Ook nu terrasgeneugten Tijdens Open Huis dag vrijblijvend alle woningen te bezichtigen Deense hypotheek is safe Prinsjesdag 2013: plannen voor de (ver)huurmarkt Energiecoaches op de koffie Wedstrijd Brabantia Win een fatboy BEVELAND - Energiecoaches van De Woonbondrijden van 14 tot en met 20 oktober met een busje door Zeeland om huurders te inspireren zelf aan de slag te gaan met ener giebesparing. Het bezoek van de Roadshow is gratis. Elke groep huurders, elke bewonerscommissie en elke huurdersvereniging kan de Roadshow uitnodigen om langs te komen. Het gaat de Woonbond juist ook om kleinere zaken, waarin be woners zelf eenvoudig kun nen voorzien: het vervangen van gloeilampen door zuini ge lampen, het plaatsen van radiatorfolie of het aanbren gen van waterbesparende kranen. .Energiebesparing is ook goed voor de portemon nee, wat steeds belangrijker wordt nu steeds meer huur ders-moeite hebben om de fi nanciële eindjes aan elkaar te knopen. Het aantal huurders dat in armoede leeft stijgt in deze kabinetsperiode mede door hogere woonlasten met 167.000 huishoudens tot 35 procent. Met name voor die huurders is het ontzettend belangrijk om de kosten voor energie zo laag moge lijk te krijgen. Het idee is dat de Roadshow langs komt op de koffie, bij iemand thuis, in het wijkcentrum, of op kantoor bij de huurders- organisaties. De show kan aangevraagd worden via Bijna niemand wil afscheid nemen van het vrije bui tenleven, maar de dagen worden frisser. Met een ter raskamer krijg je bij ieder sprankje zon het zomerge- voel terug. Een eerste stap om langer van de tuin te genieten is het overkappen van het terras. Een glazen terrasoverkap ping geeft het gevoel van echt buiten zijn, maar biedt tegelijkertijd bescherming tegen lichte regenval. Door de terrasoverkapping met verticale glaselementen uit te voeren, wordt je terras een terraskamer en ben je nog onafhankelijker van het. weer. Bij wind of regen blijf je optimaal beschermd. Ter wijl je bij elk beetje zonne schijn in een handomdraai kunt genieten vanje hoogst eigen 'openlucht terras'. Deense banken willen de Nederlandse hypotheek markt te veroveren. Is hét wel safe om met een Deense bank in zee te gaan? Ver eniging Eigen Huis werkt samen met Solid Mortgages en De Hypotheekshop aan introductie van traditionele Deense hypotheken in Ne derland. Deze hypotheken kennen lagere rentes dan Nederlandse hypotheken. Bij deze Deense hypothe ken gaat het vooral om an nuïteitenhypotheken met een looptijd van 30 jaar, die volledig worden afgelost tij dens de looptijd. In veruit de meeste situaties zal het bovendien gaan om rente vaste periodes. Variabele rente wordt alleen verstrekt bij uitzondering en na zorg vuldige toetsing, is het plan. Per saldo zijn de risico's van deze traditionele Deense hypotheken beperkt. Zij worden anders gefinancierd dan Nederlandse. Zij ver strekken het geld niet zelf, maar treden als interme diair op. De klant leent het geld direct op de kapitaal markt, waardoor de bank minder risico loopt. In ruil daarvoor krijgt de klant een lagere rente. Het rentever- schil bedraagt momenteel circa 1 procentpunt. De drie partijen willen het Deense hypotheekmodel nog in 2014 op de Neder landse markt introduceren. Brabantia organiseert een wedstrijd voor ontwerpers om met een opvolger te ko men van het populaire Pa- trice-design. Het Patrice-de- sign van Patrice van Uden werd in 1970 geïntrodu ceerd en is herkenbaar door zijn bruine en cyclaamkleu- rige bloemen op een oranje achtergrond. Voor de wed strijd is elk ontwerp moge lijk. Voorwaarde is dat het mogelijk is om het design te uploaden en dat het digitaal kan worden gereproduceerd De ontwerpen moeten origi neel zijn en kunnen tot 22 oktober 2013 als jpg-bestand vyorden geüpload via www. brabantia.com/designAd- Warner Home Video, markt leider op gebied van home- entertainment, en design merk Fatboy hebben de handen ineen geslagen voor een bijzondere najaarspro motie! Als je dit najaar een Blu-ray of dvd koopt van Warner Home Video, maak je kans op een Fatboy woon kamer of één van de Fatboy design producten. Om lek ker lui op te liggen als dit najaar The Great Gatsby, The Hangover III en Man of Steel uitkomen. Ook nieuwe series als The Following, Arrow en 2 Broke Girls komen er aan. *=-Filmfans en serie-liefheb bers kunnen hun hart dus ophalen. Misschien wel he lemaal in stijl op een splin ternieuwe Fatboy. weer op weg naar de volgen de woning. Ook voor de verkopers is het natuurlijk een mooi moment om in een moeilijke markt toch de woning eens onder de aandacht te brengen van meerdere potentiële kopers. EEN DAG BIJ UITSTEK VOOR EEN RONDJE IN DE OMGEVING WAAR JE WILT GAAN WONEN ZEELAND - "Het is bij. uitstek een dag voor een rondje in de omgeving waar je wilt gaan wonen. Je kan die dag zonder afspraak bij diverse woningen binnenstappen", zegt Mark Faasse, voorzitter van NVM Zeeland en make laar bij Woningadviseurs. Op de website van Funda kan je een precieze selectie op omgeving en soort wo ning maken en zie je direct of de woning mee doet aan de actie. De laagdrempelige insteek blijkt al jaren goed te wer ken. Je hoeft niet voor elke woning die je wilt zien een afspraak te maken en als het echt niet op je behoefte aan sluit ben je in vijf minuten Maar durven deze nu wel te kopen? Faasse: "In een stij gende markt kopen mensen wel, in een dalende niet. De kunst is natuurlijk om op de bodem in te stappen." In Zeeland is die bodem vol gens Faasse wel een eind in zicht. "Je ziet de curve naar beneden afvlakken. Ik denk dat de bodem volgend jaar bereikt is. Als je een ge schikte woning tegenkomt zou ik het daar in elk geval niet meer van laten afhan gen. Je kan nu het verschil er 'wel bij de onderhandelingen uithalen", vertelt Faasse. In het algemeen zullen de kijkers die tijdens de Open Huis dag woningen bezoe ken wel in de markt zijn voor Wat heeft het kabinet voor huurders en verhuurders in petto? Drie belafigrijke plan nen springen in het oog. De huren gaan voor de hogere inkomens fors omhoog. Ver huurders mogen de huren harder laten stijgen dan de inflatie in 2014. Deze maat regel moet scheefwonen te gen te gaan. Om iets te doen aan het in Nederland zeer beperkte aanbod aan huur woningen in de particuliere sector, gaat het kabinet het aantrekkelijk maken voor eigenaren van kantoorge bouwen om deze om te ver bouwen tot woonruimte. Zo worden ondernemers die kantoorruimte ombouwen tot woonruimte vrijgesteld van btw-integratieheffing. Bouwen corporaties of eige naren van kantoorpanden oude kantoren om in woon ruimte, dan hoeven ze geen verhuurdersheffing tè beta len. Die omstreden heffing, die geldt vóór verhuurders van sociale huurwoningen, komt er toch ondanks ver zet van de corporaties. Ook wil het kabinet in het Wo- ningwaarderingsstelsel de categorieën woonomgeving en woonvorm waarderen op basis van de WOZ-waarde. -De gevreesde schaarstepun- ten in de tien regio's waar de woningmarkt het meest ge spannen is vervallen. een aankoop, is de ervaring. Heb je dus nog een woning waar je vanaf wil dan is het een kans die je eigenlijk niet mag missen. De NVM geeft verkopers ook tips op de facebook site 'NVM Open Huis', waarbij het belangrijkste is om de woning zo opgeruimd en neutraal mogelijk te pre senteren zodat kijkers beter een beeld naar eigen smaak kunnen vormen. De kijkers kunnen op hun beurt eeij pdf-bestand van de site van NVM downloaden waarop ze voor zichzelf handig een bezichtigingsverslag per woning kunnen bijhouden. Voor de verkoper nog- een tip, de scherpst geprijsde woningen zijn nog steeds de woningen die het best wor- deji verkocht. 3 Open Huizen route De Faam woensdag 2 oktober 2013 9 O www.woonbond- energieweek.nl O www.solarlux.nl Voor iedereen die geïnteresseerd is in een nieuw huis is de NVM Open Huis dag op zaterdag 5 oktober een uitgelezen kans om eens vrijblijvend diverse woningen te bezichtigen. Tussen 11:00 en 15:00 uur staan bij 553 Zeeuwse huizen de deuren open. Door John de Kok Aandacht Laagdrempelig Kans Je kan zaterdag zonder afspraak bij diverse woningen binnenstappen", zegt Mark Faasse, voorzitter van NVM Zeeland en makelaar bij Woningadviseurs. Foto pr Facebook NVM Open Huis dag 2013 Tijdens de Open Huis dag kan je tussen 11:00 en 15:00 uur vrijblijvend de deelnemende woningen bezoeken. Deelnemende woningen zijn te herkennen aan de Open Huis posteren terug te vinden opfunda.nl. Op de site nvm.nl is er aanvullende informatie te vinden.

de Faam | 2013 | | pagina 73