i Het woord aan raadslid Wim Kant mÊMk' flKi 2 november: Energiebewuste Klusdag Actief in de herfstvakantie Informatieavond omwonenden Hazenburg Start werkzaamheden kruising Arnelaan-Oosterscheldestraat Bestratings- en rioleringswerk zaamheden Oude Rijksweg r r Vragen aan de gemeente? O www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 oktober 2013 Een onvoldoende voor de gemeenteraad Over niet al te lange tijd kunt u de ge meenteraad weer kiezen. U zult daar wellicht nog niet aan gedacht hebben, maar je kunt het als je goed oplet al wel merken. De verschillende politieke partijen gaan om de aandacht te trek ken wat meer "lawaai" maken. Som mige partijen gaan heel veel schriftelijke vragen stellen, andere maken een initiatiefvoorstel of dienen moties in.'Ook het doen van stevige uitspraken in commissie of Raad doet het altijd wel goed. Dit alles in de hoop in de krant te komen of een item bij Omroep Zeeland te krijgen. Bij de één zal het gaan over drugsoverlast in de buurt, bij de ander over de bouw put of de schouwburg op het Molenwa ter. Al deze politieke partijen doen dit aan de ene kant om te laten zien hoe goed ze het met u voor hebben.-Maar natuurlijk ook om burgemeester en wethouders te controleren of aan te geven dat het anders moet. Is dat dan t m mmm WfSm-' MSSBSm Foto Aart van Belzen nodig zou u zeggen? Ja dat is nodig! Recent is namelijk gebleken bij het on derwerp schouwburg, dat de gemeen teraad haar controlerende taak niet goed had uitgevoerd. Eigenlijk heeft de raad zichzelf een onvoldoende ge geven! Daarom heeft de gemeenteraad afge lopen maandag een werkgroep inge steld die het eigen functioneren onder de loep gaat nemen. Daarbij gaat het erom hoe de raad beter toezicht kan houden op het college van B&W of deze het beleid volgens de afspraken uitvoert en of dat ook efficiënt en ef fectief gebeurt. Want de raad contro leert het dagelijks bestuur van de gemeente om deze bestuurlijk beter te laten functioneren en beleid te kun nen maken en uit te voeren dat er voor haar inwoners toe doet! Uiterlijk 19 maart 2014, dus voor de verkiezingen, zal de werkgroep een voorstel doen aan de huidige gemeen teraad, zodat de nieuw gekozen ge meenteraad een goede start kan maken. Het CDA werkt daar van harte aan mee en maakt daarom deel uit van de werkgroep controle-instrumenten. Want wij zijn er om u te vertegenwoor digen en uw belangen te behartigen. Wim Kant Raadslid CDA wimkant@cdamiddelburg.nl Middelburg anergieneutraai samen met af Op zaterdag 2 november wordt de Energiebewuste Klusdag georgani seerd bij de vestiging van Karwei aan de Mortiereboulevard. De Energiebewuste Klusdag is een ini tiatief van Karwei, Delta, Zonnig Zuid-' west en gemeente Middelburg en vloeit voort uit de samenwerking in het kader van middelburgenergie neutraal.nl. U kunt van 11.00 uur tot 16.00 uur profiteren van energiezui nige aanbiedingen, tips en adviezen om energie en geld te besparen. Hier mee kunt u uw woning winterklaar maken. - Middelburg in Beweging, Stichting Welzijn Middelburg, Kindercen trum Koozie en Kinderopvang Wal cheren hebben weer een gevarieerd activiteitenaanbod klaar staan tijdens de herfstva kantie. Er vinden tal van sportieve en creatieve activiteiten plaats. Op het programma staan activitei- ten zoals een zaalvoetbaltoernooi, kookactiviteit, tuimel- en judo och tend, herfst knutselen, Highland Games for kids en nog veel meer. Alle activiteiten vinden plaats in ver schillende wijken of deelgemeenten van Middelburg. Voor tijden, doelgroep en kosten van activiteiten kijk op één van de onderstaande websites. Voor sommige activiteiten is aanmelden verplicht. Nog geen folder ontvangen of wil je meer informatie over de acti viteiten in de herfstvakantie? Neem dan een kijkje op www.middelburg.nl of www.welzijnmiddelburg.nl of meld je aan via www.bredescholenmiddelburg.nl. De gemeente is voornemens om in Arnemuiden een uitbereiding van de bestaande woonwijk Hazenburg te realiseren. Deze uitbreiding is opge nomen in de Middelburgse Kwaliteitsatlas. Voor het gebied ten westen van Brakenburg en ten noorden van Hazenburg is een visie gemaakt die op 11 november ter goedkeuring wordt voorgelegd aan de gemeenteraad. Hierna zal er een informatiebijeenkomst worden georgani seerd vooc alle inwoners van Arnemuiden. Voor die tijd worden direct aanwonen- den bijgepraat. Ze hebben hierover al een uitnodiging ontvangen. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met Erwin Veldman: e.veldman@middelburg.nl. In de week van 14 tot en met 18 oktober legt de aannemer een ver keersplateau aan op de kruising Arnelaan - Oosterscheldestraat, nabij de Kreekrakstraat. Het werk bestaat hoofdzakelijk uit: het opnemen van asfaltverharding en bestrating, het aanleggen van de kolkaansluitingen, het aanbrengen van een puinfundering en het aanbrengen van trottoir banden en bestrating. De werkzaamheden duren twee weken. Tijdens het werk is doorgaand verkeer gestremd. Verkeer wordt omgeleid. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Peter Maas van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder tele foonnummer 0118 - 67 52 11. Hij zal de werkzaamheden namens de gemeente Middelburg begeleiden. Maandag is gestart met het aanleggen van een schoonwaterriool, het vervangen van het vuilwaterriool en het herinrichten van de Oude Rijks weg van huisnummer 74 tot de Langeweg. Het vuilwaterriool wordt ver vangen tot de sportvelden. Het werk wordt in vijf fases uitgevoerd. De werkzaamheden duren naar ver wachting tot 20 december. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Chris Mouthaan van het Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 53 91 of via c.mou- thaan@middelburg.nl. Hij is ook belast met het dagelijks toezicht. Middelburg heeft Antwoord9 bel 14 0118 of kijk op www.middelburg.nl INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG >v m AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Dam 39: wijzigen/renovatie pand (1-10). Eigenhaardstraat 7: verbouw woninq (1-10). JJ. Smitstraat 14: wijzigen in-/uitrit (2- 10). Vlissingse Molenstraat 21vernieuwen kozijn voorzijde woning (1-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een infor matief karakter. Tegen aanvragen om een om gevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Dok straat 4, Amemuiden: wijzigen van de gevels van het pand (2-10). Prinsenhove 30: plaatsen dakkapel (3a 9). Van Kleffenslaan 215: aanbouwen ga rage (4-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBra bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierechrVerschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wfet algemene be palingen omgevingsrecht (Wabo) hebben be- sloten voor de volgende aanvraag de beslister mijn te verlengen met een termijn van maxi maal 6 weken: Voor: vervangen/vergroten carport. Locatie: Veerseweg 183. Nieuwe uiterste beslisdatum: 12 november 2013. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide" voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevings- vergunning te weigeren voor de deelactiviteit "het gebruik van gronden of bouwwerken in strijd met het bestemmingsplan Buitengebied Middelburg" ten behoeve van het uitoefenen van een loon bedrijf en het stallen van materieel en machi nes op het perceel Van 't Hoffweg 7. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 10 oktober 2013 tot en met 20 november 2013 gedurende zes weken ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende ge noemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 36. Belanghebbenden lopen het risico nietont- vankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluitigeen zienswijzen als be doeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben gebracht. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het brandveilig gebruik van het pand als woonzorgcomplex. Locatie: Bachtensteene 14 De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken lig gen gedurende zes weken, vanaf donderdag 10 oktober 2013 tot en met woensdag 20 no vember 2013 elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de af deling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevings vergunning ten behoeve van de desbetref fende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (als mede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben inge bracht) kan vanaf vrijdag 11 oktober 2013 tot en met donderdag 21 november 2013 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Be stuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, om schrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het be roep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Bra- bant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschul digd.

de Faam | 2013 | | pagina 8