Lees wekelijks waarover Gedeputeerde Staten van Zeeland besluiten Mooiste sociale initiatieven van Nederland te zien in de Abdij van Middelburg Uitvoering Waterdunen officieel gestart Stippel uw autoreis nog beter uit mSÊÈsÈÊÈM Meer over gladheidbestrijding Vernieuwing Draaibrug Souburg Besluitenlijst GS Iedere dinsdag nemen Gedeputeerde Staten van Zeeland besluiten die gaan over onze provincie. Wekelijks publiceren wij de besluitenlijst na afloop van de vergadering. straks meer ruimte en kortere wachttijd Provinciewerk informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Lees meer Iedere week op dinsdag vergaderen Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland en nemen zij besluiten die Zeeland aangaan. Sinds 24 september 2013 staat de openbare besluitenlijst 'nieuwe stijl' wekelijks op www.zeeland.nl. Voorheen was er een besluitenlijst die erg summier was, en dan vooral bestemd voor direct betrokkenen. In de besluitenlijst 'nieuwe stijl' leest u meer over de ver schillende onderwerpen waar GS een besluit over namen. De besluiten komen 's middags na afloop van de vergadering online. Daar treft u ook een greep uit de publieke agenda van de gedeputeerden Kees van Beveren, George van Heukelom, Ben de Reu en Carla Schönknecht en van de commissaris van de Koning Han Polman. Eerdere openbare besluiten vindt u terug in het archief. Via www.zeeland.nl/mijnzeeland kunt u uw abonne menten op attenderingen regelen. Op die manier krijgt u van ons wekelijks een melding als de besluitenlijst online is. Commissaris van de Koning (CdK) Han Polman opent donderdag 3 oktober 2013 de tentoonstelling Oranje Fonds Kroonappels in de Abdij in Middelburg. De tentoonstelling maakt de vele sociale initiatie ven in Nederland zichtbaar voor het publiek. Ook zijn er drie Zeeuwse initiatieven te zien. CdK Han Polman: "De vrijwillige inzet van mensen levert een enorme bijdrage aan de kwaliteit van de samenleveing. Een heleboel sociale, sportieve en culturele activiteiten zouden namelijk onmogelijk zijn zonder hun inzet." De Reisterse Droomclub uit Dreischor, Stichting Manteling en Stichting Maatschappelijk werk Weteijn Oosterschelde regio waren genomi neerd als de drie mooiste initiatieven van Zeeland. Stichting Manteling is vervolgens als één van de drie landelijke winnaars uit de bus gekomen in de categorie Helpende hand. Van 3 oktober tot 31 oktober 2013 zijn de Kroonappels gratis te zien in hal van de hoofdingang van het Provinciehuis 6 aan de Abdij in Middelburg. U bent van harte welkom op maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 uur en-16.30 uur. Woensdag 25 september 2013 startten de werken officieel in Waterdunen. Waterdunen ligt in de Jong en Oud-Breskenspolder ten westen van Breskens en wordt een groot recreatie- en natuurgebied. Tijdens de officiële start onthulde gedepu teerde George van Heukelom symbolisch een informatiebord-over de getijdenduiker. Gede puteerde George van Heukelom: "De getij denduiker kan beschouwd worden als de slagader van Waterdunen en is van cruciaal belang voor het ontstaan en functioneren van de getijdennatuur in Waterdunen." Trekpleister voor kustvogels én toeristen Afgelopen zomer zijn de aannemers gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van de getijdenduiker in de dijk bij 't Killetje in Breskens. Dit doorlaatmiddel moet ervoor zorgen dat het water uit de Westerschelde het gebied tweerhaal per dag in- en uitstroomt. De slikken en schorren die zo ontstaan, vormen een trekpleister vóór kustvogels én voor toeristen. De aanleg van de getijdenduiker en de kust- versterking zijn het begin van de uitvoeringsfase voor de aanleg van het recreatie- en natuurgebied. Binnenkort starten ook de infrastructurele werken in de randzone. Wilt u meer informatie over Waterdunen en de uitvoering van dit project? Bezoek dan: www.waterdunen.com Er vinden in oktober 2013 diverse wegwerkzaamheden plaats in opdracht van de Provincie Zeeland. Zoals aan de provinciale weg N286 tussen Tholen en de N659 Reimerswaalseweg en aan de provinciale weg A256 Deltaweg bij afslag Goes. Deze geplande wegwerkzaamheden en de eventuele gevolgen voor u als weggebruiker vindt u in de digitale kaart wegwerkzaamheden en evenementen die de Provincie maakte. Met behulp van deze kaart kunt u in één oogopslag zien welke Zeeuwse wegen en bruggen, vanwege geplande wegwerkzaamheden of evenementen, voor het autoverkeer zijn afgesloten of zorgen voor een flinke vertraging. We tonen u uiteraard, indien beschikbaar, een alternatieve route aan. Op die manier kunt u uw autoreis voor af nog beter uitstippelen. Bekijk de digitale kaart via: nieuws.zeeland.nl/verkeersinformatie Gedeputeerde George van Heukelom (midden) start de werken in Waterdunen. De inspectie van alle 113 strooiers en 135 sneeuwschuivers die inge zet worden bij het bestrijden van gladheid is afgerond. Deze inspec tie wordt ook wel de vlootschouw genoemd. Op 15 oktober 2013 begint namelijk het gladheidbestrijdingsseizoen. Binnen de provin cie Zeeland wordt dit door de betrokken wegbeheerders gezamenlijk uitgevoerd. Uit Mauritanië Het zout waarmee de Provincie gaat strooien komt deze winter uit Mauritanië. Binnenkort worden de schepen met zout in Vlissingen- Oost gelost en verdeeld over de steunpunten. De Provincie heeft dit jaar andere eisen aan het zout gesteld dan voorgaande jaren. Het betreft nu een veel fijnere korrel met een lager vochtpercentage. Uit onderzoek blijkt dat kleinere korrels tijdens het strooien een betere verdeling over de weg geven en minder doorstui teren tot in de berm. Hierdoor gaat er dus minder zóut verloren en wordt het beter ingereden door het verkeer. Verder verloopt de dooi- werking van het fijnere zout sneller dan de grovere korrels en dat is goed nieuws voor u als weggebruiker. Samen inkopen Wanneer er kans is op gladde wegen door opvriezing, sneeuwval of ijzel, is het belangrijk dat de wegen begaanbaar blijven. De inkoop van dooimiddelen doet de Provincie samen met waterschap Schelde- stromen, de Westerscheldetunnel, Zeeland Seaports en zeven Zeeuwse gemeenten. Rijkswaterstaat koopt haar dooimiddelen lande lijk in. Er wordt per strooiactie over 2524 kilometer aan wegen- ge strooid. Per jaar wordt er ongeveer 6000 ton zout verbruikt. De Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat beschikken, verdeeld over de pro vincie, over meetstations langs de weg die informatie geven over onder andere wegdektemperatuur en luchtvochtigheid en geven de input aan een gladheidmeldsysteem. Met behulp van dit systeem en weerinfor- matie wordt bepaald wanneer en waar er gestrooid moet worden. Op afstand zoutverbruik bekijken De Provincie Zeeland bemant dertien steunpunten. Hier staat het materieel klaar en ligt het zout opgeslagen. Van hier uit regelt de Provincie Zeeland ook de logistiek. De controle op de juiste wijze van strooien vindt plaats met het zogenaamde Strooi Actie Management systeem. Het systeem laat onder meer zien waar de strooiers en schuivers rijden, of er op de goede breedte en in de goede hoeveel heid wordt gestrooid en de tijd die de chauffeurs onderweg zijn. Hét gladheidbestrijdingsseizoen loopt tot 15 april 20U. Pret voor de één, drukte voor de wegbeheerders. De Draaibrug bij Souburg voor (brom)fietsers en voetgangers wordt op dit moment vernieuwd. Dat gebeurt ergens anders van wege milieueisen, werkomstandigheden en in te zetten (hijs) materieel. Maakt u veel gebruik van deze brug, dan weet u dat u over een beweegbare noodbrug gaat. Voor uw eigen veiligheid is het van belang dat u als fietser afstapt en de brug te voet overgaat. Op 6 npvember 2013 wordt de vernieuwde brug teruggeplaatst. Vlotte doorstroming De Draaibrug was in zeer slechte staat. Daardoor was het onmoge lijk hem opnieuw te ontroesten en over te schilderen. Nu wordt hij in z'n geheel gestraald en geconserveerd en daardoor behouden voor een nieuwe werkbare carrière als belangrijke verbinding tussen Oost- eh West-Souburg. Maar dat is niet het enige dat er verbetert aan de brug. Door het verbreden van het dek komt er meer ruimte voor fietsers en voetgangers. Hierdoor is het veiliger en is er een vlottere doorstroming mogelijk. Doordat de Provincie het bewegings- werk vernieuwt, opent en sluit de brug sneller. Het openen en sluiten van de brug duurt namelijk niet meer 117 seconden per handeling, maar 87 seconden per keer. Dat zorgt ervoor dat u straks één minuut korter hoeft te wachten. Redactie! Afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Feiice Buonadonna (sneeuw) voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl. Marije Romijn (Waterdunen) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk'' Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatie centrum. Via de e-mail infocentrum@zeetand.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 16 oktober 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk Provincie Zeeland

de Faam | 2013 | | pagina 58