Kort nieuws uit Vlissingen SCHOUDERKARBO, [MAGERE RUNDERLAPPEN VARKENSHAASJES m De Smit Verzekeren tegen elke prijs? PAARDENKOGELBIEF ym 2?9PAARDENBIEF m 4?9 u 1JONIJNCm i) II TAIL SALADE SE LEVERWORST HAUSMACHER LEVERWORST Zeeuwse avond in het Dorpshuis RITTHEM - In het Dorpshuis in Ritthem is 12 oktober een Zeeuwse avond met een optreden van Zeeuwse Sien Pier en Co. Zeeuwse Sien is een onvervalste Zeeuwse die haar publiek recht voor zijn raap deelgenoot maakt van haar belevenissen. Pier en Co zijn Piet de Kam (zang) en Nico Kruit (gitaar en zang), geboren en geto gen in Zoutelande. De lied jes die ze brengen, worden hoofdzakelijk in het Zeeuws gezongen en ook de presen tatie is in het Zeeuws. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. De entree is 7,50 euro. Kaarten kunnen besteld worden vanaf 2 oktober via telefoonnummer 0118- 461905 of via de mail: posi- tievo@yahoo.nl. Annemarie Bon bezoekt de bieb VLISSINGEN - In het kader van de Kinderboekenweek is Annemarie Bon op 2 oktober te gast in Bibliotheek Vlis singen met het programma 'Spelen met Haas'. Kinderen van 4 tot 8 jaar én hun ou ders zijn van 14.00 tot 16.00 uur welkom. Annemarie schreef tientallen jeugdboe ken. De boeken van .Haas vormen deze middag de rode draad. Annemarie Bon zal foto's van het tot stand komen van de boeken laten zien, voorlezen en spelle tjes doen uit het nieuwste boek 'Een jaar lang feest met Haas'. Aan het einde krijgen alle kinderen een kleine ver rassing. Kaartjes kosten 3,00 euro (2,00 euïo voor biblio theekleden). Kaartverkoop gaat via het VVV kantoor en de website van de biblio theek. Anbo viert feest met bootreisje OOST-SOUBURG - Op 4 juni 2013 bestond de Anbo af deling Souburg/Ritthem 65 jaar. Op 4 oktober wordt dit gevierd met een boot reisje over het Veerse Meer waar, onder het genot van een hapje en een drankje, wordt gezongen door de 'Zingende Schippers'. In het oprichtingsjaar 1948 telde de afdeling circa tweehon derd leden, een aantal dat is uitgegroeid tot driehon derdtwintig in 2013. Vijfen zestig jaar betekent niet dat de afdeling het rustig aan gaat doen. Op zowel afde lingsniveau als regionaal en landelijk is de bond een ge sprekspartner voor overhe den en biedt haar leden as sistentie bij administratieve zaken. Meer informatie over de activteiten is te vinden op de website www.anbo. nl/souburg-ritthem. Lezing over schip de Willem Ruys VLISSINGEN - Op woensdag avond 9 oktober houdt de Stichting Scheepsbouwge- schiedenis Vlissingen in de Oude Verbandkamer op het Scheldekwartier een lezing over de bouw van de Wil lem Ruys en van de Nieuw Amsterdam. De spreker deze avond is dr. Nico Guns, schrijver van een aantal lij vige boekwerken over on der andere de Rotterdamse Lloyd en een aantal bij de scheepswerf Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' (KMS) in Vlissingen ge bouwde passagiersschepen, waaronder de Kungsholm, de Indrapoera, de Sibajak en de Willem Ruys. De avond begint om 19.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. Rond 22.00 is de avond afgelopen. De en tree is 5 euro. Aanmelding via scheepsbouwgeschiede- nisvliss@gmail.com. Meer info op www.scheepsbouw- geschiedenisvlissingen.nl. Open dag in het dierenasiel VLISSINGEN - Het dierenasiel aan de Maanweg 5 in Vlis singen houdt zaterdag 5 oktober open dag. Er is van alles te doen zoals rondlei dingen, demonstraties en een kleine rommelmarkt. Bezoekers 'kunnen hun huisdier laten fotograferen, koek happen en spelen met zijn soortgenoten. De open dag is van 11.00 tot 15.00 uur aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Momenteel zijn er 138 katten en 11 honden die op een nieuw baasje zit ten te wachten. Baggeren bij Lammerenburg VLISSINGEN - Begin oktober start waterschap Schel- destromen met het baggeren van de Meliskerkse water gang in de wijk Lammeren- burg in Vlissingen. Om (verkeers) overlast te voorko men wordt er hydraulisch gebaggerd. Dat houdt in dat een zuigerbootje vanaf het water de baggerspecie opzuigt. Via een drijvende leiding wordt de baggerspe cie naar een nabijgelegen weilanddepot vervoerd. De baggerwerkzaamheden ne men ongeveer zes weken in beslag. De werkzaam heden zijn eind november 2013 afgerond. Het project is een samenwerking met de gemeente Vlissingen in de overeenkomst 'Beheer en onderhoud waterlopen be bouwd gebied'. Mosselfeest in Ter Reede VLISSINGEN - In Ter Reede in Vlissingen is vrijdag 4 ok tober weer een mosselfeest. Van 11.30 tot 16.30 uur wor den mosselen geserveerd en is er volop Zeeuwse muziek en vermaak. De koks van De Brasserie laten bezoekers kennismaken met verras sende bereidingswijzen van mosselen. Ook wordt paella bereid. fiiïRMETO'rtl G0ES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I Tuinaanleg Onderhoud tel; 0118-613381 Walcherseweg 258 Middelburg Zorg(t) voor uw tuin Professionele verzorging van uw tuin, van tuinaanleg tot - (groot)onderhoud. Meer weten over ons vak of op zoek naar inspiratie? www.desmfttuinaatileg.nl uw fvftserm partner www.de-faam.nl De Faam woensdag 2 oktober 2013 7 Vanaf vorige week is Zwemschool Zeeland in het zwembad van Golden Tulip Strandhotel Westduin gestart met nieuwe groepslessen. Deze bestaan uit 6 kinderen vanaf 5 jaar die les krijgen voor het ABC diploma. Golden Tulip Strandhotel Westduin ligt op een unieke locatie en biedt ook gelegenheid om kinderen privézwemles te geven. Het diplomazwemmen is in de Zwemschool aan de Stroomweg in Vlissingen. www.zwemschoolzeeland.nl Foto PR m COLUMN-Ronald Adams oaicn PP VANAF J Reclames geldig t/m zaterdag IGROOTHANDELSKORTING11.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort exd. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden "Wij zullen elke prijs betalen, elke last dragen, aan elk ongemak het hoofd bieden, elke vriend steunen, elke uijand bestrijden, om het uoortbestaan en het welslagen uan de urijheid te verzekeren." Deze woorden sprak de 35ste president van de Verenigde Staten, John F. Kennedy, in 1961. De woorden waren gericht tegen de communistische wereld. Die zag men toen als een directe bedreiging van het vrije westen. De woorden van Kennedy waren ook bestemd voor de Amerikanen zelf. Als aansporing om pal te staan voor de vrijheid. Tot het uiterste te gaan om de eigen manier van leven te beschermen. Het woord 'verzekeren' gebruikte hij als 'veiligstellen', veiligstellen watje lief is. Waar denkt u aan bij verzekeren? Aan papierwerk? Het invullen van een formulier? Het betalen van premie? Dat klinkt allemaal nogal stoffig en saai. Toch zijn Nederlanders juist ijverig als het om verzekeren gaat. Logisch. Je bouwt een bestaan op en je creëert gaandeweg de vrijheid om te leven zoals jij dat wil. Ook financieel. Daarbij hoort voor de meesten van ons ruimte om af en toe leuke dingen te doen. Net zoals voor de meesten financiële tegenslag die ruimte zou inperken of teniet doen. Weg gevoel van vrijheid, einde leuke dingen. Of erger nog: na de tegenslag gaan we gebukt onder schulden. Daarom verzekeren we ons. Om veilig te stellen wat ons lief is. Gaan we daarvoor tot het uiterste? Je zou het bijna denken, als je weet hoeveel Nederlanders dubbel en oververzekerd zijn. Toch ligt dat waarschijnlijk aan iets anders. Premies, polissen en papierwerk ZIJN gewoon saai. We vinden het lastig dat allemaal uitte zoeken. Dat geldt ook voor de kosten. We verzekeren ons dan misschien niet tegen elke prijs, maar het kan vaak wel goedkoper. En dat is de moeite waard. Het geeft weer wat ruimte in deze krappe tijden. SNSBank.Middelburg@sns.nl P.S. Kom nu langs in de winkel voor een gratis check. Wij zoeken graag voor u uit of het goedkoper kan. Neem daarvoor de polisbladen van uw schadeverzekeringen mee.

de Faam | 2013 | | pagina 7