veerI Uitaminehoek "De Krasse KORT NIEUWS GEMEEN www.uitaminehoekdekragge.nl Zee en land expo Ida Nauta Museumnacht MT v.Poortvliet Kijkje in het zee-* aquarium Thema-avond sport en geloof Voorlichting over medicijnen Herfstconcert Uersgesneden hutspot Gekookte bietjes Uerssesneden üsbersslamix Komkommer-yoghurtsalade vers uit eisen keuken Gekookte stoofpeerfjes fGieser-WildemanJ Kyomi f sinaasappel-mandarijn J Nieuwe oogst Kanzi appels 500 sram 59 Ct. 400 Sram 75 Ct. 200 sram 75 Ct. 100 Sram 75 Ct. 250 sram 99 Ct. 8 stuks 2,50 1 kilo 1,98 Rapenburgweg 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 GEMEENTE INFORMATIE VAN )E GEMEENTE VEERE VROUWENPOLDER - Ida Nauta exposeert schilderijen met als thema "Zee en Land" bij "Hof Christina Hoeveho tel. De meeste schilderijen zijn gemaakt in acrylverf met paletmes. De expositie is van oktober tot en met maart 2014 te bezoeken. Het bezoekadres is: Liebertsweg 5 in Vrouwenpolder. DOMBURG - In het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg is vrijdag 25 ok tober een musuemnacht. Het museum is van 19.30- 23.00 uur gratis open. Voor iedereen is er een gratis consumptie. Miss Mo2a verzorgt een workshop mo- zaïken voor kinderen (2,50 euro). Daarna geeft zij een demonstratie tot 23.00 uur. De tentoonstelling Artist kom binne' Volendam Kun stenaarsdorp in Domburg is nog tot en met 9 november te bekijken. OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oostkapelle houdt op vrij dag 25 oktober 'Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium'. De acti viteit begint om 13.00 uur. De deelnemers krijgen uit leg over de werking van het zoutwater "aquarium; ook worden de dieren gevoerd. Alleen de entreeprijs voor het museum moet betaald worden. In het zoutwater aquarium leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en de kust strook voorkomen. KOUDEKERKE - Sport en ge loof hebben meer met elkaar te maken dan we denken. We kennen de uitspraken 'sport verbroedert' en 'een gezonde geest in een gezond lichaam'. En er zijn veel sportmensen die kracht ont lenen aan hun geloof bij het leveren van sportprestaties. De vraag is hoe ver je daar bij moet gaan, moet je van jezelf presteren tegen elke prijs, waar liggen de gren zen? Wat doe je met je geloof in de sport, hoe bepaalt het je houding? Op donderdag 24 oktober organiseert de Protestantse Gemeente Kou dekerke hierover een thema avond die openstaat voor ie dereen binnen en buiten de kerk. Aanvang: 20.00 uur in de Klimop, Kerkstraat 2 in Koudekerke. KOUDEKERKE - De ANBO en de Commissié Welzijn in Koudekerke houden don derdag 7 november in sa menwerking met Stichting Welzijn Veere een voorlich tingsmiddag voor 55 plus sers. De huisartsenpraktijk en apothekers uit Koudeker ke zullen een inleiding hou den over veilig en verant woord medicijngebruik. Het is belangrijk om zorgvuldig» om te gaan met medicijnen. Geef door welke medicijnen *u gebruikt die niet zijn voor geschreven door een arts; meld allergieën, alcohol of drugsgebruik. Na de pauze is er een bingo. De voor lichtingsmiddag begint om 13.45 uur in De Couburg. DOMBURG - In zaal Schutters hof in Domburg is zaterdag 26 oktober een herfstcon cert. Aan dit concert nemen Felison-Brass en brassband Apollo deel. Felison-Brass is een in de jaren negentig opgerichte brassband en komt uit Velsen-Noord. In april van dit jaar werd met succes deelgenomen aan het Gouden Spijkerfestival in Ureterp waar de band kam pioen werd in de 4e divisie wat voor Felison een mooie opsteker was en een enorme motivatie was om de inge slagen weg te vervolgen. Zowel brassband Apollo Domburg als Felison-Brass hebben voor dit concert een repertoire ingestudeerd met solowerken en voor brass band gecomponeerde mu ziek. Aanvang is 19.30 uur en toegang is gratis. Uoor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en uerssesneden groenten. Deze aanbiedingen ziin geldig van woensdag 23 oktober t/m dinsdag 29 oktober 2013 Weekaanbiedingen! Torenstraat 4,4365AE Meliskerke jï T: 0118-566066 - E: info@slagerij-wisse.nl - www.slagerij-wisse.nl AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - Eb en Vloed 9, het bouwen van een serre en een berging (10-10); - Weststraat 21, het verbouwen van een woning (14-10); Koudekerke - Meinersweg ongenummerd, het kappen van bomen (16-10); - Middelburgsestraat 112, het uit breiden van een woning (10-10); - Zwaanweg 3, het vervangen van een woning (15-10); Meliskerke - Meliskerkseweg ongenummerd, het kappen van bomen (16-10); Oostkapelle - Koningin Emmaweg (Oranjezon), het slopen van 7 gebouwen (14- 10); Zoutelande - Noordendolfer 2B-17, het bou wen van een woning (17-10); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. VERLENGING BESLISTERMIJN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de verlengingstermijn) Koudekerke - Drie Turkenlaan, Verlengde Dishoekseweg, het plaatsen van fietsenboxen (6 weken); INTREKKEN AANVRAAG OMGEVINGSVERGUNNING De volgende aanvraag is inge trokken Domburg - Traverse ongenummerd, het bouwen van een woning, het kappen van een boom en het maken van een uitweg; Het indienen van een bezwaar schrift is niet mogelijk, ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide procedure) Serooskerke - Oostkapelseweg 4, het aanleg gen van een fietspad door de monumentale tuin van park 'Welgelegen' (Rijksmonument) Wij zijn van plan om een omge vingsvergunning te verlenen voor het aanleggen van het fietspad. De aanvraag gaat over de activi teiten: het veranderen van een rijksmonument en het kappen van bomen. De aanvraag met de daar bij behorende stukken en de ont- werp-omgevingsvergunning ligt van 24 oktober 2013 t/m 4 decem ber 2013 ter inzage. Tijdens deze termijn kan iedereen een monde linge of schriftelijke zienswijze in dienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u contact opne men met Theo Elenbaas, tel 0118- 555349. Wij maken u erop attent dat u pas beroep kunt indienen tegen het definitieve besluit. Dit kan alleen.als u tegen het ontwerpbesluit een zienswijze indiende en belanghebbende bent. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Oostkapelle - Oosterpark 35, het bouwen van eert woning (15-10); - Schoolstraat ongenummerd, het plaatsen van een tijdelijke mast (15-10); Serooskerke - Gapingseweg 7, het bouwen van een schuur (15-10); Veere - Kapellestraat 14, het maken van een uitweg (10-10); De Faam woensdag 23 oktober 2013 10 Westkapelle - Oude Zandweg 31, het uitbrei den van de loods (15-10); Zoutelande - Bosweg 10, het bouwen van een woning, (10-10); - Noordstraat 27, het uitbreiden van de woning (16-10); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "DISHOEK 1E HERZIENING" Wij maken bekend dat de gemeen teraad op 10 oktober 2013 het ontwerp bestemmingsplan "Dis hoek 1e herziening" ongewijzigd heeft vastgesteld. De gemeente raad heeft geen exploitatieplan vastgesteld. Het doel van deze her ziening is om enkele planologische omissies uit het bestemmingsplan "Dishoek" (vastgesteld door de gemeenteraad op 30 september 2010) te herstellen. Dit betreft aanpassing van het bouwvlak van het perceel Verlengde Dishoeks eweg 7 en het bouwvlak van de bouwkavels aan de Kaapduinse- weg/Honte. Verder wordt de be stemming "R-VR-2" van de onderstaande objecten gewijzigd in de bestemming "Wonen": - Nolleplaatlaan 3 t/m 45 en 24 t/m 40 - Drie Turkenlaan 1 t/m 9, 32 t/m 50 en 23 - Kaapduinseweg 5 t/m 7a - Verlengde Dishoekseweg 6, 6a, 8a en 8b -Dishoek 5,6,6a, 6b, 7,12, 14,14a, 15 en 16a Het vastgestelde bestemmings plan en-het besluit van de ge meenteraad liggen vanaf 24 oktober 2013 ter inzage. Het digi tale vastgestelde bestemmings plan is vanaf dat moment beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717. 0052BPDishkKdkGh-VG01Ook is het vastgestelde bestemmings plan in te zien op de gemeente lijke website www.veere.nl onder: "loket, visie en beleid, bestem mingsplannen, Dishoek 1e herzie ning (vastgesteld)". Van 25 oktober t/m 5 december 2013 kunnen belanghebbenden, die tijdig een zienswijze hebben inge diend bij de gemeenteraad op het ontwerp bestemmingsplan, een beroepschrift indienen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Het vastgestelde bestemmingsplan treedt in werking op 6 december 2013, tenzij bij de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlo pige voorziening wordt ingediend en daarop is beslist. WET MILIEUBEHEER AANMELDINGSNOTITIE MER-BEOORDELING Aagtekerke - uitbreiding aantal dierplaatsen voor varkens aan de Herenweg 4. Op 22 augustus 2013 heeft de ZLTO (namens Delta Big B.V., He renweg 4 in Aagtekerke) meege deeld dat men van plan is om dit varkensbedrijf uit te breiden met 3278 dierplaatsen voor varkens. Deze activiteit is onderworpen aan een milieueffectrapportage beoordeling op basis van het Be sluit milieueffectrapportage op grond van artikel 7.2. lid 1 onder sub b van de Wet milieubeheer. Wij hebben besloten dat door Delta Big B.V. geen milieueffec trapport moet worden opgesteld. Naar onze mening leidt de ge plande activiteit, gezien de om standigheden waaronder zij wordt ondernomen, niet tot be langrijke nadelige gevolgen voor het milieu. De beschikking betreft een proce dure ter voorbereiding van het be sluit op de aanvraag voor een omgevingsvergunning. Conform artikel 6.3 van de Algemene wet bestuursrecht is tegen deze beslis sing geen bezwaar of beroep mo gelijk tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtsreeks in zijn belang treft. Het besluit en de overige stukken liggen van 24 oktober t/m 5 de cember ter inzage. Buiten ope ningstijden kunt u de stukken inzien na telefonische afspraak, Centrale Publieksbalie, tel. (0118) 555 447. Bij vragen over deze aanmeldingsnotitie, kunt in tij dens deze periode contact opne men met de behandelend ambtenaar, de heer S. Vasseur, tel.(0118)555 462. COMMISSIE RUIMTELIJKE ONTWIKKELING De geplande commissie van maandag 28 oktober gaat niet door. Voor de vergadering is al leen een agendapunt over het herstructureringsfonds aangele verd. Dit agendapunt staat nu op de agenda voor de commissie MO van dinsdag 29 oktober 2013. COMMISSIE MAATSCHAPPELIJKE ONTWIKKELING Dinsdag 29 oktober 2013 om 19.30 uur in het gemeentehuis in Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden bij de griffier. - fusieplannen VVV - Aandeelhouders strategie Delta NV - Herstructureringsfonds - Gedragscode - Duurzaamheidsagenda 2014 TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn op maandag t/m donder dag van 09.00 tot 17.00 uur, don derdagavond tot 20.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken) en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeente huis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen bezwaarschrift worden inge diend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door be langhebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, on dertekend zijn, binnen de ge noemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeen teraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening gevraagd worden bij de Voorzieningen- rechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 23 oktober 2013 Burgemeester en wethouders van Veere -- s Boerenbraadschijven 100 gram NU 1.39 Rundersaucijzen 100 gram NU 0.89 Witlofschotel 250 gram NU 3.49 Eisalade uit eigen keuken 150 gram NU 1.49 Rauwe Ham uit eigen keuken 100 gram NU 2.49 Runderlever 100 gram NU 0.99 Honing-mosterdgebraad uit eigen keuken 100 gram NU 1.79 Boeren meshanger 500 gram NU 6.45 Roombrie 100 gram NU 1.19

de Faam | 2013 | | pagina 10