F ■fc Fietsopruimactie station en stadhuis Partijregistratie gemeente raadsverkiezingen Nieuwe gemeentegids verschijnt later Werkzaamheden Schuiffel- straat en Beddewijkstraat Energiebewuste Klusdag met mooie aanbiedingen Nacht van de Nacht Netjes paraat aan de straat r WË8 r,i Deze week is er een fietsopruimactie rondom het NS station en het stad huis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Wegge haalde fietsen kunnen worden opgehaald tegen contante betaling van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen van de fiets een legitimatiebewijs en een passende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Kle- verskerkseweg (achter de Voedselbank). Meer informatie (0118) 67 57 41. FIETSEN GEPLAATST BUITEN BEKKEN WORden Foto: Jacky Nijsen Een politieke partij (een vereniging) die wil deelnemen aan de verkiezing en voor de gemeenteraad op woensdag 19 maart 2014 kan voor die partij een aanduiding laten registreren bij het centraal stembureau van de gemeente. Het verzoek voor registratie moet uiterlijk 23 december 2013 worden ingediend. Voor meer informatie over de voorwaarden waaraan de te registreren aanduiding moet voldoen, de over te leggen stukken of over deelname aan de verkiezingen, kunt u contact op nemen met de afdeling Publiekszaken, de heer J.P. Pouwer: j.pouwer@middelburg.nl of (0118) 67 55 00. Zoals wij u via deze pagina hebben verteld zou de gemeentegids 2014 in december verschijnen. In verband met de gemeenteraadsverkiezing en van volgend jaar maart hebben wij besloten dat de gemeentegids 2014 direct na de samenstelling van de nieuwe gemeenteraad uitkomt. Wijzigingen Heeft u tussen nu en eind maart 2014 nog wijzigingen te melden, dan kunt u deze digitaal aanleveren bij uitgever FMR Producties via info@fmrproducties.nl. De wijzigingen worden dan direct opgenomen in de digitale versie en ook in de nieuwe papieren uitgave. Ook kunt u gebruikmaken van het reactieformulier, die te vinden is achterin de gemeentegids 2013. De digitale gemeentegids is te raadplegen via www.middelburg.nl/Bestuur_en_Organisatie/Digitale_gemeentegids. W In de week van 28 oktober start aannemingsbedrijf Geldof in opdracht van de gemeente Middelburg met de werkzaamheden voor het vernieu wen van het vuilwaterriool in en het herstraten van de Schuiffelstraat en Beddewijkstraat. De werkzaamheden worden in fases uitgevoerd. Eerst is de Schuiffelstraat en kruising Beddewijkstraat Schuiffelstraat aan de beurt, vervolgens de kruising Schuiffelstraat/Beddewijkstraat tot. aan de kruising Beddewijkstraat/Vlasmarkt en als laatste wordt er gewerkt bij de kruising Schuiffelstraat Beddewijkstraat tot aan de kruising Langeviele Beddewijkstraat. Uw woning blijft, te voet, be reikbaar. De ondergrondse containers kunnen niet gebruikt worden. Voor meer in- formatie kunt u contact opnemen met Joost Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau via j.gabrielse@middelburg.nl of (0118) 67 53 33. E MIDDELBURG Op zaterdag 2 november wordt de Energiebewuste Klusdag georgani seerd bij de vestiging van Karwei aan de Mortiereboulevard in Middelburg. Van 11.00 uur tot 16.00 uur kunnen inwoners van de gemeente Middel burg profiteren van energiezuinige aanbiedingen, tips en adviezen. Bo vendien maken zij kans op passende prijzen zoals een tablet met zonnela- der. Initiatief De Energiebewuste Klusdag is een ini tiatief van Karwei, Delta, Zonnig Zuid west en gemeente Middelburg en vloeit voort uit de samenwerking in het kader van middelburgenergieneu- traal.nl. Samen zetten zij stappen naar een energieneutraal Middelburg en staan met een stand klaar waar u in formatie kunt inwinnen en adviezen kunt krijgen. Profiteer van speciale aanbiedingen Daarnaast kunnen inwoners van de gemeente die dag profiteren van duur zame aanbiedingen: - Delta biedt 50 korting op het ener giemanagementsysteem voor thuis genaamd de Delta Comfort Wijzer én biedt een Op-maat advies van 300 voor 225 euro aan (met bouwteke ningen nog eens 25 korting). - Karwei geeft 15% korting op isolatie materiaal - Zonnig Zuidwest biedt 5% korting op een zonnecentrale en één jaar gratis allrisk verzekering. - Gemeente Middelburg zet die dag een prijsvraag uit waarmee bezoe kers onder meer kans maken op een tablet met zonnelader. Wilt u eens een proefrit maken in een elektrische auto? Ook dat kan op 2 no vember dankzij de medewerking van Auto Sturm. Zaterdag 2 november, een Energiebe wuste Klusdag die de moeite waard is om te bezoeken. Samen met onderne mers en inwoners streven deze orga nisaties naar een energieneutraal Middelburg. Een gemeente waar substantieel min der energie wordt verbruikt en de energie die nog wordt opgewekt, duurzaam is. Zaterdag 26 oktober vindt in Mid delburg de zevende editie van de Nacht van de Nacht (N8vdN8) plaats. In de binnenstad vinden ver schillende prachtige voorstellingen plaats. De gemeente Middelburg steunt de N8vdN8 en roept daarom bedrijven en burgers in de gemeente op om op za terdag 26 oktober de reclame- en sier- verlichting van hun gebouw(en) te doven. In het teken van de maan In Middelburg belooft de nacht van de nacht wederom een groots evenement te worden. Zo'n twintig organisaties en een veelvoud aan bedrijven in Middel burg openen deuren, etalages en poor ten om de nacht op zijn allermooist te beleven. Van het Zeeuws Museum naar de MAAN bij de Sterrenwacht, eten in het donker, muziek luisteren in de Lange Jan, onder de brug en over de dodenrivier, sprookjesachtig mooi en griezelig gemaskerd, volg de mummie, Loenatik, luister naar verhalen of loop de donkere tocht. Er is voor ieder wat wils en de tijden zijn zo dat alles te be leven valt. Meer informatie op www.nachtvandenachtmiddelburg.nl. Tijdens de nacht van de nacht dooft de gemeente de sierverlichting op de toon aangevende gebouwen, zoals de Lange Jan, het stadhuis, de Kloveniersdoelen, molens en dergelijke. Meehelpen Meehelpen in of rond de N8vdN8 in Middelburg zaterdag 26 oktober? Graag even contact opnemen met n8vdn8@gmail.com. Ideeën/tips/aan meldingen zijn natuurlijk ook van harte welkom. Informatie: www.nachtvandenachtmiddelburg.nl of volg op Facebook. Sinds april dit jaar is de gemeente Middelburg fasegewijs begonnen met het ophalen van huisvuil door middel van zijbelading. Deze an dere wijze van ophalen is een suc ces. Dit succes komt mede door de medewerking van de wijkbewo ners. Ophalen van huisvuil met een zijlader kan alleen met enkele 'spelregels'. Zo moesten de bewoners de afvalcontai ners op een andere manier aanbie den. Stonden eerst de containers als een groep bij elkaar, nu staan ze net jes naast elkaar langs de straat en met de opening van het deksel naar de weg. Door deze opstelling kan de zijlader met zijn grijparm de contai ners oppakken en deze vervolgens legen boven de vuilniswagen. Elke week komen er toch nog klach ten bij ons binnen. Voornamelijk klach ten over containers die niet goed geleegd zijn. De oorzaak hiervan is meestal dat er materiaal in de contai- - Foto: Aart van Belzen ners zit die verstopping oplevert. Zo is vaak een lege pizzadoos de oor zaak, maar ook grote vellen verpak kingsmateriaal of afval dat te hard is aangestampt kan de boosdoener zijn. Scheiden van het afval is dan de op lossing. Een pizzadoos bij het oud pa pier en plastic verpakkingsmateriaal in de plasticafvalcontainer in de buurt. Door de ombuigingen is de gemeente er van bewust dat de service minder is dan dat de Middelburgers gewend waren. Het is daarom niet meer mogelijk om alle containers nog eens na te lopen. Dit kost te veel tijd en bovendien de zijlader wordt maar bediend door één persoon. Z) www.de-faam.nl De Faam woensdag 23 oktober 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2013 | | pagina 9