r f r Spoedaanvraag reisdocumenten duurt tijdelijk twee werkdagen Zaterdag zonder contanten Buurttuin Stromenwijk Bakfiets vol speelgoed in de wijken r Middelburg is borstvoedingsvriendelijke gemeente Toenemend aantal e-diensten op Middelburgse website Uit de Kast in Zeeland SU GEMEENTE MIDDELBURG Op woensdag 16 oktober en donderdag 17 oktober zal een spoedaan vraag voor een reisdocument twee werkdagen duren. Dit is wegens ver vanging van de apparatuur voor het aanvragen van reisdocumenten. Dit betekent dat wanneer u een spoedaanvraag doet op woensdag 16 oktober vóór 15.00 uur deze pas vanaf vrijdag 18 oktober 9.00 uur door u kan worden opgehaald Wanneer u een spoedaanvraag doet op donderdag 17 oktober, dan kunt u' deze vanaf maandag 21 oktober om 09.00 uur afhalen. Vanaf vrijdag 18 oktober geldt weer de reguliere levertijd van één werkdag wan neer u uw spoedaanvraag doet vóór 15.00 uur. Zaterdag 12 oktober is binnen de Week van de Veiligheid (7-12 oktober) uitgeroepen tot Zaterdag zonder contanten. De gemeente ondersteunt deze actie. Burgemeester Bergmann roept iedereen op om die dag uit sluitend met pin te betalen. "Pinnen is veel veiliger voor burgers, kassamedewerkers en ondernemers. De ervaring leert dat juist in de donkere wintermaanden de criminaliteit en de kans op overvallen stijgt. Door mee te doen aan de Zaterdag zonder contanten wil ik laten zien dat iedereen zijn steentje kan bijdragen. Door meer te pinnen neemt het gebruik van contant geld verder af, waardoor de veiligheid voor iedereen toe neemt" aldus Bergmann. De actie Zaterdag zonder contanten is onderdeel van de campagne Pinnen, ja graag. Meer informatie: www.pin.nl en www.weekvandeveiligheid.nl. Op de hoek Grevelingenstraat/ Merwedestraat ligt nu de buurttuin van de Stromenwijk. Hier wordt hard gewerkt door een aantal vrijwilligers om van braakliggend terrein goede tuingrond te maken. Er liggen nu perken voor een kruidentuin, moestuin, vlindertuin, plukbloementuin, een aardbeienveld en bessentuin. De buurttuin is gekozen als werkplek op de Natuurwerkdag op zaterdag 2 november. U kunt meedoen met het aanleggen en beplanten van een rotstuin, het planten van kruiden en borderplanten en het bouwen van compostbakken. Meer informatie vindt u op www.landschapsbeheerzeeland.nl. Heeft u zin om op 19 oktober compost te kruien? Dat is hard nodig zodat de grond rul en vruchtbaar wordt. Alle kans dat dit met uw hulp zal lukken. Opgeven kan door een e-mail te sturen naar buurt-tuin@zeelandnet.nl. Heeft u borderplanten of zaden van plukbloemen over dan kunt u deze naar onze buurttuin brengen. Dan krijgen ze weer een nieuwe plek. Medewerkers van SWM trekken de wijk in met een bakfiets vol spannend buitenspeelgoed. Hiermee worden kinderen opgeroepen om hun huis uit te komen. In de herfstvakantie is de bakfiets hier te vinden: maandag 14 oktober 10.00 -12.00 uur op schoolplein Lonneboot, Nieuw en Sint Joosland woensdag 16 oktober 10.00 -12.00 uur op speelveld Henry Dunantlaan, Griffi oen, Middelburg vrijdag 18 oktober 10.00 -12.00 uur op speelveld De 3 Heuvelen, Dauwendaele, Middelburg De SWM medewerkers van team Samen Actief geven kinderen handreikingen en stimuleren ze tot spel. Stichting Welzijn Middelburg is niet aansprakelijk voor schade of ongelukken en ouders blijven'verantwoordelijk voor hun kinderen. De stichting neemt niet alleen spelmateriaal mee, maar ook een kan koffie om de sociale contacten te bevorderen. Ook wijk- en dorpsbewoners zijn dus welkom. Is de bakfiets ook in uw straat welkom? Laat het weten door een mail te sturen naar aanmelden@welzijnmiddelburg.nl. Middelburg is de eerste provincie hoofdstad die de titel 'borstvoe dingsvriendelijke gemeente' mag dragen. Karen van Drongelen, projectmanager Goede Start van het Voedingscentrum, overhan digde de bij de titel horende pla quette afgelopen vrijdag aan wethouder Ed de Graaf. De komst van Van Drongelen was een verrassing. De Graaf was al in Brasse rie Eiggenwijzz om het 'Voeden kan hier' beeldmerk van het Voedingscen trum uit te reiken. Overal waar moe ders dit beeldmerk zien, weten ze dat ze van harte welkom zijn met hun baby. Door deze symbolische hande ling wil de gemeente alle deelne mende locaties bedanken voor hun inzet voor de ondersteuning van moe ders en baby's. Karen van Drongelen reikt de plaquette Borstvoedingsvriendelijke gemeente uit aan wethouder Ed de Graaf. Benieuwd welke locaties in Middelburg zich hebben aangemeld als Voeden kan hier' locatie? Foto Aart van Belzen Kijk dan op http://www.voedings centrum.nl/voedenkanhier In rap tempo is de gemeente Mid delburg bezig om steeds meer dienstverlening ook online moge lijk te maken. Er zijn inmiddels meer dan twaalf e-diensten be schikbaar. U kunt bijvoorbeeld een verhuizing via de website van de gemeente aan ons doorgeven en hoeft daarvoor dus niet meer naar het stadskantoor te komen. Wel zo gemakkelijk, want u kunt het in de drukte van de verhui zing op een tijdstip doen dat het u het makkelijkst uitkomt. DigiD Een aantal e-diensten kan alleen afge nomen worden als we uw identiteit kunnen vaststellen door middel van Di gitale Identiteit, ofwel DigiD. DigiD is een gemeenschappelijk systeem waarmee de overheid op internet uw identiteit kan verifiëren. U kunt zelf uw DigiD aanvragen op www.digid.nl. Met uw DigiD kunt u bij steeds meer over heidsinstellingen terecht. Beschikbare e-diensten Hieronder een lijstje van e-diensten die we inmiddels beschikbaar hebben op www.middelburg.nl: het aanvragen van een collectever gunning; geheimhouding persoonsgegevens; vertrek naar het buitenland melden reserveren van een trouwlocatie; aangifte verhuizing binnen eigen ge meente; aangifte vestiging in de gemeente; diverse horecavergunningen; marktplaatsvergunning aanvragen; melding openbare ruimte; naamgebruik wijzigen; riool aansluitvergunning aanvragen; uittreksel GBA aanvragen. Op vrijdag 11 oktober vieren de gemeenten Goes, Middelburg en Vlissingen de internationale Co ming Outdag. Coming Outdag geeft internationaal aandacht en support aan lesbiennes, homo- en biseksuelen en transgenders (LHBT). Regenboogvlag Op 11 oktober wappert de regen boogvlag op het stadhuis in Middel burg en bij de stadskantoren in Goes en Vlissingen. ledereen moet zichzelf kunnen zijn, zich'geaccepteerd en vei lig voelen. De regenboogvlag symboli seert dit voor LHBT'ers. Op school, op straat, op het werk, in de zorg, in de sport, in hun eigen sociale kring of waar dan ook. Of zij nu 'in de kast" of 'uit de kast" zijn. De vlaggen worden gehesen om deze boodschap geza menlijk kracht bij te zetten. Een aan moediging voor LHBT inwoners zelf, maar ook voor alle inwoners en orga- nisatiesom zich daarvoor in te zetten. Uit de kast in Zeeland Van 14.00 tot 16.00 uur vindt in het stadskantoor Middelburg 'Uit de kast in Zeeland' plaats. De drie gemeenten nodigen hiervoor iedereen uit di$ zich betrokken voelt bij dit thema. Het doel van de middag is om met elkaar in ge sprek te gaan over het thema: 'Hoe kun je als samenleving in Zeeland LHBT-jongeren ondersteunen en wat kunnen zij zelf doen?' Het belooft een inspirerende bijeenkomst te worden met een presentatie door de LHBT Jongerengroep Zeeland, de theater voorstelling 'Lefs talk abouf van Mind Mix en aansluitend vier dialoogtafels die in gaan op onderwijs, hulpverle ning, sport en gemeentelijk beleid. U •vindt het volledige programma en meer informatie over onder andere aanmelden op www.adbzeeland.nl/lhbt. Acties ik val op... en de Coming Out Kast... Naast de bijeenkomst in het stadskan toor gaan LHBT-jongeren op 11 okto ber de straat op met twee ludieke acties. Tussen 11.00 en 13.30 uur in Goes en Middelburg en tussen 1-6.00 en 20.00 uur in Vlissingen. Met deze ac ties zetten zij mensen aan het denken over seksuele diversiteit. Dit doen zij met 'Ik val op..'; een foto-actie die op een leuke manier gesprekken over verschillen in smaak en voorkeur op gang brengt. De 'Coming Out kast...' actie zet mensen aan het denken over de acceptatie van LHBT-ers en allerlei problematiek rondom de coming out, verliefdheden en gevoelens. Het hele jaar door De Coming Outdag duurt een dag, maar de boodschap van de gemeen ten geldt het hele jaar. Al sinds 2008 heeft een groot aantal gemeenten in Nederland afspraken gemaakt met de rijksoverheid over inzet op veiligheid, weerbaarheid en acceptatie. Mensen, bedrijven en maatschappelijke instel lingen hebben een eigen verantwoor delijkheid om de positie van LHBT's te verbeteren. Waar veiligheid en sociale acceptatie achterblijft zet de overheid zich in. En dat is helaas nog steeds nodig. De Coming Outdag is aanlei ding voor een zichtbaar gezamenlijk statement. www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 oktober 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gern_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur r

de Faam | 2013 | | pagina 9