Gemeente heeft vanaf 2015 verantwoordelijkheid jeugdzorg Mens centraal bij Uitvaartverzorging Jobse ADVERTORIAL Een luisterend o r in een moeilijke tijd h. jobse ZEELAND - Snellere hulp voor cliënten, minder pa pieren, vaker, intensiever en persoonlijker contact tussen medewerkers van jeugdzorg en het gezin en nog meer pre ventief in plaats van interve niërend werken is de belofte. Mooi, maar wat hebben de gemeenten daar dan mee te maken? Alles wat met de be vordering van een gezonde opvoeding te maken heeft, zoals scholen en consulta tiebureaus, valt al onder de gemeenten. Als jeugdzorg bij deze voorkant van voor zieningen aansluit dan is het efficiënter in te richten. Het is een bezuiniging van het Rijk die tevens een kans biedt om de zorg voor de jeugd dichter bij de inwo ners te brengen. Momenteel valt jeugdzorg onder de ver antwoordelijkheid van de provincie. Directeur Bureau Jeugdzorg Zeeland, Nelleke Groenewegen: "In vergelij king met andere landen is de jeugdzorg in Nederland een erg ingewikkeld stelsel. De gemeenten hebben de uitdaging aangenomen om de inhoud van jeugdzorg te verbeteren." Feitelijk bestaat er momenteel een bepaald IN VERGELIJKING MET ANDERE LANDEN IS HET IN NEDERLAND ERG INGEWIKKELD zorgaanbod. Op het moment dat er een indicatie van jeugdzorg komt, wordt geke ken welk aanbod het beste past bij de gezinsprobjema- tiek. "De cliënt is gebaat bij zorg op maat. We moeten af van zorg gebaseerd op aan bod", vertelt communicatie adviseur Anne Quaars van Jeugdzorg Zeeland. Belang rijk is dat de 13 Zeeuwse gemeenten op één lijn zit ten. In een 'transitiearrange ment' stemmen alle partijen de afspraken onderling af. In het arrangement staat onder meer dat Zeeuwse kinderen en jongeren in 2015 hun zorg kunnen afmaken bij dezelf de aanbieder. Het Zeeuwse transitiearrangement wordt beoordeelt door de lande lijke Transitiecommissie. Groenewegen: "Het is een grote verantwoordelijkheid voor de gemeenten, maar ze hoeven het niet alleen te doen. Gemeenten moeten nadenken hoe ze het budget inzetten en hoe ze de func ties van jeugdzorg inzetten. Het is een boeiende materie. Zorgvuldigheid en snelheid zou een knelpunt kunnen worden." Jeugdzorg zelf staat voor de meest ingrijpende stelselwijziging van de laat ste 50 jaar. "Wij zijn afgelo pen jaar al begonnen onszelf te vernieuwen. We gaan de opvoedkracht rondom het gezin versterken. Hoe kan je de omgeving zoals familie of scholen laten helpen? Dat is een intensief traject. We zijn nu omgeschakeld naar één gezinsmanager, maar dat betekent dat je eerst alle structuren intern moet aan passen." De overschakeling naar een meer gezinsgerichte metho diek is een lange termijn traject. Pas na tien jaar ont staat een goed beeld. In Amsterdam worden de eerste resultaten van deze aanpak zichtbaar. Zo is het aantal uithuisplaatsingen significant afgenomen. Uiteindelijk zou deze aanpak ook kostenbesparend gaan werken. Kunst in de separeerruimte KLOETINGE - Vorige maand werd bij Emergis de aftrap gegeven voor het landelijke project Open Up. Open Up zet kunst in om met elkaar het gesprek aan te gaan over eenzame opsluiting van cliënten in de geeste lijke gezondheidszorg. De kunstwerken die tijdens het project ontstaan, worden zondag 27 oktober tentoon gesteld. Dat kan tussen 13.00 uur en 15.30 uur in de oude separeerruimte van afde ling 23 van Emergis, Oost molenweg 101, Kloetinge. Beeldend kunstenaar Loes Heebink geeft samen met initiatiefnemer Diane Fré- nay regelmatig workshops aan cliënten en medewer kers. Foto's 'Zeeuwen aan het werk' GOES - Van 2 tof en met 16 november wordt in de Grote Kerk in Goes de jaarlijkse fototentoonstelling gehou den van de gezamenlijke Zeeuwse amateur fotoclubs. Fotoclub DIFO-Goes heeft dit jaar gekozen om te wer ken met een thema wat past bij de huidige tijd: 'Zeeuwen aan het werk'. Gedeputeer de de heer Ben de Reu, die zowel cultuur als econo mie/werkgelegenheid in zijn portefeuille heeft zal op za terdag 2 november om 14.30 uur de expositie openen en de prijs voor de beste 3 in zendingen bekend maken. Wij zorgen ervoor dat u de handvatten krijgt zodat u, samen met onze expertise geen zorgen zult hebben en u zich volledig kunt con centreren op het afscheid en rouwen. Op uw vragen proberen wij een antwoord te geven. EEN MÊisHNG^OVÊR ONZE KWALITEIT IS WAT VOOR ONS TELT Uitvaartverzorging H. Jobse is zeker niet de eerste de beste, wij hebben vele jaren ervaring door- en voor men sen in verdrietige tijden. Deze ervaringen, uw bele vingen gebruiken wij om elke keer opnieuw onze kennis op het gebied van uitvaarten aan te scherpen. Doordat wij een groter team van uitvaartleiders hebben, delen wij onze ervaringen en houden onze uitgangs punten scherp. Wij gebruiken uw kritische uitgangspunten om van te leren en te onze verbeter punten te zien. Een mens is per slot van rekening op zich steeds weer uniek. Zo willen wij ook met mensen omgaan. Uw mening over onze kwaliteit is wat voor ons telt. Dit geldt voor kleine en grote uitvaarten, voor lage of hoge kosten, voor iedere punt en komma. Wij proberen ie dereen wat te bieden. Vanaf 15 november hebben wij de mogelijkheid uw uit vaart online te regelen. Zo kunt u zelf bepalen wat het beste bij u past. Met een druk op de knop kunt u een gehele uitvaart regelen. Pre cies zoals u dit zelf wenst. U heeft als eerste telefo nisch contact met ons waarna u een inlogcode krijgt van een van de mede werkers van uitvaartonder neming H. Jobse, daarna krijgt u toegang tot het pro gramma waarin u de gehele uitvaart kunt samenstellen. U kunt kiezen voer een basis uitvaart en u kunt kie zen voor een basis plus uit vaart waar u meer keuzes kunt maken. Het allerbe langrijkste is dat u zelf kunt bepalen wat uw wensen zijn. Natuurlijk, blijft staan, dat wij op exact dezelfde manier onze uitvaarten blij ven aannemen en uitvoeren zoals u dat van ons gewend bent. Wij komen bij u thuis, of u komt bij ons op kan toor om de uitvaart te be spreken en samen geven we de uitvaart vorm en wij voeren deze, geheel naar uw wensen, uit. Dat mag u zeker van ons blijven ver wachten. Er is ook een ca tegorie mensen die wel een goede service maar minder samenspraak wil hebben met de uitvaartverzorger. Wij gaan met dit nieuwe basis programma ook aan deze wensen te voldoen. Ook als het kostenaspect een rol speelt kan dit pro gramma uitkomst bieden. Zo is er voor iedereen een keuze. En dat is waar het om gaat. Kiezen wat het beste past bij de omstandig heden die zich aandienen. Niets moet een drempel zijn waarom u ons niet zou bellen. Mocht u meer infor matie willen ontvangen over deze mogelijkheid van een uitvaart regelen of u heeft'andere vragen, neem gerust contact met ons op. Wij staan u graag te woord want wij zijn er tenslotte al leen voor u! Contactgegevens: Uitvaartverzorging H. jobse Töl. 0118-462205 www.hjobse-uitvaart.nl www.basisuitvaart- zeeland.nl 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 23 oktober 2013 27 Vanaf 2015 komt de verantwoordelijkheid voor jeugdzorg bij de gemeenten te liggen. De verwachting is dat de cliënten van Bureau Jeugdzorg Zeeland er flink op vooruit zullen gaan. door John de Kok 1 De verwachting is dat cliënten er op vooruit zullen gaan. Jeugdzorg staat nu voor de meest ingrijpende stelselwijziging van de laatste vijftig jaar. Foto PR Gezinsgerichte methodiek Een uitvaart beschouwen wij als iets persoonlijks voor u. Dit betekend dat u bepaalt wat er op- en rond de uitvaart van uw dierbare gebeurt. Zelf bepalen wat uw wensen zijn uitvaartverzorging

de Faam | 2013 | | pagina 27