Lezersactie NIEUWS UIT DE GEMEENTE Prachtig spektakel nu in Middelburg GEMEENTE Flinke opbrengst in Westkapelle L& WESTKAPELLE - Onlangs stond Westkapelle in het teken van het goede doel. Onder de naam 'Oe Tooier Oe Mooier' werd er in het Kasteel van Batavia van 's ochtends vroeg tot midden in de nacht geld ingezameld met verschillende ludieke acties. Dit evenement werd dit jaar voor de derde keer georganiseerd en leverde het recordbedrag op van 12.500 euro. De opbrengst gaat dit jaar naar de Neder landse Hartstichting. Dit goede doel werd door de in woners van Westkapelle ge kozen door middel van een stemronde. Activiteiten bij Terra Maris OOSTKAPELLE - Bij Terra Ma- ris aan de Duinweg in Oost- kapelle zijn de komende weken diverse activiteiten. Op zondag 10 november houdt Terra Maris voor volwassenen en kinderen vanaf 8 jaar een rondleiding rondom het thema 2e we reldoorlog. De rondleiding start om 14.00 en duurt tot 15.30 uur. De kosten zijn 3,50 euro per persoon. Een gids neemt de deelnemers mee op een tocht door het bos van de Manteling. Hier zijn nog veel sporen te zien uit de 2e wereldoorlog. Het Kasteel Westhove was in die tijd in gebruik bij de bezetter. Op woensdag 13 november houdt Terra Ma ris het natuurspreekuur 'Daar vraag je me wat'. Het gratis natuurspreekuur, in de ontvangsthal van Terra Maris, begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Tij dens deze maandelijks te rugkerende activiteit kunt u vragen stellen over uw eigen natuurvondsten en waarne mingen aan biologe Betty Ras. Ceremonie bij de Johanneskerk SEROOSKERKE - Op vrijdag 8 november zullen in Seroos- kerke de militairen en bur gers herdacht worden die in 1944 zijn gesneuveld en omgekomen bij Seroosker- ke. Deze ceremonie begint om 14.30 uur bij het monu ment bij de Johanneskerk aan de Torenstraat. Na, een toespraak door wethouder Moolenaar en een minuut stilte zullen bloemen gelegd worden. Gelukzalige wandeling WESTKAPELLE - De expeditie geluk doet komend weekend Walcheren aan. Deze expe ditie vraagt aandacht voor de bijna 400.000 Nederland se kinderen die in armoede leven en het groeiende aan tal kinderen dat mentaal in de knel raakt. Voor hen is geluk niet vanzelfsprekend. Expeditie Geluk roept men sen op in actie te komen. Zaterdagmiddag passeert de karavaan Westkapelle. Om extra aandacht te besteden aan de expeditie wordt za terdagmiddag vanaf 14.00 uur een natuurbelevings wandeling georganiseerd onder leiding van Floor Arts en Carlien Nijdam. De start is om 14.00 uur bij het Polderhuis Westkapelle, de wandeling duurt maximaal 2 uur. Kosten: bijdrage voor Expeditie Geluk. Wandeltocht in volledige stilte ZOUTELANDE - Óp maandag 11 november is er een stil tewandeling in Zoutelande. Het'vertrek is om 10.00 uur vanaf Hotel de Distel, rond 12.15 uur komt de groep hier weer terug. De kosten zijn 5 euro inclusief een consumptie. Info bij Tanja Harpe tel. 0118 851698 of 06 53348410. Nieuw concept Schotse Huizen VEERE - Stichting Delta Cul tureel, Gemeente Veere en zes Veerse ondernemers hebben de krachten gebun deld om een oplossing te vinden voor de toekomst van De-Schotse Huizen in Veere. Zowel de gemeente Veere als de zes Veerse on dernemers zijn bereid een financiële bijdrage te doen. MIDDELBURG - Van Mozart tot Adele, van Vivaldi tot Gotye, The Dragonfly Or- chestra weet zijn publiek te verrassen met bekende muziek in een spranke lend nieuw jasje. Het acht leden tellende Aziatische vrouwenensemble zet een grandioze muziekshow neer, die kan worden getypeerd als een mix van Yanni en Cirque du Soleil. Klassieke strijkinstru menten, piano en engel achtige stemmen vertol ken de brede westerse muziektraditie: van klas siek tot folk, van pop tot jazz en bekende thema's uit films, musicals en TV-series. Onder andere songs van Abba, filmthe ma's van John Williams en werk van Andrew Lloyd Webber worden ten gehore gebracht. Ook songs van o.a. Michael Jackson en Coldplay staan op het repertoire. Verder brengen de oosterse mu- ziekvirtuosen ook eigen originele composities. Chinese acrobatiek, oos terse vechtkunst en dans in een flitsende choreo- grafie vormen de verras- sende omlijsting van de muziek. De dansers en acrobaten zijn mooi in interactie met de mu sici, waardoor de muziek op een dramatische en creatieve manier tot leven komt. Die combinatie maakt een voorstelling van het Dra gonfly Orchestra tot een avontuur van muziek en beweging dat u niet mag missen. Met het gevarieer de en energieke program ma wil het ensemble een brug slaan tussen oosterse en westerse muziek- en presentatiestijlen. Het tempo, de intensiteit en de diversiteit van de show houden het publiek van begin tot eind in de greep. Een unieke oosterse interpretatie van westerse muziek zoals u die nog niet eerder zag en hoorde. De show van The Dragon fly Orchestra is op dins dag 19 november om 20.00 uur te zien in de Schouw burg in Middelburg. De Faam mag voor deze geweldige voorstelling 5x2 kaarten verloten onder de lezers! Wilt u in aanmerking komen, mail dan redactie.faam@ wegenermedia.nl met vermelding van 'Kaarten Dragonfly' en uw naam en adres. De kaarten zijn ook te bestellen via www. zeelandtheaters.nl O www.de-faam.nl Van Abba tot Coldplay Acrobatiek en avontuur The Dragonfly Orchestra laat het publiek genieten van een unieke oosterse interpretatie van westerse muziek. Foto PR Gratis kaarten AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Aagtekerke - Prelaatweg 56, het bouwen van een woning (29-10); Domburg - Domburgseweg 26, het realise ren van een pension, bestaande uit twee appartementengebou wen met bijbehorende voorzie ningen (29-10); - Traverse ongenummerd, het bouwen van een woning, het maken van een uitweg en het handelen in strijd met de regels ruimtelijk ordening (14-10); Koudekerke - Middelburgsestraat 43, het kap pen van een boom (24-10); - Oostgatlaan 4, het plaatsen van een dakkapel (28-10); - Vebenabos 19, het bouwen van een woning (29-10); Oostkapelle - Duinvlietweg 6, het uitbreiden van de loods (30-10); - Oude Domburgseweg 26, het bouwen van een woning (28-10); - Oude Domburgseweg 35, het kappen van een boom (28-10); Vrouwenpolder - Faelweg 5, het bouwen van een zwembad met speeltoéstel en glijbaan (31-10); - Lepelstraat 8, het verbouwen van de woning en het bouwen van een carport (31-10); Zoutelande - Houtenburgseweg ongenum merd, het bouwen van woningen (30-10); - Molenweg 45, het maken van een uitweg (29-10); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met* ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. INTREKKEN AANVRAAG OMGEVINGSVERGUNNING De volgende aanvragen zijn ingetrokken Koudekerke - Noordeinde 6, het plaatsen van een dakkapel (23-10); - Oostgatlaan 4, het plaatsen van een dakkapel (23-10); Oostkapelle - Duinvlietweg 6, het uitbreiden van de loods (22-10); Het indienen van een bezwaar schrift is niet mogelijk. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsprocedure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - Valkenisseweg 41A, het intern verbouwen van het gebouw (25-10); - Valkenisseweg 57, het uitbrei den van de woning (29-10); Grijpskerke - Cornelis Visstraat 37, het plaat sen van een dakkapel (30-10); Koudekerke - Drie Turkenlaan, Verlengde Dis- hoekseweg, het plaatsen van fietsenboxen (30-10); - Honte 4, het bouwen van een woning en het maken van een uitweg (30-10); Meliskerke - Rapenburgweg 18A, het bou wen van een woning (29-10); Oostkapelle - Brouwerijstraat 9, het bouwen van een woning (29-10); Veere - Warwijcksestraat 2, het bouwen van een schuur (25-10); Zoutelande - Bosweg 55, het verbouwen van de woning (25-10); - De Zandput 15, het bouwen van een woning (30-10); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide voorbereidings procedure) Wij zijn van plan de volgende omgevingsvergunning te verlenen: Kern Vrouwenpolder Voor: het bouwen van een uit kijktoren en handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening Locatie: Breezand 65a, 4354 NL Vrouwenpolder, kada straal bekend gemeente Veere, kaart Veefe, sectie N, nummer 1359 Type: aanvraag omgevings vergunning Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag liggen de ont werp omgevingsvergunning, de aanvraag en de daarbij behorende stukken van 7 november t/m 18 december 2013 ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belangheb benden een mondelinge of schrif telijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u con tact opnemen met Geert Francke, tel. (0118) 555 229 of mail naar g.francke@veere.nl De ontwerp omgevingsvergunning, de aanvraag omgevingsvergun ning met bijbehorende stukken zijn in te zien op het gemeente huis en op www.veere.nl onder "Loket, visie en beleid, bestemmingsplannen, Vrouwen-' polder, Uitkijktoren (omgevings vergunning)". Het digitale ruimtelijke plan is te raadplegen via www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO. 0717.00590VUitkiVrp-OW01 U kunt pas beroep indienen als er een besluit is genomen, maar al leen als u ook een zienswijze hebt ingebracht tegen het ontwerpbe sluit en als u belanghebbende bent. PROCEDURE WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN ZOMERHUIZENTERREINEN Wij zijn van plan om, overeen komstig het bepaalde in artikel 3.6, lid 1, sub a van de Wet ruim telijke ordening en artikel 19, lid 2 van het bestemmingsplan, het bestemmingsplan Zomerhuizen- terreinen te wijzigen voor het om zetten van het perceel Oosterpark 36, Oostkapelle van de bestem ming "Recreatie - Verblijfsrecrea- tie" in "Wonen" voor het perma nent kunnen bewonen van de woning. -Het ontwerpbesluit, de aanvraag met de daarbij behorende stukken liggen van 7 november t/m 18 de cember 2013 ter inzage en zijn ook te zien op de website www.veere.nl onder: loket, visie en beleid, bestemmingsplannen, algemene ruimtelijke plannen, Zomerhuizenterreinen, wijziging bestemmingsplan Oosterpark 36 Oostkapelle. Het plan is ook beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder nummer NL.IMRO.0717- 0060WPOosteOkp-OW01 Tijdens de termijn van inzage kan een ieder een schriftelijke ziens wijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunnen belanghebbenden binnen de ge stelde termijn contact opnemen met Ina van Belzen, (0118) 555352. ONDERGRONDSE CONTAINER HUISHOUDELIJK RESTAFVAL In onze vergadering van 29 okto ber 2013 hebben wij besloten twee ondergrondse containers voor huishoudelijk afval te plaat sen in het park de Ruiser te Bigge kerke. Dit ten behoeve van de inzameling bij de woningen in het park de Ruiser en de woningen Klaassesweg 12 t/m 30. Het besluit en de bijbehorende stukken liggen van 6 november t/m 18 december 2013 ter inzage. Tijdens deze periode kunnen be langhebbenden een bezwaar schrift indienen bij het college. Het indienen van een bezwaar schrift per e-mail is niet mogelijk. Buiten openingstijden kunnen de stukken ingezien worden na tele fonische afspraak, Centrale Pu- blieksbalie, tel. (0118) 555 447. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien bij de centrale publieks- balie van het gemeentehuis, Tra verse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn op maandag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, donderdag avond tot 20.00 uur (met uitzon dering van Burgerlijke Stand zaken) en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Wilt u één of meer dere dossiers inzien op het ge meentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. Kijk ook eens op www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen bezwaarschrift worden inge diend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belang hebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, on dertekend zijn, binnen de ge noemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeen teraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indie nen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening gevraagd worden bij de Voorzie- ningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 6 november 2013 Burgemeester en wethouders van Veere

de Faam | 2013 | | pagina 11