I i i i Eén jaar Kavelruilbureau Zeeland: succesvol Optreden orkest Koninklijke Luchtmacht in Terneuzen Nieuw: Provinciaal beleidsplan Zeeland 2015-2025 Nieuwe Lijnen 720.000 euro voor versterking van visserijgebieden Miljoenen voor verbetering bestaande huizenmarkt et Uit de agenda van de commissaris van de Koning Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Het spreekwoord is: 'Van ruilen komt huilen.' Maar is dat wel zo? Wie namelijk een ruil goed voorbe reidt, kan er beter van worden. Kavelruilbureau Zeeland bewijst dat vrijwillige kavelruil veel voorde len biedt voor agrariërs en laat na één jaar de eerste successen zien. Veel vliegen in één klap Het kavelruilbureau laat de positieve gevolgen van kavelruilen goed zien. De boeren die hun kavel vrijwillig verruilden, kregen er grotere en gunstiger gelegen percelen voor terug. Dit wordt ook wel verbetering van de landbouwstructuur en bedrijfsvoering genoemd. Het komt er onder andere op neer dat ze hierdoor min der en kortere tractorritten maken. Het mes snijdt hiermee aan twee kanten: minder tractorritten leidden tot 1539 kilometer minder verkeersbewegingen. Kavelruil vergroot dus ook de verkeersveiligheid en vermin dert het dieselgebruik en de C02 uitstoot. Gedeputeerde Carla Schönknecht is trots op het succes dat de tussentijdse evaluatie laat zien. "Het Kavelruilbureau is een initiatief van de Provincie Zeeland, waarbij alle partijen in het agrarisch gebied samenwerken. We zien nu dat dit loont. Het is bovendien een opsteker dat de betrokken rijksdiensten aangeven dat onze Zeeuwse insteek landelijke navolging verdient." Naar 1800 hectare eind 2014 Waar kavelruil of een landinrichtingsproject voeger alleen binnen strikt begrensde gebieden mogelijk was, is het werkveld van het Kavelruilbureau de gehele provincie Zeeland. Tot 1 augustus 2013 is 720 hectare grond geruild op vrijwillige basis; het streven is om eind 20U'op 1.800 hectare uit te komen. "Efficiëntie, win-win, ontzorgen, tijdwinst en kostenbesparing," zo omschrijft agrarisch ondernemer Luc van Waes uit Sint Kruis het Kavelruilbureau in het kort. "Door het kavelruilbureau zijn ver schillende ruilen, waar wij bij betrokken waren, tegen zeer acceptabele tarieven mogelijk gemaakt. Mede door de inzet van de kavelruilcoördinator kregen we alle benodig de partijen snel en zorgeloos op één lijn en was er geen administratieve rompslomp. Het hele proces wordt van begin tot eind prima begeleid. Daar het kavelruilbureau op een objectieve manier te werk gaat en veel werk uit Kanden neemt, kunnen wij iedereen aan raden hiervan gebruik te maken. Een betere verkaveling leidt ook tot een waardestijging van de onderneming." De uitvoering van het Kavelruilbureau Zeeland wordt verzorgd door Dienst Landelijk Gebied (DLG). Het Kavelruilbureau-Zeeland wordt in ieder geval tot en met eind 2014 financieel mogelijk gemaakt door de provincie Zeeland en het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling (POP-2). Zie ook: www.kavelruilbureauzeeland.nl en Kavelruil leidt onder andere tot minder en kortere ritten-op dè weg facebook.com/kavelruilbureau.zeeland Donderdag 14 november 2013 brengt de luchtmacht een muzikale ode aan een eeuw militaire luchtvaart in het Scheldetheater in Terneuzen. Dit wordt gepresenteerd met nooit eerder vertoonde filmbeelden uit de eerste decennia. Commissaris van de Koning Han Polman: "De Nederlandse Defensie speelt natio naal en internationaal een belangrijke rol. Dat geldt onder andere voor de Marine die dit jaar haar 525 jaar viert en de militaire luchtvaart. De luchtmacht oefent af en toe ook boven onze provincie en er wer ken Zeeuwen op de Vliegbasis in Woensdrecht. Daarom biedt de Commandant van de Vliegbasis samen met mij een optreden aan van het orkest van de Koninklijke Luchtmacht in Terneuzen voor een beschei den bijdrage van twee euro per persoon." U kunt uw toegangskaarten bestellen via www.scheldetheater.nl Momenteel wordt het openbaar vervoer in Zeeland verzorgd door Connexxion. en Veolia Transport. Op 31 december 2014 eindigen deze contracten. De Provincie Zeeland is bezig met de aanbesteding van het busvervoer voor de volgende contractperiode. In het nieu we provinciale beleidsplan 'Nieuwe lijnen' staat op welke reizigersgroepen het OV zich gaat richten, hoe het busvervoer eruit gaat zien en hoe het georganiseerd wordt en betaald. Nieuwe Lijnen is te downloaden via: Scholieren maken veel gebruik van het openbaar vervoer WWW.degoedekantop.nl/ov_visie Donderdagnacht: visserijkade in Vlissingen De Provincie Zeeland en het Europees Visserijfonds inves teren samen in een duurzame ontwikkeling van visserijge bieden. De partijen stellen samen 720.000 euro beschik baar om lokale visserij gemeenschappen in Zeeland te versterken. Gedeputeerde Kees van Beveren: ""Er is veel dynamiek binnen de visserij en aquacultuursector in Zee land. Deze subsidiemogelijk heid kan gewenste of noodza kelijke vernieuwende ontwik kelingen een steuntje in de rug geven". Tot en met 31 oktober 2013 kunnen belangstellenden subsidie aanvra gen voor initiatieven op het gebied van de werkgelegenheid, versterking van de concurrentiekracht en versterking van de sociaal-culturele identiteit van vissersdorpen. Om in aanmerking te komen voor subsidie moet een project passen binnen één van de vastgestelde criteria: inno vatie, economische verbreding en samenwerking. Daarbij valt te den ken aan: De ontwikkeling van nieuwe, duurzame productiemethoden De promotie van visserijproducten Toeristische activiteiten. Aanvragers kunnen maximaal 300.000 euro subsidie krijgen. Het pro ject moet voor 1 januari 2016 zijn uitgevoerd. Beoordeling Ingediende projecten worden beoordeeld door de Lokale Visserij Groep Zeeland met gedeputeerde Kees van Beveren als voorzitter. De Lokale Groep bestaat verder uit vertegenwoordigers van visserijorganisaties, gemeenten en de toeristische sector. Meer weten? Uitgebreide informatie over de subsidieregeling en de subsidie voorwaarden zijn te vinden op de website www.drloket.nl. Geïnteresseerden kunnen hier tot en met 31 oktober 2013 ook terecht voor het indienen van een project. Waar een woning vroeger een investering was met een zekere waar destijging en voor velen als pensioenvoorziening gold, moeten huis eigenaren nu vaker een restschuld accepteren bij de verkoop. Zeker als de woning niet meer voldoet aan de huidige wooneisen. Om de kwaliteit van de bestaande 'huizenmarkt te handhaven en te verbete ren, is de Provinciale Im puls Wonen opgezet door de Provincie Zeeland. In dit subsidiefonds is jaarlijks 3,5 miljoen euro beschik baar. Tot en met 2019 heeft de Provincie in totaal 21 miljoen vrijgemaakt. Als u gebruik wilt maken van dit subsidiefonds, dan kunt u gebruik maken van de vol gende ronde die eindigt op 1 april 2014 (ronde in 2013 eindigt op 18 oktober 2013). Heeft u vragen over de Provinciale Impuls Wonen of over een aanvraag, dan kunt u contact opnemen, bij voorkeur via de e-mail: piwf3zeeland.nl of telefonisch via het secretariaat Ruimte 0118-631997. Verder lezen? Via www.zeeland.nl/uploaded_files/news/PIW_nota_2013.pdf leest u meer over de Provinciale Impuls Wonen én de criteria. Via www.zeeland.nl/uploaded_files/news/PIW_Projectformulier.pdf vindt u het formulier om uw aanvraag in te dienen. Provinciale subsidie voor opknappen, slopen of samenvoegen van woningen COLOFON Redactie: Afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Ben Biondina (tractor), Rubben Oreel (visser) voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl. Anda van Riet (OV). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 30 oktober 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. Provincie Zeeland lH

de Faam | 2013 | | pagina 24