me£y Inductienieuwtjes Comfortabel en Kleuradvies aa/vAulss 'V I Steigerhout Werken en wonen Benut de hoek- opstelling van je keuken optimaal ■HHM Een nieuwe vloer leggen als de zomer nog moet beginnen lijkt niet zo'n goed plan. Met alle in- en uitloop die mooi weer nu eenmaal met zich meebrengt, beschadigt hij misschien al snel. Toch bestaan er vloeren die dusdanig tegen een stootje kunnen dat ze tegen de winter - en ook lang daarna - nog precies even mooi zijn als toen ze net gelegd waren. Lamel- parket is zo'n houten vloer. Je kunt hem zelfs een aantal keren opnieuw schuren en bewerken. Niet eens omdat hij kaal wordt, maar omdat je hem graag een ander kleur tje wil geven. Zelfs van donker naar licht is geen probleem. Lamelparket bestaat uit meerdere lagen, met een basislaag van krui slings verlijmde berkenmultiplex. Daardoor is de vloer ook geschikt voor vloerverwar ming en kan hij zwevend gelegd worden. Een uitkomst voor appartementen die aan een geluidsnorm moeten voldoen. Uipkes Houten Vloeren levert diverse sóórten la melparket met verschillende toplagen. De toplaag wordt afgewerkt met een slijtvaste olielaag in elke gewenste kleur. De toplaag bestaat over het algemeen uit eiken, maar is ook leverbaar in robijn, jatoba of noten hout. Alleen in de eiken toplaag is er keuze uit verschillende diktes, 2 mm, 4 mm of 6 mm. De parketvloeren worden ook geleverd als visgraatvloer in verschillende breedtes. www.uipkesvloeren.nl Steigerhout is hot. Het geeft meubels een rustieke uitstraling en de mogelijk heden zijn legio. Van loungebank tot kantoorinrichting en van keukenkastje tot badkamermeu bel. Voor wie zelf twee rechterhanden heeft is via internet gebruikt, bewerkt en onbewerkt hout te koop. Wie minder handig is kan terecht bij bedrijven en bedrijfjes die vrijwel alles op maat kun nen leveren. Een foto of tekeningetje aanleveren van wat je in gedachten hebt kan al voldoende zijn om je wensen binnen vijf dagen vervuld en thuis be zorgd te zien. Tik het woord steigerhout in op internet en de mogelijkheden schieten te voorschijn. Steeds meer mensen werken regelma tig een dag thuis of zijn voor zichzelf aan de slag gegaan. De opkomst van alle digitale mogelijk heden maken het mogelijk flexibeler te werken, op vrijwel elke plaats en tijd. Eén van de woontrends van 2013 is dan ook om werken en wonen te combine ren. Een werkkamer hoeft helemaal niet saai te zijn en een mooi bureau in je woonkamer hoeft ook niet te misstaan. Neem eens een kijkje op www.woon- website.nl en doe tips en inspiratie op. Je vindt er bureaus, stoelen, opbergkas- ten en allerlei andere attributen die je helemaal naar eigen smaak kunt combi neren. Eeif inductiekookplaat gaat efficiënt om met energie. Om iets warm te houden hebben inductiekookplaten van Neff nu een speciale warmhoudstand. Voor knoeien heb je de korte schoonmaakvergrendeling en voor de veiligheid een kinderslot-functie. www.neff.nl Waar moet je op letten als je van plan bent een nieuw bad aan te schaffen? Baden met een geïntegreerde overloop en dompelba den die in de vloer verzinken stralen luxe uit. In duo-uitvoering bieden ze zelfs badple- zier voor twee. Maar past het uitverkoren bad wel in de badruimte? Meerhoekige baden zijn gemakkelijk in een lastige of afwijkende hoek te plaatsen. In baden van 60 centimeter diep zit je tot aan je hals onder water en krijg je geen koude schouders of voeten. Met een licht hellend zitgedeelte lig je iets schuin en een plateau vergemakkelijkt het in- en uitstappen. Het bad laten verzinjcen tenslotte maakt de in stap ook gemakkelijker, www.badenbody.nl Verfspecialist Flexa biedt kleuradvies aan huis. Via flexa.nl. vraag je een kleuradvi- seur aan die bij je thuis komt kijken. Aan de hand van stijlsuggesties, kleurenwaai- ers en grote handgeschilderde kleurstalen komt een kleurplan tot stand. Een keuken inmeten vraagt nauwkeu rig rekenwerk van vakmensen. Als er maar een fractie van een centimeter niet klopt, zal het totaalplaatje slordig heidjes vertonen. Zonde van je investe ring. Hetzelfde geldt ook voor het gebruiksgemak. Nederlanders kiezen vaak voor een hoe- kopstelling. Dat staat leuk en biedt veel extra opbergruimte zodat er geen bo- venkastjes nodig zijn. Een hoekkast is dan de plek voor grote pannen en ander keukengerei dat je niet dagelijks ge bruikt. Maar hoe richt je de kast zo in dat je overal gemakkelijk bij kunt? Er zijn heel wat slimme kastindelingen die dit mogelijk maken. Een van de meest opvallende oplossingen van de laatste tijd is Space Corner, een ergonomische hoekkast met volledig uittrekbare laden van Blum. Hoekkastladen zijn een goed alternatief voor de draaicarrousel; ze bieden maximale opbergcapaciteit en volledig overzicht. Door een speciale technologie zwenken de ladefronten lichtjes naar binnen, zodat er geen wrij ving is met de aangrenzende fronten waardoor deze beschadigd zouden kun nen raken. Een bijkomend voordeel is dat de fronten aan de zijkant gewoon recht afgewerkt kunnen worden. De hoekkast is er in twee standaard afme tingen: 900/900 en 1050/1050 mm. De hoogte en het aantal laden kun je zelf bepalen, www.vanhoeck.be PUUR GENIETEN IN EN OM HET HUIS Vloeren waar j r - -—--7 NAJAAR 2013 13

de Faam | 2013 | | pagina 25