r Het woord aan raadslid Wim Steketee 4 De Graaf is duurzaamste wethouder Spoedaanvraag reisdocumenten duurt tijdelijk twee werkdagen Herinrichting Oostperkweg Fietsopruimactie station en stadhuis r GEMEENTE MIDDELBURG Hoe nu verder? In januari dit jaar hebben we een voor stel ingediend over de herinrichting van de bouwput aan de Zuidsingel. Deze put zou immers in maart 2013 het 8-jarig jubileum vieren. Dit wilden wij als LPM voorkomen. Wij wilden dit betalen uit de 1.9 miljoen euro die was vrijgekomen uit een schikking met de toenmalige bouwer van de bouw put. Een ondergrondse parkeervoor- ziening aanleggen in plaats van een zandbak leek ons een goede optie. Bovendien kon de omgeving eindelijk eens opgeknapt worden. Een en ander zou kunnen worden besproken met de eigenaar van de bouwput, aannemer Heijmans. Later bleek dat Heijmans hiertoe bereid was. Ons voorstel werd door niemand in de raad gesteund. Wel werd door diverse leden gezegd dat er op die plaats wel wat moest gebeuren, maar daar bleef het weer bij. Foto Aart van Belzen Vorige week deden wij opnieuw een poging. Nu eindelijk de troep eens op ruimen die iedere inwoner van Middel burg van baby tot hoogbejaarde 400 euro heeft gekost. Niemand in de raad steunde ons voorstel. Wij blijven vol harden in ons standpunt, maar ook wil len wij dit debacle tot op de bodem van de bouwput uitzoeken. Om te be ginnen hebben we al een vooronder zoek gedaan naar het ontstaan van de kosten van bijna 20 miljoen euro en de schikking met de verantwoordelijke aannemer van slechts. 1,9 miljoen euro. Wordt vervolgd.... Besluiteloosheid staat ook centraal in het theaterdossier. Het is nog altijd: zoveel hoofden, zoveel zinnen. Wij be grijpen wel dat de theaterexploitant nu eindelijk eens wil weten waar hij aan toe is. Dit is voorlopig mijn laatste artikeltje. Eerst komen de verkiezingen eraan, maart volgend jaar. Dan bent u aan zet. Laat uw stem niet verforen gaan. Door het ontlopen van verantwoorde lijkheden van de landelijke overheid wordt de lokale politiek nog belangrij ker. Ik wens u veel wijsheid toe en ho pelijk tot ziens. Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg wsteketee@zeelandnet.nl www.lokalepartijmiddelburg.nl Op donderdag 10 oktober, de Dag van de Duur zaamheid, is wethouder Ed de Graaf uitgeroepen tot duurzaamste wethouder van Nederland. Hij ging een maand lang, samen met 68 andere wethou ders en burgemeesters, de strijd aan om in hun eigen huis zoveel mogelijk elektriciteit en gas te besparen. On danks het feit dat zijn jaarverbruik al aan de lage kant was, wist hij de prestigetitel te winnen. De Graaf: "De koel/vrieskast hebben we uitgeschakeld en we zijn dagelijks om boodschappen gegaan, we kookten eenvoudig en maakten zo weinig mogelijk gebruik van elektrische apparatuur. Het deelnemen aan de wedstrijd maakt je bewust van hoe luxe wij leven in het Westen en dat het ook gemakkelijk zuiniger kan." www.dagvandeduurzaamheid.nl www.middelburgenergieneutraal.nl ^ndeduurz Op woensdag 16 oktober en donderdag 17 oktober zal een spoedaan vraag voor een reisdocument twee werkdagen duren. Dit is wegens ver vanging van de apparatuur voor het aanvragen van reisdocumenten. Dit betekent dat wanneer u een spoedaanvraag doet op woensdag 16 oktober vóór 15.00 uur deze pas vanaf vrijdag 18 oktober 9.00 uur door u kan worden opgehaald. Wanneer u een spoedaanvraag doet op donderdag 17 oktober, dan kunt u deze vanaf maandag 21 oktober om 09.00 uur afhalen. Vanaf vrijdag 18 oktober geldt weer de reguliere levertijd van één werkdag wan neer u uw spoedaanvraag doet vóór 15.00 uur. Bouwbedrijf BAM begint op maandag 21 oktober aan de voorberei dende werkzaamheden voor de nieuwe ontsluitingsweg op industrieter rein Ramsburg. Deze eerste fase omvat het uitvoeren van grondsaneringen en het aanbrengen van zand en wegfunderingen. Verkeer kan tijdens de werkzaamheden zonder hinder gebruik maken van de openbare weg, met uitzondering van de Dampoortweg. Deze weg wordt ter hoogte van de nieuw aan te leggen Oostperkweg (tijdelijk) afgesloten. Het inrij- verbod vanaf de Veersesingel wordt tijdelijk weggehaald, zodat de aanliggende percelen vanaf die zijde bereikbaar zijn. Volgens planning zullen de werkzaamheden van de eerste fase medio december gereed zijn. Vervolgens ligt het werk drie maanden stil om de grond te laten zet ten. Daarna worden de werkzaamheden hervat. Blijf op de hoogte via de digitale nieuwsbrief die eens per vier weken verstuurd zal worden. Als u deze nieuwsbrief wilt ontvangen, kunt u zich aanmelden via: l.van.haaften@bamwegen.nl. Deze week is er weer een fietsopruimactie rondom het NS station en het stadhuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weggehaalde fietsen kunnen worden opgehaald tegen contante betaling van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen van de fiets een legitimatiebewijs en een pas sende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedselbank). Meer informatie (0118) 67 57 41. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG www.de-faam.nl De Faam woensdag 16 oktober 2013 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook,; gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur INSPRAAKPROCEDURE HERINRICH TING VEERSEWEG - NEDERSTRAAT Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij"een inspraakprocedure willen houden voor de herinrichting van de Veerseweg, een deel van de Veersesingel (huisnummers 86-92) en de Nederstraat. Het plan voorziet onder andere in: - het inrichten van de Veerseweg, het deel Veersesingel en Nederstraat als 30 kilome terwegen; - het verwijderen van de huidige asfaltverhar- ding; - het opnemen van de bestrating (parkeerha vens, trottoirs); - het vernieuwen van de kolkaansluitingen en het plaatsen van kolken; - het aanbrengen van een asfaltverharding en bestrating (parkeerhaven, trottoirs); - het aanbrengen van verkeersremmende maatregelen; - het opheffen van het éénrichtingsverkeer in de Scholeksterstraat; - het vervangen van de bomen in de Veerse weg; - het planten van extra bomen in de Neder straat en Veerseweg. Op 22 oktober 2013 wordt een informatie avond gehouden waar het plan zal worden toegelicht. Deze avond wordt gehouden in het stadskantoor van de gemeente Middel burg en begint om 19.30 uur in de raads zaal. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De tekeningen liggen gedurende zes weken, van 22 oktober 2013 tot en met 3 december 2013 tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kunnen inge zetenen, en niet-ingezetenen wiens belangen rechtstreeks bij het herinrichtingsplan betrok ken zijn, op dit plan inspreken door monde ling of schriftelijk een inspraakreactie in te dienen. Afhankelijk van de reacties zal beke ken worden of het plan aangepast moet wor den. Bij de ter inzage liggende stukken is een for mulier aanwezig waarop zienswijzen geno teerd kunnen worden. Als u uw reactie mondeling wilt geven kunt u hiervoor contact opnemen met de behandelend ambtenaar, de heer Pascal Geldof, bereikbaar onder tele foonnummer (0118) 675681 WET MIUEUBEHEER Kennisgeving besluit mobiel breken bouw- en sloopafval Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 7 oktober 2013 de volgende mel ding hebben ontvangen op grond van het Be sluit mobiel breken bouw-en sloopafval: Muidenweg te Amemuiden: Daanen Rodenburg Sloopwerken B.V voor het mobiel breken van steenachtige materialen in de pe riode van 17 oktober tot 14 november 2013. Er wordt in de genoemde periode gedurende 3 dagen gewerkt van 07.00 uur tot 19.00 AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Baaijenompad, volkstuincomplex: plaatsen hobbykas (4-10). Herenstraat 8: vergroten souterrain d.m.v. slopen muurtje en vernieuwen voor zetwand (4-10). Laan der Verenigde Naties 1C: wijzi ging bestemming pand (2-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Binnendijk 3, Nieuw-en Sintjoosland: bouw wagenhuis (11-10). Oostweg 2, Amemuiden: bouw op slagruimte/stalling met inpandige toiletvoor zieningen t.b.v. minkamping (9-10). Veerseweg 163: bouw schuur (8-10). Zwanenhof 13: bouwen hobbyruimte t.p.v. terras (7-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlo pige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUN NING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij de volgende exploita tievergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Stationsplein 7, Amemuiden (10-10). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2013 | | pagina 9