A/liss Wellness Beauty gaat een stapje verder Hendriks bovenaan bij tennistop 1 SPORT deze academy Strandwandeltochten over Walcheren wee Ganzen krijgen wat meer rust ZEELAND- De Faunabeheer- heid Zeeland mag van 1 ok tober tot en met 1 april gan zen met een geweer verjagen om schade aan kwetsbare gewassen en pas ingezaaid gras te beperken. Om de ganzen in de winter meer rust te geven, mag er van 1 november tot 15 februari niet meer gejaagd worden op ganzen die aanwezig zijn op gras dat eerder dan 1 augus tus van dat jaar is ingezaaid. Dit is besloten door Gede puteerde Staten, op verzoek van de Faunabeheereenheid Zeeland. Grote groepen grauwe gan zen en kolganzen overwin teren graag in ons land. Ze rusten hier dan uit, ook in onze provincie. Soms ver oorzaken zij schade door het eten van kwetsbare akker bouwgewassen of gras wat net is gezaaid. De Faunabe heereenheid Zeeland wil de landelijk gemaakte af spraken nakomen en kwam zelf met het verzoek naar de Provincie. Kinderen met een handicap REGIO - NSGK (Nederlandse Stichting voor het (Gehan dicapte Kind) houdt dit jaar van 11 t/m 16 november voor de twaalfde keer haar lan delijke collecte. Duizenden vrijwilligers gaan komende week op pad om geld in te zamelen voor kinderen en jongeren met een handicap. ledereen heeft wel eens gehoord van de missverkiezingen, waarbij het voornamelijk draait om de fysieke schoonheid van de deelneemsters, maar de Miss Wellness Beauty is nog een betrekkelijk nieuw begrip. In België is het al een aantal jaren een succes en dankzij de groeiende populariteit bij onze zuiderburen is Miss Wellness Beauty dit jaar de grenzen overgewaaid. door Rachel van Westen Om kans te maken op de titel moeten de deelneem sters niet alleen gezegend zijn met een representatief uiterlijk, maar ook een dui delijke link hebben met de Wellness-sector. De winna res wordt namelijk een jaar lang ambassadrice van de sector Wellness en Beauty Nederland. Miss Wellness gaat dus nog een stapje ver der dan de 'gewone miss'. Ilse van Daele is eigenaresse van een nagelstudio in Ar nemuiden en heeft een grote interesse in de Wellness sec tor en in de voedingsleer. "Ik heb de sprong gewaagd om deel te nemen aan de Miss Wellness Beauty Ne derland verkiezing, omdat ik vrouwen wil stimuleren om zolang mogelijk op een natuurlijke wijze mooi te zijn. Ik geloof in uitstraling en persoonlijkheid, voor mij geen botox", benadrukt ze, "maar gezonde voeding, bewegen, natuurlijke cos metica en vooral jezelf terug vinden", want volgens Ilse is onze psychische gesteld heid van groot helang voor onze uitstraling. Sterker nog, volgens haar het begint schoonheid bij de psyche. "Deze sector is tot nu nog steeds te veel gericht op het oppervlakkige gedeelte, maar dit kan natuurlijk ook anders", meent Ilse. "Maar ik draai het liever om. We hoeven echt geen topmodel te zijn maar als je terug gaat naar de kern en naar je eigen identiteit en goed voor jezelf zorgt, zodat je je lekker voelt, ga je van zelf stralen. Dat maakt men sen mooi. Het is mijn droom mensen hiervan bewust te maken, en dat ga ik doen. Met of zonder kroon." Kinderen sturen en motiveren OOST-SOUBURG - Archipel school Tweemaster/De Kameleon houdt op 13 no vember een lezing door drs. Marieke van der Zee van Buro Mare (Den Haag) met als titel 'Steunen, sturen, inspireren en motiveren'. In haar lezing laat zij zien welke specifieke rol ouders van hoogbegaafde kinderen kunnen spelen bij het bieden van steun, sturing, motiva tie en inspiratie. Marieke van der Zee is psycholoog, gecertificeerd oudertrainer en ECHA-specialist in gif- ted education. Daarnaast is ze trainer bij Buro Mare. De thema-avond vindt plaats op woensdag 13 november bij basisschool de Tweemaster- Kameleon, afdeling SterQ!. Meer informatie is te vinden op www.tweemaster.info/ sterq. Daar kan ook worden aangemeld. Vogelvereniging Inter Saldis YERSEKE - Op vrijdag 8 en v zaterdag 9 november houdt de vogelvereniging een ten toonstelling waar een scala aan verschillende prachtige vogels te bewonderen is, van kanaries en zebravinken tot agaporniden en grasparkie ten. De locatie is de Bras serie Camping Zon en Zee aan de Burenpolderweg 30a in Yerseke. Openingstijden: vrijdag van 19.30 tot 22.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 21.00 uur. SPORT KORT Zeeuwse turnsters in districtsselectie VLISSINGEN - Zes turnsters van Turnschool Zeeland zijn geselecteerd'voor de selectie van Zuid-Ne- derland. Marilou Poppe, Fleur Dingemanse, Moira Jozwiak, Daniek Witlox, Ilse van Rijswijk en Fre- derique Snijders zullen aan de speciale selectie- trainingen in Den Bosch deelnemen onder leiding van KNGU-trainer Vin cent Wevers. Om jonge talenten in Zuid-Neder land voldoende moge lijkheden te bieden om op topniveau te turnen, >- hebben acht verenigingen de krachten gebundeld en een selectie van de beste turnsters samenge steld. Eventueel kunnen de Zeeuwse meisjes op termijn doorstromen naar Jong Oranje. Geelhoed sterk op toernooi in Gent Spannend Kart Kampioenschap MIDDELBURG - De 3e race van het Zeeuws Indoor Kart Kampioenschap voor teams in de ereklasse is vo rige week bij Indoor Karting Middelburg verreden. De twee uur durende team race ging van start met een kwalificatieronde waarin een rijder van ieder team in een afvalkwalificatie een zo snel mogelijke rondetijd diende neer te zetten. Na iedere vijf minuten vielen er drie teams af. De snelste kwalificatieronde ging deze race naar De Krijger-R.M. Autoverkoop waarmee zij een extra punt verdienden. Vanaf het begin van de race wist De Krijger-R.M. Auto verkoop de le positie niet vast te houden en vielen te rug naar een 3e positie. Het team dat mooi naar voren kwam rijden was De Baar en Leendertse. Zij waren vrij van erestraffen en konden om die reden naar de kop toe rijden. Voor het plegen van de laatste rijders wissels reden zij nog op een 4e posi tie, maar door een zeer tacti sche beslissing kwamen zij na de laatste wisselperiode op de le positie te liggen. Deze stonden zij tot het val len van de finishvlag niet meer af. Plaats 2 was voor het zeer sterk rijdende 't Begin Dom burg. Positie 3 was deze wedstrijd voor De Krijger- R.M. Autoverkoop. Na de Pole-Position vielen zij terug naar de 3e positie. ZEELAND - Het was een mooi weekend voor de spelers van de TOZ Academy (Tennisor- ganisatie Zeeland), met in de hoofdrol Daan Hendriks. Dit weekend speelden de beste 16 jongens van Nederland tegen elkaar en Daan wist de finale te winnen. Hier door staat hij nu nummer 1 van Nederland bij de jon gens t/m 12 jaar. Ook Shura Poppe liet haar visitekaartje achter en schaarde zich bij de laatste 16. Volgende week zal ze weer aan de bak moe ten, in ieder geval voor een mooie plaats bij de beste 16 van Nederland. Finn Joziasse won 2 wed strijden t/m 14 jaar. Als eerstejaars is dit een mooie prestatie. Flory Bierma en Daniël de Jonge wisten ieder een ronde te winnen. r I VROUWENPOLDER - Op zater dag 16-november is het weer zover. Dan houdt de wan delsportvereniging 't Zand uit Middelburg haar jaar lijkse Strandwandeltoch ten. Het is dit jaar al weer de 29e. keer dat deze tochten gehouden worden. Voor wie van frisse lucht, een schitte rend zeegezicht en een ste vige wandeling in de wind houdt, is de tocht beslist een aanrader. Aan deze wan deltocht kan zowel indivi dueel als in groepsverband worden deelgenomen. De afstanden die gelopen kun nen worden zijn 5,10,15, 25 en 40 kilometer. De start van de 25 en 40 km is om 9.00 uur. Op de ove rige afstanden kan men star ten tussen 10.00 en 14.00 uur. Het .startbureau is in Strandpaviljoen Breezand, op het strand aan de Vroon- weg in Vrouwenpolder. Het startbureau is zaterdag ge opend van 8.00 uur tot 17.30 uur. De route'? lopen in elk ge val voor een groot deel over het strand. De 25 en 40 km routes gaan over het strand naar Domburg (25 km) of Westkapelle (40km). Over de duinen en door het bos gaan de wandelaars weer te rug richting Vrouwenpolder naar het strandpaviljoen Breezand. John de Wolf analist bij CTV VLISSINGEN - Meervoudig international en ex-prof John de Wolf wordt de vaste voetbalanalist van het we kelijkse televisieprogramma CTV Voetbal van de onaf hankelijke zender CTV Zee land. De talkshow over het Zeeuwse amateurvoetbal wordt elke maandagavond uitgezonden vanaf 19.10 uur. Het is ook terug te zien op de site www.ctvzeeland.nl. West Europese Jiu Jitsu kampioenschappen in Gent is Tom Molenaar van Sportschool Geel hoed 2e geworden. In Breda was er goud voor Julia Simons, zilver voor Neomi Poppe en Indy Godschalk en brons voor Maaike Hament, Roxan- ne van Ruiten en Benthe de Ridder. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 6 november 2013 39 De 36-jarige Ilse van Daele uit Arnemuiden staat op zondag 1 december in de halve finale van de Miss Wellness Beauty Nederland verkiezingen in het Grand Theatre in Breda. Foto Edith van Eijk. Voedingsleer Stralen O Kijk voor meer informatie op www. misswellnessbeauty. nl 1 v De leerlingen van de TOZ Tennisacademy hebben prima resultaten behaald. Foto PR OOST-SOUBURG - Op de

de Faam | 2013 | | pagina 39