SWM.R Wintercheck is absolute must €13.490,- In 7 stappen naar een winterklare auto AUP0STURM Winterhanden, doen! Verkeerde volgorde yogadocent Porthos Sint Sebastiaanstraat 12 4331 PL Middelburg t (0118) 751 40C NISSAN NU IN DE SHOWROOM: DE NIEUWE NISSAN NOTE Per 1 januari zoeken wij een: Wij vragen Wij bieden Vuil trekt vuil aan G0ES - Het valt me elke win ter weer op dat auto's er zo vies uit blijven zien. Na tuurlijk kunt u uw auto niet schoon houden, zeker als er pekel op de weg ligt. Elke week een wasbeurt is echter geen luxe, maar min of meer een must. Een goede wasstraat beschikt ook over een bodemreiniger die het smerige zout uit alle hoeken en gaten verwijdert. Ik weet wel dat moderne auto's niet meer zo snel roesten, maar het zoute goedje nestelt zich op plaatsen waar het abso luut niet mag blijven zitten. Ook is het goed om de licht metalen wielen wekelijks schoon te maken, want de combinatie van zout met slijpsel van de remblokken tast het aluminium flink aan. Tot slot: houd de ruiten, ook aan de binnenkant schoon. G0ES - De winter staat weer voor de deur. Hoog tijd om de auto in 7 stappen winter- klaar te hebben. 1) Uw mérkendealer heeft het koelwater al gecheckt, - 20° is het minimum, zorgt u verder ervoor dat er voldoen de antivries in het reservoir van de ruitensproeier zit. 2) Controleer het oliepeil va ker dan normaal. Indien u veel korte afstanden aflegt, neemt de olie bij koud win terweer meer condenswater op en wordt de smering ne gatief beïnvloed. In dit ge val is een verversingsbeurt buitenom de reguliere beurt een optie. 3) Natuurlijk heeft de dea ler de ruitenwisserbladen gecontroleerd, maar als ze voor de zoveelste keer weer vastgevroren op de voorruit zitten, gaat de functionali teit hard achteruit. Voorko men is beter dan genezen. 4) De accu verdient meer aandacht dan normaal. Natuurlijk heeft uw dea ler hem gecheckt, maar de accu heeft het zwaar bij lage temperaturen. Als hij al wat ouder is, geeft hij vlugger de geest. 5) Als uw auto buiten slaapt, is het verstandig om een karton of iets dergelijks over de voorruit te leggen. De rui tenwissers even optillen en op het karton leggen. Kleine moeite, groot plezier! 6) De verlichting heeft uw merkendealer al bekeken, maar in deze donkere dagen zou ik wekelijks even een 'lichtrondje' maken. Niet alle merken geven op het dashboard een aanwijzing dat er een lampje kapot is. 7) Om te voorkomen dat de portierrubbers vastvriezen, kunt u ze met siliconenspray inspuiten, de sloten behan delen met grafietspray. www.welzijnmiddelburg.nl G0ES - We kunnen er niet omheen: de dagen worden korter en de weersomstan digheden steeds slechter. En het zal allemaal niet zo heel lang duren voor de winter zich echt aankondigt in de vorm van sneeuw, ijs en ijzel. Inmiddels heeft de auto zich deze zomer dapper geweerd, maar is hij ook klaar voor vorst, sneeuw en ijs? Er zijn heel veel zaken die u zelf niet kunt controleren, maar die uw merkendealer zó gecheckt heeft. Kortom: de wintercheck is een must. MIDDELBURG - Ze functione ren het best onder de 7 gra den, want ze blijven zacht en soepel, terwijl zomerbanden verharden. Ze voorkomen aquaplaning en drukken sneeuw via de groeven naar buiten. De remweg wordt op een gladde weg t.o.v. de zomerbanden met de onge veer helft bekort. De zomer banden overwinteren bij uw merkendealer in het ban denhotel, straks in april ne men de winterhanden daar hun intrek. Laat u adviseren door uw merkendealer. U hoeft écht niet meer de hele winter met zwarte stalen velgen rond te rijden. Er zijn leuke en betaalbare lichtme talen velgen te verkrijgen. periode moet zo snel moge lijk gebeuren. Dat bereikt u door te starten en meteen weg te rijden met uiteraard niet teveel toeren. Het is dus zaak eerst te krab ben! Ten tweede is het heel slecht voor het milieu, want de katalysator werkt nog niet wanneer de motor koud is! MIDDELBURG - De auto staat wit bevroren voor de deur en wat doet u? U start eerst de auto en daarna gaat u krabben... Denkt u nu echt dat de auto stationair draaiend warm wordt? Fout! Ten eerste is het ontzettend slecht voor de motor, want de opwarm- 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 6 november 2013 29 Er is al een Nissan QASHQAI v a. 23.990,- (o.b.v. de meest recente prijslijst, incl. BTW en BPM, exd. recydingbijdrage a 45,- en kosten rijklaar maken 845,-). Het aanbod t.w.v. 2.900,- is incl. BTW, BPM en dealerkorting en is uitsluitend geldig big aanschaf van een nieuwe QASHQAI 360 uit voorraad met een klantorder datum tussen 01/08/2013 t/m 30/09/2013. Niet inwissebaar togen contanten en niet in combinatie met eventuele andere acties. Afgebeelde opties kunnen afwijken van standaarduitvoering. Raadpleeg voor de exacte specificaties uw Nissan-dealer. Overeenkomstig 715/2007.EG. Brandstofverbruik gecombineerd QASHQAI en QASHQAI+2 gamma: 4,5-8,2 1/100 km, resp. 22^-12,2 km/ltr. CO,-uitstoot variërend van 119 gr/km tot 187 gr/km. Alle wijzigingen voorbehouden aan Nissan Nederland, De nieuwe Nissan NOTE is rijker uitgerust dan ooit en biedt de meeste ruimte in zijn klasse Koop nu de nieuwe NOTE en ontvang voor slechts 500,- extra een upgrade van een Acenta naar een Connect Edition, met o.a. Start/Stop knop, NissanConnect 2.0 navigatiesysteem, automatische airco, lichtmetalen velgen, Radio/ CD-speler met 6 speakers en i-Key. Uw voordeel: 1.000,-!' Nieuwe Nissan NOTE v.a. Lease v.a. 285,- p.m." voor het geven van 2 uur yogales op dinsdag middag tussen 13.30 en 16.00 uur in Wijkcentrum Hof van Buren in Middelburg gediplomeerd Yoga-docent of aantoonbare praktijkervaring en didactische vaardigheden gericht op oudere deelnemers 75+ overeenkomst voor vakkrachten, uurtarief van €27,50 ex btw en (administratieve) ondersteuning Bij interesse kunt u uw motivatie en CV sturen naar Stichting Welzijn Middelburg t.a.v. N. van der Gucht, Sint Sebastiaanstraat 12 4331 PL Middelburg of per e-mail: n.vandergucht@welzijnmiddelburg.nl Door: Rob Stratingg Ook als u niet op wintersport gaat, is het verstandig om met uw auto goed voorbereid de winter in te gaan. Foto: PR Stichting Welzijn Middelburg organiseert op diverse locaties in Middelburg bewegingslessen voor senioren. Voor meer informatie over de vacature kunt u contact opnemen met N. van der Gucht telefoon tel. 0118-751461 Tel.: (0113) 60 20 00 Tel.: (0118) 61 20 42 Lang zal het niet duren voordat de winter zich echt aankondigt. En dus is een wintercheck van uw auto een must. Foto: PR 4462 GPGoes 4333 KE Middelburg Amundsenweg 39 Noordweg 467 www.autosturm.nl

de Faam | 2013 | | pagina 29