Designradiator in beeld Het witte Trendy sfeermakers in huis voor Ramen anno nu üaskookbranders uit één deel zijn veel gemakkelijker schoon te maken Nieuwe apparaten? ifiïïfeiK www.instamat.nl Nog tevreden over je keuken zelf, maar kgou je graag aan de slag gaan met nieuwe, moderne apparatuur? Een nieuwe kookplaat met wokbrander bij voorbeeld of zo'n handige stoomoven? Of zou je ook wel zo'n energiezuinige koelkast willen hebben met handige vers-houd-zone er in? Ook dat is geen enkel probleem. Bij de Keukenspecia listen heb je de keuze uit alle moderne inbouwapparaten, en zij bouwen deze snel en vakkundig in je bestaande keu ken in. Hetzelfde geldt natuurlijk voor je werkblad. Met een nieuw blad geef je jouw keuken een flinke designboost. Kijk op lifting-keukenrenovatie.nl. Er zijn momenteel twee grote trends op het gebied van ramen: het minimalisme en de terugkeer van rustieke en authen tieke ramen. In het eerste geval worden de ramen zo onopvallend mogelijk ge houden, in het tweede trekken ze juist alle aandacht. Houten ramen zijn een ideale oplossing bij renovatie en geven een traditionele look aan je woning. Aluminium past in elk type architec tuur. PVC tenslotte gaat mooi samen met klassiekere woningen. Hout en alu minium zijn beide duurzame keuzes met een verfijnde uitstraling. Hout moet je wel goed onderhouden en aluminium is vaak nogal prijzig. PVC is de goed koopste oplossing. De productie van ergonomische keukens is één van de specialiteiten van Bribus. De serie Ergoline bestaat in feite uit 'gewone' luxe, maar aangepaste keukens. Ze bieden extra ergonomisch comfort voor mensen met een lichamelijke beperking. Daarbij kan gedacht worden aan in hoogte verstelbare werkbladen, handige uittrek- bladen of extra wijd scharnierende kast deuren. Deze ergonomische keukens zijn verkrijgbaar in zowel rechte als hoekop- stellingen en met vaste of verrijdbare on derkastjes. Voor het in hoogte verstellen wordt gebruik gemaakt van een hydrau lisch systeem. Dit werkt geluidsarm, is on derhoudsvrij en veiliger dan een elektrisch systeem. De Ergoline is verkrijgbaar in drie verschillende prijsklassen en is een uit komst voor mensen met een lichamelijke beperking die graag koken.www.bribus.nl Er zijn niet veel mensen die schoonma ken als een hobby beschouwen maar sommige dingen moeten nu eenmaal ge beuren. Vooral het ontvetten van de keuken is een regelmatig terugkerende klus waar je niet onderuit komt. Denk maar eens aan de afzuigkap. De lades en de keukenkastjes. Vooral de kookplaat heeft meestal zelfs een dagelijkse beurt nodig. Wie slim is zoekt naar hulpmid delen en andere trucjes. Behalve je heil zoeken in krachtige schoonmaakmidde len die niet zo best zijn voor het milieu, kun je ook vooruit kijken bij de aan schaf van keukenspullen. Gladde, on bewerkte oppervlakken geven de minste problemen. Houd daar rekening mee als je keuken aan vernieuwing toe is. Keukenspecialist Pelgrim heeft het Nederlandse motto 'Gemak dient de mens' goed begrepen en heeft er zelfs rekening mee gehouden in de product ontwikkeling van de gaskookplaat. Die is er tegenwoordig met A+ branders. Deze branders zijn uit één stuk gemaakt en daardoor heel eenvoudig van de kookplaat te nemen en te reinigen. Ook het design van de kookplaat zelf, de pandragers en de rondingen in de vang- schaal dragen er toe bij dat alle onder delen na het koken snel en gemakkelijk weer schoon te krijgen zijn. Zelfs met milde middelen. Een kind zou hier 'de was' kunnen doen. Jong geleerd, oud ge daan. www.pelgrim.nl Door de uitgebreide keuze in designradia toren is het zonde om alleen de badkamer van zo'n verwarming te voorzien. Dat een warmtebron heel mooi kan zijn be wijst Instamat met een enorme collectie de signradiatoren. Er zijn zelfs modellen, zoals Scudi, die niet zouden misstaan als 'schilderij' boven de bank. Deze creatie van Massimo Iosa Ghini is leverbaar in hori zontale en verticale uitvoering. De aanslui tingen bevinden zich achter de radiator Wit is voor veel mensen dé kleur voor sa nitair. Maar zoals je ook bij verf ziet is het ene wit het andere niet. De verkrijgbare tinten variëren van ijswit tot warm van ille, allemaal met een eigen effect. Wit laat alle ruimte voor de gekozen vor men in de badkamer en laat zich gemak kelijk combineren met alle andere kleuren én alle materialen. Vooral combinaties van wit met hout zijn uitgesproken chic. Een beetje kleur in de badkamer staat fris, maar overdrijf het niet. Kies liever één accent- kleur en laat die terugkomen in één van de muren, de vloer of het bad. Ook zorgvul dig gekozen accessoires kunnen voor een sfeervol kleuraccent in de badkamer zor gen. www.badenbody.nl Ben je op zoek naar extra sfeermakers in je interieur omdat je het nog een beetje kaal vindt? Denk dan eens aan het gebruik van wijnkistjes, heel trendy! Wijnkistjes zijn er in alle vormen en maten en zijn vaak stevig. Ze bieden een trendy alterna tief voor rekken en kasten. Er zijn heel veel mogelijkheden om ze ook in jouw interieur toe te passen. Hang ze bij voorbeeld op aan de muur of stapel ze tot een rek en zet er vervolgens je favoriete spullen in. Hout is een natuurlijk materi aal. Het is tijdloos en geeft je woning ka rakter. Je kunt er dus voor kiezen om de originele kistjes tegen de muur te hangen en te vullen met boeken, foto's of andere leuke spulletjes. Wie creatief en handig is kan ze ook een behandeling geven. Geef de kistjes bij voorbeeld een kleurtje dat hele maal past bij de rest van je spullen of kies juist voor contrast. Harmonie verkrijg je door voor een zachte kleur te kiezen of voor dezelfde kleur als je muur. Een con trasterende kleur geeft je interieur meer ca chet. Je kunt de achterkant van een kastje ook bekleden met een stuk retro-behang- papier of er een spiegel in plakken. Op in ternet kun je kistjes kopen en zelfs meubels die van kistjes gemaakt zijn. zodat zij volledig aan het zicht zijn onttrok ken. De wandconsoles zijn in de kleur van de radiator en worden standaard meegele verd. De Scudi wordt meestal geleverd in wit, maar andere kleuren zijn bok mo gelijk. PUUR GENIETEN IN EN OM HET HUIS NAJAAR 2013 19 keukens als specialiteit

de Faam | 2013 | | pagina 31