A/laak van je woonkamer een De ideale e/óaA Lenige meubels van Stoer en landelijk Glad en strak De laatste loodjes nog fraai inpakken De winter zit er weer aan te komen en dat betekent langere en donkere avonden en grauwe dagen. Wil je toch een zomers ge voel hebben, dan kun je met eenvoudige kunstgrepen je woonkamer lekker licht en luchtig maken. Om te beginnen kan een grondige opruim- beurt de nodige ruimte scheppen. Dat oogt luchtig en rustig. Om nog meer ruimte te verkrijgen kun je de boekenkast vervangen In de keuken moeten ook wel eens vieze klusjes gedaan worden. Zoals het schoon maken van zwaar aangekoekte pannen. Ook na het verven wil je je verfspullen nog wel eens in de spoelbak schoonmaken en verfspetters krijg je maar moeilijk weg. De Tectonite® spoelbak van Franke biedt uitkomst. Hij is van materiaal dat vlekken geen kans geeft-in te trekken. Bovendien is hij zeer sterk en krasbestendig. Ook een Tectonite® keukenblad kan tij dens 'normaal' gebruik tegen een stootje. Zo is het materiaal bestand tegen tempera turen tot 300°C en waterafstotend. Boven dien zijn de Sirius spoelbakken er in diverse trendy kleuren en heel betaalbaar. www.francke.nl door wandplanken. Die zijn niet zo mas sief. Zet ze ook niet helemaal vol met boe ken, laat ruimte open voor een mooie vaas vol bloemen. Liefst van een soort dat niét alleen zonnig oogt maar ook lekker ruikt! Om de woonkamer kleurrijker te maken hoef je echt niet meteen naar doe-het- zelfzaak of de bouwmarkt voor verf. Vro lijke accessoires kunnen ook zorgen voor meer kleur in je interieur. Denk hierbij bij voorbee?N|3an kussens, plaids en vazen. Maar ook aah die heel geslaagde vakantie foto in een zonnige lijst of als poster. Witte wanden zorgen voor een optisch gro tere ruimte. In je woonkamer mag natuur lijk wel geleefd worden. Zet zoveel mogelijk de deuren en ramen open. Dat versterkt het gevoel van zorgeloosheid. Zorg desnoods voor wat onbewerkte mate rialen voor een stoere sfeer. Elk jaar stelt Lago, het beroemde Italiaanse merk van modulaire design meubels, nieuwe collecties voor die steeds opnieuw verrassend en verbazingwekkend handig zijn. Dit jaar presenteert Lago de Joynt col lectie, een collectie vol 'soepele' meubelen van een verrassend design! Omdat intelli gente meubels het visitekaartje van Lago zijn, biedt ook déze collectie niet alleen modulaire meubels maar ook opbergsyste men, boekenrekken en eenvoudige kasten. De meubelstukken van Lago bieden vrijwel onuitputtelijke functionele mogelijkheden. Ze zijn vormvast en flexibel en bezorgen de gebruikers steeds nieuwe sensaties. Hoe modulair wil je het hebben? www.lago.it Er is een nieuwe generatie dakvensters van Velux. Deze dakramen bieden meer daglicht, meer glasoppervlak, een betere isolatie en zijn uitgevoerd in een moder ner design. Het moderner design maakt de ramen meer dan een noodzakelijke voorziening. Ze ver fraaien elk interieur. De nieuwe generatie dakvensters is bovendien uitgerust met een ergonomische handgreep waarmee het venster in een eenvoudige beweging inv drie posities gebracht kan worden. Niet al leen open of gesloten maar ook vergren deld met constante ventilatie. Het slankere design van de buitenprofielen en ver nieuwde afdekkap voegen een esthetische troef toe aan het dakvlak. Velux heeft bij de elektrische of op zonne-energie bediende vensters Itegra® eveneens sterk gefocust op gebruiksgemak en comfort. Voor deze cate gorie vensters werd zelfs een nieuw design afstandsbediening met touchscreen ont wikkeld. Met zijn makkelijke bedie ning en voorgeprogrammeerde functies garandeert Velux gebrui kers optimaal gebruiksgemak. Dankzij de smallere raamka- ders wordt de glasopper vlakte tot 10% groter. Meer glas betekent meer natuurlijk dag licht, wat de gezond heid en het energiepeil van de gebruiker ten goede komt. Bo vendien leidt meer daglicht tot een lager energieverbruik. Toch Verandert de winst aan daglicht niets aan de buifenafmetingen. Wie zijn interieur een stoere en lande lijke boost wil geven, moet eens een kijkje nemen op allesbrocante.nl Met .de tips op deze site geef je jguw huis binnen no time een stoer en lande lijk interieur! Laat je inspireren en lees één van de vele artikelen over lande lijke interieur. Zo vind je in fret artikel Landelijke inrichting de beste tjps en kun je in Landelijk brocante goed te recht voor^wat fijne inspiratie. Bij zo'n stoer en landelijk interieur horen na tuurlijk ook de nodige landelijke woon accessoires als finishing touch op het brocante dressoir! www.allesbrocante.nl De keuken wordt in de meeste huis houdens intensief gebruikt. Ga maar eens na hoe vaak deurtjes en lades open en dicht gaan. De fronten van de lades en deuren zijn het aanzien van je keuken en die wil je zo lang mo gelijk mooi en heel houden. Bribus maakt daarvoor gebruik van een nieuwe techniek voor de randafwerking van fronten. De fronten van alle Premium modellen zijn sinds vorig jaar voorzien van laser edging: een zeer gladde, strakke en aantrekkelijke afwerking voor een perfecte totaalindruk. Naad loos, dus makkelijker schoon te hou den. www.bribus.nl Driftig aan de slag geweest om het huis aan kant te hebben? Dan zie je ineens dat er nog een paar kleine dingen zijn blijven liggen. Zoals het op orde bren gen van je kasten en laden. Dat kan alsnog helemaal goed komen met de Ta'or cubics. Dankzij de veelzij dige materialen en formaten van deze opbergsystemen is het heel eenvoudig om elke lade naar eigen wens en smaak in te delen. Ga voor stijlvol zwart leder in de kledingkast of voor frisse witte me- lamine in de badkamer. Laat je creativi teit de vrije loop, de combinaties die je kunt maken zijn eindeloos. Orde in je kasten geeft rust in je hoofd. Als je nooit meer iets hoeft te zoeken scheelt dat veel frustratie. Daarom zijn de schoonmaak- tips van Van Hoecke ook: Geef alles een vaste, logische plaats. Dingen die je vaak nodig hebt berg je op grijp- en ooghoogte op. Dóe je schoonmaak steeds van boven naar beneden. Dat werkt efficiënt en geeft het minste vervuiling. En tenslotte: Durf spullen weg te gooien! Wat kapot, al een jaar niet meer gebruikt of versle ten is, kun je gewoon weggooien. Je zult zien dat je die spullen niet zult missen. www.vanhoecke.be PUUR GENIETEN IN EN OM HET HUIS NAJAAR 2013 17

de Faam | 2013 | | pagina 29