Toekomst Museum De Schotse Huizen in Veere blijkt onzeker ttl f I 1 In 2013 zullen de volgende concerten plaatsvinden: Inspiratie Volgens Harry Buiter voor zitter van Delta Cultureel is men het slachtoffer van bezuinigingen op cultureel vlak. Per 1 januari 2014 stopt de subsidie en geeft de stichting de opdracht terug aan het Rijk. "Die moet ver der zorg dragen voor behoud van het museum", maar Bui ter heeft er een hard hoofd in. "Twee jaar geleden ont vingen wij van de Gemeente Veere bericht dat de struc turele subsidie ten behoeve van Museum De Schotse Huizen per 2013 zou worden beëindigd. Deze subsidie is bedoeld ter ondersteuning van de vaste lasten, waaron der de hoge huurkosten die sinds 2009 door het Rijks vastgoed- en ontwikkelings bedrijf (RVOB) in rekening worden gebracht. Dankzij een succesvolle handte keningenactie, besliste de Gemeenteraad anders: de financiële ondersteuning mocht pas worden stopge zet, zodra een passende op lossing was gevonden." De afgelopen twee jaar heeft het bestuur samen met de SLUITING HANGT" ALS ZWAARD VAN DAMOCLES BOVEN HET HOOFD eigenaar van het restaurant, gehuisvest in de kelders van het museum, plannen ont wikkeld om de toekomst van De Schotse Huizen vei lig te stellen als zelfstandige onderneming. Buiter: "Dat is helaas mislukt." De klap kwam hard aan bij de Vee- renaren. De Schotse Huizen, gevestigd in 16de eeuwse panden is nog het enige mu seum in Veere. Reden voor de Stadsraad om uit piëteit en protest de bevolking op te roepen om afgelopen zon dag de vlag halfstok te han gen. Ondanks alles blijft de stichting strijdbaar. Buiter: "Er bestaat een wettelijke verplichting tot museale ex ploitatie. De schenking van De Schotse Huizen door de laatste particulier bewoon- Kookcursus voor mannen MIDDELBURG - Stichting Wel zijn Middelburg organiseert een cursus koken voor man nen op woensdag 9 oktober om 17.00 uur in de keuken van de Klimopschool in de Grevelingenstraat in Mid delburg. In vier lessen leren de deelnemers de grondbe ginselen van het klaarma ken van de warme maaltijd. De samenstelling van een voudige en gezonde gerech ten komt aan de orde. In gezellige sfeer wordt met elkaar gekookt en samen gegeten. Kosten zijn 75 euro. Aanmelden via Stich ting Welzijn 0118-751400 of n.vogel@welzijnmiddel- burg.nl ster van de panden, Alma Oakes, is door de Staat der Nederlanden bij wet in 1949 aanvaard met de ver plichting de panden te ex ploiteren als museum. De exploitatie is 64 jaar lang niet door de overheid, maar door Stichting De Schotse Huizen en later door ons gevoerd. Pas als definitief duidelijk is dat de overheid die wettelijke verplichting aan haar laars lapt, kun nen wij gaan procederen. De Gemeente Veere wil nog twee jaar financieel bijdra gen op voorwaarde dat door Delta Cultureel een nieuw commercieel verdienmodel wordt uitgewerkt, bijvoor beeld in samenwerking met (Veerse) ondernemers. Volgens de stichting een onmogelijke opgave zonder professionalisering van de museale organisatie. De afronding van Tapestry Veere over de Schotse migra tie was afgelopen zondag in De Schotse Huizen. Daar werd de laatste steek geborduurd doorNeil Wallace, Honorary Conservator/ Scottish privileges in the Low Countries. Hij kreeg de naald van Burgemeester Van der Zwaag. De 25 vrijwilligers maken samen een 125 meter breed wandtapijt. OOST-SOUBURG - Interkerkelij ke organisatie Aglow houdt een inspirerende avond op dinsdag 8 oktober in De Ark, Oranjeplein 2 in Oost- Souburg. Ontvangst is om 19.30 uur met koffie en thee. Spreekster is Florry van Komen. Info: 118-774265, www.aglow.nl Garage Sale KOUDEKERKE - Op zaterdag 5 oktober is aan de Middel burgsestraat 40 in Koudeker- ke een garage sale. Er is een collectie bijzondere curiosa, meubels, gereedschappen, kleding, schoenen, huishou delijke apparaten, servies goed en kinderspeelgoed. Aanvang: 10.00 uur. Kerk biedt Podium ZONDAG 6 OKTOBER 15.00 UUR ZONDAG 27 OKTOBER 15.00 UUR ZONDAG 8 DECEMBER 15.00 UUR Talentenklas van de Zeeuwse Muziekschool. De organisatie en de concerten worden mede mogelijk gemaakt door de volgende sponsoren: GRAFIMEDIA Partners Vlissingen - ABN-AMR0 Bank N.V. Middelburg Bouwgroep Peters bv Middelburg - Dé Weekkrant De Faam Doopsgezinde Kerk Lange Noordstraat 62 Middelburg www.dgwalcheren.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 2 oktober 2013 5 Veere leeft mee met de onzekere toekomst over het voortbestaan van Museum De Schotse Huizen. Stichting Delta Cultureel die het museum beheert, heeft laten weten de exploitatiekosten zonder subsidiegelden niet te kunnen opbrengen. door Gerard van der Hoeven tl I 1/ cl- Ml Na het vernemen van het nieuws over de beëindiging van de exploitatie, hangen vrijwilligers van het museum de vlag halfstok. Foto: Stichting Delta Cultureel De Doopsgezinde Gemeente Walcheren biedt amateur-musici en musici -in-opleiding de mogelijkheid om in het kerkgebouw een concert te geven. Orgel en piano kunnen gebruikt worden. De uitvoerenden ontvangen geen vergoeding en de toegang tot deze concerten is gratis. Bezoekers kunnen via een collecte bijdrage in het onderhoudsfonds voor kerk en orgel. Beiden staan op de monumentenlijst en zijn van grote waarde voor het Middelburgs mu ziekleven. Musici kunnen zo hun enthousiasme voor hun muziek delen met de toehoorders, die op hun beurt een bijdrage kunnen leveren aan het on derhoud en instandhouding van een monumentale ruimte, die bijzonder geschikt is voor (vooral kleinschalige) concerten. Informatie: 0118-591016 Gitaarduo Maria Huisman en Maarten Janse m.m.v. Bert Geleijnse, kistorgel Klassieke muziek voor twee gitaren, maar ook muziek, waarbij gitaren en kistorgel samen te horen Zijn o.a. in delen uit concerten van Vivaldi en de bekende Canon van Pachelbel. Twee gitaren en een kistorgel: een bijzondere combinatie. Accordeonensemble Encore: klassieke muziek op accordeon Alweer geen al te vaak gehoorde combinatie: klas sieke muziek op accordeon met solisten op de kla rinet. Er zullen werken van onder meer Bach, Purcell en Mozart gespeeld worden. Het belooft een uiterst gevarieerd concert te worden. Leerlingen die een opvallend muzikale aanleg heb ben worden uitgenodigd om in deze talentenklas mee te doen. Van tijd tot tijd laten ze in een concert horen wat ze in huis hebben. Dit keer dus in de Doopsgezinde Kerk. Op dit moment is het programma nog niet bekend, maar blaas- en strijk instrumenten zullen in ieder geval aan bod komen. fflS&mivm - ra

de Faam | 2013 | | pagina 5