Kort nieuws gemeente Middelburg m BELISOL VERLAAGDE BTW-TARIEVEN '§i r Kopij voor deze pagina kunt u mailen naar: Boek Hoeksteen geschiedenis MIDDELBURG - Na een aar zelende start ontwikkelde zich in de loop van de jaren zestig een bloeiend kerkelijk leven in de nieuwe wijken van Middelburg ten zuiden van het Kanaal door Wal cheren. Deze geschiedenis van groei en krimp is be schreven in een boekje dat 6 oktober is verschenen. De publicatie is een uitgave van de Hoeksteengemeente in Middelburg, onderdeel van de Protestantse Gemeente Middelburg, samen met De Drukkery, Schrijverspo dium te Middelburg. Het boekje is getiteld 'Samen één. Het kerkelijk leven in Middelburg Zuid 1960-2000' en is samengesteld door een groep gemeenteleden van de Hoeksteengemeente on der leiding van Sjaak de Muijnck en Leo Hollestelle. In 2007 is de groep gestart met archiefonderzoek en in terviews. Alles is door Louis Westhoff verwerkt tot een prettig leesbare tekst waar-, in geschiedenis, bijzondere voorvallen en persoonlijke ervaringen zijn gebundeld. De foto's zijn van gemeente leden. Prijs is 14,50 euro. Expo Beindorff bij Rechtbank MIDDELBURG - In het werk van Cees Beindorff staat het menselijk lichaam in al zijn facetten centraal. De wereld van de dans, met name het moderne ballet vormt een inspiratiebron. Beindorff (1944) volgde de Opleiding Beeldhouwen aan de Acade mie voor Beeldende Kunst in Gent en is in 2012 afge studeerd. De expositie is t m 28 december te zien in de rechtbank in Middelburg. Expositie Zoet- Zout-Zee-Land MIDDELBURG - Deze herfst organiseert CBK Zeeland de expositie Zoet-Zout-Zee- Land, de afronding van een zomer lang filosoferen, schetsen, werken en naden ken over de toekomst van aquacultuur en de invloed daarvan op Zeeland. Ge durende de zomer zijn vier multidisciplinaire ontwerp teams aan de slag gegaan. Ze hebben als team en als individu de handschoen opgepakt om vertrekkende vanuit 'aquacultuur', de Zeeuwse strijd tussen zoet en zout, tussen zee en land, te verkennen. De expositie loopt t/m zondag 3 novem ber aan de Balans 17 in Mid delburg. Maandag t/m vrij dag 9.00-17.00 uur. V m Bijzondere kerkdienst ARNEMUIDEN - In de Eben- haezer kerk aan de Kerklaan in Arnemuiden is zondag 13 oktober weer een bijzondere kerkdienst georganiseerd voor en met mensen met een verstandelijke handicap en of functiebeperking. Deze dienst begint om 14.30 uur. Voorganger is: ds. Bijman uit Arnemuiden.Medewer- king'wordt verleend door Theo Marjan uit Urk. Kom je weer buiten spelen? MIDDELBURG - Keibanden, elastieken, tikkertje, stand in de mand, buskruit, ver stoppertje of hutten bou wen. Kent u het nog? Buiten spelen is voor kinderen van nu niet meer zo vanzelfspre kend. Het verkeer is druk ker, er is meer asfalt dan gras en minder sociale controle. En soms weten kinderen ge woonweg niet meer hoe dat moet, buiten spelen. Is dat erg? Ja! Buiten spelen is be langrijk. Stichting Welzijn Middelburg gaat daarom ook deze herfst met een bak fiets vol spelmateriaal ver schillende wijken/dorpen in. Kom je buiten spelen? In de herfstvakantie is de bak- - fiets hier te vinden: maandag 14 oktober (10.00- 12.00 uur) schoolplein Lonneboot, Nw. en St. Joos- land; woensdag 16 oktober (10.00-12.00 uur) speelveld Henry Dunantlaan, Griffi oen, Middelburg eil vrijdag 18 oktober (10.00-12.00 uur) speelveld De 3 Heuvelen, Dauwendaele, Middelburg. Blues met Hellhounds MIDDELBURG - Op vrijdag 11 oktober speelt de Engelse bluesband Tony Dowler's Hellhounds in Bar Ameri can in Middelburg. Zanger en gitarist Tony Dowler wordt door velen als een van de beste bluesgita risten van Groot Brittannië gezien. Samen met bassist Dave Burns en drummer Steve Tansley vormt hij eem trio dat gevraagd is in zowel Groot Brittannië als de rest van Europa. De aanvang 21.00 uur. Thema-avond over armoede "MIDDELBURG - In de Schaaps kooi in Vlissingen (Papegaai enburg, naast de Agri markt) is donderdag 10 oktober om 19.30 uur een thema-avond over armoede. De Raden van Kerken van Vlissingen en Middelburg organiseren deze thema-avond voor ie dereen. Door een terugtredende Rijksoverheid en een toene mende druk op gemeenten, zal er in de toekomst moge lijk weer meer een beroep gedaan worden op vrijwil ligers uit de kerken als het gaat om armoede. Wethou der C. Simons van Middel burg en Edwin Geerse, ma- a nager bij het Leger des Heils geven hun visie. VRAAG NAAR ONZE SPECTACULAIRE WEEKAANBIEDINGü! en profiteer nog van de OP RENOVATIE EN VERBOUW VOOR" 1 MAART 2014 •V v! - Zeker van glashelder advies Zeker van professionele begeleiding Zeker van elke afspraak Zeker van een ruime keuze in kunststof, aluminium en hout BELISOL Nobelweg 2-24 4462 Goes Tel.: 0113 - 211 811 Fax: 0113 - goes@belisol.nl www.belisolgoes.nl kozijnen en deuren O www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 oktober 2013 4 O redactie.faam@ wegenermedia.nl Jacqueline Pruijsers exposeert in Café Bommel aan de Markt in Middelburg. Pruijsers is niet alleen fotograaf, ze maakt ook veelal abstracte schilderijen. In Café Bommel zijn nog tot en met eind dit jaar schilderijen en foto's van haar te zien die ze maakte in de serie New York. Zo maakte ze van abstracte vlakken de skyline van de Big Apple. Roto: pR 6% *vraag naar de voorwaarden 9r Service Eigen productie Adviseurs Mensen Advies Hout Vertrouwen Ruim aanbod tiek Belisol - Esthetiek Li monteurs Duurzaam Comfort veuvi1C, iaci Mjaar Garantie PVC Isolatie Expertise Deuren Kleunen Opmeting begeleiding Aluminium - pen showrooms kunststof kozijnen tenovatie Ervaring SlJlVOl NleSSS' Enthousiasme Afwerking Reeds 35 jaar lang de expertise van Belisol. P P I Belisol. trotse sponsor van het Lotto-Belisol Cycling Team.

de Faam | 2013 | | pagina 4