r Het woord aan raadslid Jolijn Delissen App voor Burgernet Vragen aan de gemeente? X- www.de-faam.nl De Faam woensdag 23 oktober 2013 8 Decentralisatie van de jeugdzorg. Een begrip dat u wellicht regelma tig tegenkomt. Er gaat per 1 ja nuari 2015 veel veranderen in de jeugdzorg. Door de verschillende besturingsstromen en bestuurlijke verantwoordelijkheden van dit mo ment komt het regelmatig voor dat zorg en ondersteuning aan ou ders en kinderen verkeerd en te laat ingezet wordt. In januari 2015 wordt de politieke, financiële en uitvoeringsverantwoordelijkheid gelegd bij de Nederlandse ge meenten. Hierdoor wordt de ken nis van de eigen jeugd groter en kunnen de gemeenten meer maat werk bieden aan de kinderen en ouders. We worden als gemeente verantwoor delijk voor preventie, vroeghulp en alle vormen van (gespecialiseerde) jeugd- hulp. Het recht op zorg wordt vervan gen door zorgplicht. Dit wil zeggen: eerst kijken wat de ouders en kinde ren zelf kunnen, dan in een netwerk en daarna pas de overheid. De gemeente Middelburg wordt per 1 januari 2015 verantwoordelijk voor de financiering, uitvoering en inkoop van jeugdzorg. Gevolg hiervan is dat vaak Foto: Aart van Belzen wordt gekeken naar bestaande zorg aanbieders. De WD fractie is van me ning dat er niets verandert wanneer automatisch de huidige zorgcontrac- ten worden overgenomen, zonder dat hier kwaliteits- en effectiviteitseisen worden gesteld. Wij zijn van mening dat toetreding van nieuwe zorgaanbie ders die aan de kwaliteitseisen vol doen een toegevoegde waarde kent, omdat ze op vernieuwende wijze wer ken en de efficiëntie in de jeugdzorg verhogen. De WD fractie is van mening dat het college bij elke aanbesteding (ook als deze onderhands is) ook nieuwkomers op de markt uit zou moeten nodigen om een offerte uit te brengen als zij aan de criteria voldoen en hen een ge lijkwaardige kans op het winnen van de offerte bieden. Op deze manier kan volgens de WD de transitie slagen en zal dit de kwali teit in de jeugdzorg ten goede komen. De jeugd is immers de toekomst van onze mooie gemeente. Jolijn Delissen Raadslid WD jolijndelissen@gmail.com Middelburg heeft Antwoord bel 14 0118 of kijk op www.middelburg.nl Onlangs is er voor Burgernet een smartphone applicatie verschenen. De Burgernetapp geeft een bericht wanneer er een Burgernetactie in de omgeving wordt gestart. Zo kunnen smartphone gebruikers altijd en overal meehelpen bij het opsporen van verdachte of vermiste personen. De Burgernet app is in de App-store en de Play-Store gratis te downloaden, voor zowel deelnemers als niet-deelnemers van Burgernet. Informatie naar aanleiding van een Burgernetmelding kan direct vanuit de app worden doorgegeven aan de meldkamer via het gratis telefoonnummer 112. De app maakt gebruik van GPS om Burgernetacties te ontvangen op de locatie van de smartphone. Dë locatie van de gebruiker van de app wordt niet opgeslagen. De Burgernet app is een aanvullend middel. Voor mensen die daarnaast ook extra informatie over acties, nieuwsbrieven en preventieve berichten willen krij- gen, is het van belang dat zij zich inschrijven als deelnemer via www.burgernet.nl. Over Burgernet Burgernet wordt ingezet bij dringende zaken waarbij een duidelijk signalement beschikbaar is, bijvoorbeeld na een inbraak, een beroving of bij een vermissing. Burgernetdeelnemers in de buurt ontvangen van de politie een spraak- of sms- bericht met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voertuig. Deelnemers met informatie kunnen met het gratis Burgernetnummer 0800-0011 recht streeks bellen met de meldkamer. De Informatie wordt dan direct doorgegeven aan politie in de buurt. Na afloop ontvangen alle deelnemers bericht over het re sultaat van de actie. Over de landelijke campagne De landelijke campagne 'Meld je aan bij Burgernet' heeft tot nu toe al gezorgd voor meer dan 100.000 nieuwe aanmeldingen, waardoor er in het totaal nu 1,35 miljoen deelnemers zijn. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG PROGRAMMABEGROTING 2014 Burgemeester en wethouders van de ge meente Middelburg maken bekend dat de programmabegroting 2014 vanaf dinsdag 22 oktober voor een ieder ter inzage ligt in de hal van het stadskantoor en in bruikleen wordt gegeven. De programmabegroting 2012 is vanaf 22 oktober ook op de website www.middelburg.nl te raadplegen. Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar van deze programmabegroting voor 13 te kopen. Neem hiervoor contact op met de heer Frank Tillema van de afdeling Planning en Control, telefoon (0118) 67 54 66. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'KLARENBEEK' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wfet ruimtelijke ordening, het ontwerpbestemmingsplan "Klarenbeek" vanaf 24 oktober 2013 gedurende zes weken (tot en met 4 december 2013) voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskan toor. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmings plannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selec teert u het tabblad 'bestemmingsplannen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPKLAON01 in te vullen. Het plangebied omvat de wijk Klarenbeek en wordt globaal begrensd door de Brigdams- eweg (noordzijde), Nieuwenhovenseweg en Nadorstweg (zuidoostzijde), Noordweg (west zijde). Het bestemmingsplan vervangt het be stemmingsplan "Klarenbeek" dat in 2003 door de gemeenteraad is vastgesteld. Ook wordt het bestemmingsplan "Noordsingel" (vastgesteld op 31 augustus 2010) in dit plan overgeno men. Tot slot zijn ook alle verleende vrijstellin gen, ontheffingen en afwijkingsbesluiten, in dit nieuwe bestemmingsplan overgenomen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middel- burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'HAVENDUKSTRAAT EN KARELSGANG' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de V\fet ruimtelijke ordening het ontwerpbestemmingsplan Havendijkstraat en Karelsgang Middelburg vanaf vrijdag 25 oktober 2013 gedurende zes weken (tot en met 6 december 2013) voor een ieder ter inzage ligt. Het bestemmingsplan voorziet in een juridisch planologische regeling voor gedeeltelijke her structurering van de Havendijkstraat en de Ka relsgang. Dit zal plaatsvinden door sloop van 33 woningen en vervanging door nieuwbouw. Het ontwerpbestemmingsplan ligt ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte. Het be stemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en leven bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plan code NLIMRO.0687.BPNWMHAV-ON01 Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 36 WET GELUIDSHINDER 'HAVENDIJK STRAAT EN KARELSGANG' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen van de stichting "Stichting Wbongoed Middel burg" om via het nieuwe bestemmingsplan "Ha vendijkstraat en Karelsgang Middelburg" de sloop van 33 woningen en vervanging ervan door nieuwbouw mogelijk te maken, voorne mens zijn een hogere grenswaarde ingevolge de V&t geluidhinder (Wgh) vast te stellen. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat wa ningbouw op de gewenste locatie niet zonder meer mogelijk is vanwege de te verwachten ge luidsbelastingen door wegverkeerlawaai. Uit berekeningen blijkt dat als gevolg van het weg verkeer op de doorgaande route tussen centrum en de N57 niet overal aan de voorkeursgrens waarde van 48 dB wordt voldaan. De door de Wet Geluidhinder maximaal te verlenen hogere grenswaarde van 63 dB wordt niet overschre den. Het ontwerpbesluit met de relevante stukken lig gen vanaf vrijdag 25 oktober 2013 gedurende zes weken (tot en met 6 december 2013) ter in zage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende deze termijn kunnen belangheb benden schriftelijk of mondeling zijn/haar ziens wijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675236. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Rouaansekaai 3: plaatsen 2 dakramen (11-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waaróp bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de dalum van verzending): Baaijenompad, volkstuincomplex: plaatsen hobbykas (15-10). Eigenhaardstraat 7: verbouw woning (15-10). JJ. Smitstraat 14: verplaatsen irv/uifrit (15-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Bra bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESUS- TERMUN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht (Wabo) hebben be sloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen meteen termijn van maximaal 6 weken: Voor: het bouwen van 6 zorgappartementen. Locatie: hoek Molen water/Noord- poortplein 2. Nieuwe uiterste beslisdatum: 18 december 2013. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het verbouwen van een pakhuis tot vei linghuis. Locatie: Korendijk 28. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken lig gen gedurende zes weken, vanaf donderdag 24 oktober 2013 tot en met woensdag 4 de cember 2013 elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage bij de vakbölie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de a£ deling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevings vergunning ten behoeve van de desbetref fende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (als mede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben inge bracht) kan vanaf vrijdag 25 oktober 2013 tot en met donderdag 5 december 2013 een ge motiveerd beroepschrift indienen bij de Recht- bank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, om schrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het be roep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-VtèstBrabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUN NING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Westerseheldeplein 3 (15-10). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen be langen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBra- bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2013 | | pagina 8