit recent onderzoek van Rainmakers, in opdracht van een mondwaterfabrikant onder 1.000 Nederlandse res pondenten. Hier ligt een belangrijke taak voor de mondhygiënist. Problemen met tandvlees en tan den kunnen worden voorkomen door tweemaal daags op de juiste manier te poetsen, tussen tandpn en kiezen te reinigen en regelmatig een mondhygiënist te bezoeken. Veel mensen weten hun weg al te vinden naar de mondhygiënist als specialist op het gebied van preventieve mondzorg. En dat is niet voor niets. Deze levert een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit van uw mondgezondheid en is uw coach voor een leven lang een gezonde mond. De mondhygiënist is rechtstreeks toegankelijk, een verwijzing van een tandarts is niet nodig. Mondhygiënepraktijk de Schelde Gravestraat 2 4381 AP Vlissingen 0118-416896 www.mpdeschelde.nl Praktijk voor Mondhygiëne Middelburg Vlasmarkt 35/55 4331 PD Middelburg 0118-640426 www.mondhygienemiddelburg.com <Ls M \m Geldig tot 30 november 2013 Nu uitproberen Ervaar het resultaat voor het kennismakingstarief van 50.00. Afspraak maken vla 0X18 853800. Healthclub Zeeland Gezond, schenge 4 in Middelburg. Mirjam Tammes vrijgevestigde mondhygiëniste - Een mondhygiënebehandeling valt onder de tandartsverzekering - Geen verwijzing nodig van de tandarts - Behandeling op afspraak - Voldoende vrije parkeergelegenheid U kunt de praktijk bereiken via: Meanderlaan 218 4337 TK Middelburg Telefoon: 0118 - 850622

de Faam | 2013 | | pagina 41