Nieuwe bibliotheek voor Louise de Colignyschool Klein podium viert feest Zee braakt muziek en poëzie F Bezoek onze plafondshow op... PLAMECO MM VLISSINGEN - In de Kinder boekenweek, op woensdag 2 oktober, opent wethouder van onderwijs Marin de Zwarte een nieuwe biblio theek op de Louise de Colig nyschool in Paauwenburg in Vlisisngen. Het is de negende bibliotheek die Bibliotheek Vlissingen opent op een basisschool. Zij doet dit om zoveel moge lijk kinderen te bereiken en ter ondersteuning van hun taal- en leesontwikkeling. De wethouder opent de bi bliotheek om 8.30 uiir. Ver volgens zingen de leerlingen VLISSINGEN - In Panta Rhei aan de Nolledijk 1 in Vlissingen is zaterdag 5 oktober vanaf 20.00 uur een literair-muzikale manifestatie rond Allen Ginsberg. Titel is 'Wat de zee uitbraakt in Vlissin gen.' Met medewerking van het Mondriaan Kwartet, Jacq en Bert Palinckx, Han Buhrs, Eddie Woods en Joep Bremmers wordt stil gestaan bij de interna tionaal gevierde Ame rikaanse dichter Allen Ginsberg (1926-1997) die op 1 januari 1983 een het Kinderboekenweeklied 2013 'Klaar voor de start'. Bibliotheekdirecteur Kees Hamann neemt daarna de leerlingen uit groep 8 aan als 'bibliotheekmedewer ker'. Na de opening start het feestelijke programma voor de groepen 1 tot en met 8 met een vossenjacht en een bezoek van kinderboeken schrijfster Annemarie Bon. Bibliotheek Vlissingen beheert sinds 2007 biblio theken op basisscholen in Vlissingen. Deze voorzie ning is geopend voor alle gebruikers van de school en bezoek aan Vlissingen bracht. Daar trad hij op tijdens het nieuwjaarscon cert van Jeugd en Muziek, een prille voorloper van het huidige Muziekpo- dium Zeeland. Hoewel hij nauwelijks vierentwintig uur in de Scheldestad verbleef, gaf hij er een kleurrijk optreden in Ho tel Britannia, schreef de volgende dag een gedicht op het Badstrand, dat zo Vlissings is als de Sint Jacobstoren en bereidde zich ondertussen voor op een opnamesessie met het Mondriaan Kwartet, die de avond na vertrek uit biedt boeken en andere me dia voor op school en thuis. Daarnaast dient de biblio theek op de basisschool ter versterking van het taalon derwijs en voor het vergro ten van mediawijsheid en informatievaardigheden bij leerlingen. Ouders en leer lingen zijn samen met een mediathecaris betrokken bij de uitleen van boeken. In de toekomst zal de medi athecaris ook Jeesbevorde- ringsactiviteiten uitvoeren. Voorop staat het plezier van het lezen van kinderboeken overbrengen op leerlingen. Vlissingen plaatsvond. MuziekPodium Zeeland, in samenspraak met de Vlissingse literator Joep Bremmers, onder meer vertaler van Ginsberg's gedichten in het Neder lands, is voornemens dit memorabele etmaal min of meer te reconstrueren en er bovendien een ei gentijdse muzikaal-literai- re wending aan te geven. Kaarten zijn te koop bij de kassa's van de schouw burgen Middelburg en Goes of te resreveren via 0900-3300033 en www. zeelandtheaters.nl. Kaar ten kosten 15 euro. Op 12 en 13 oktober wordt het jubileum gevierd met een open podium onder de noemer 'Joh, Gaat Speule! Festival'. "Als het mooi weer wordt, zetten we traditiege trouw de tent weer buiten op. Iedereen is welkom", al dus Ad Lijnse, al sinds het begin betrokken bij Razz matazz. "We doen alles zon der culturele subsidie. Zo'n tien optredens per jaar. De Stichting Moerman Promo tie en wat sponsoren zorgen er voor dat we al jarenlang kunnen programmeren. Met een vast publiek die regel matig de intieme en sfeer volle concerten bezoeken. De eerste tien jaar was Razz matazz een soos. Maar het werd steeds groter en toch bleven we kleinschalig. We werken nu met dertig vrij willigers en iedereen vindt het leuk om hier te spelen. We hebben slechts zestig zitplaatsen, maar vooral de sfeer is belangrijk. En tal loze bandjes en muzikanten speelden hier, waaronder zelfs grote namen zoals Ian Matthews. Maar ook Cham pagne Charlie begon hier. Verder heBben talloze mu zikanten vanwege de akoes tiek hier live CD's opgeno men. Die kleinschaligheid is onze grote kracht. We ho pen over vijf jaar het halve eeuwfeest groots te vieren!" Voor het volledige program ma voor 'Joh, Gaat Speule' Festival zie www.razzma- tazzpodium.nl Plameco Plafonds Van Gilst v.ü.f., Columbusweg 3, 4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.piameco.ni vrijdag 4 oktober (14:00 -18:00) zaterdag 5 oktober (10:00 -16:00) - Voor elke interieurstijl - Schone montage - Verlichting naar wens - Zonder hakken en breken - Uit één geheel op maat - De meubels kunnen blijven staan O www.de-faam.nl De Faam woensdag 2 oktober 2013 21 ïrt deze maand het feit dat ze al 45 jaar een kleinschalig Foto: AiZ RaZZ Razzmatazz in Oost-Souburg vii muziekpodium kunnen bieden. Al 45 jaar is Razzmatazz een begrip. Een kleinschalig podium in de Middelburgse Straat in Oost-Souburg waar een mix van wereldmuziek, roots, blues, folk en rock roll door musici uit binnen- en buitenland al bijna een halve eeuw de revue passeerde. door Gerard van der Hoeven De laatste 30 jaar heeft bewezen dat Plameco de ideale oplossing heeft voor u. Het beproefde flexibele plafond van Plameco kent eigenlijk alleen maar voordelen. Het hoogwaardig materiaal is geschikt voor natte ruimtes (schimmel-, algen- en bacteriën werend), gemakkelijk schoon te houden en bestand tegen vocht, koude en warmte. Een Plameco plafond heeft een isolerende werking en zorgt voor akoestische optimalisatie, zodat u geen last meer heeft van galm of echo's. De ontwikkelingen staan niet stil wat betreft keuze mogelijkheden in kleur en structuur. Elk plafond wordt als één strak geheel - scheur- en schilfervrij - voor u op maat gemaakt en vervolgens zonder hakken en breken in één dag gemonteerd. Uw bestaande verlichting kan volledig geïntegreerd worden, maar het is ook mogelijk het plafond te verfraaien met inbouw- verlichting. Daarnaast kunt u bij Plameco kiezen uit bijzonder veel randafwerkingen en ornamenten. Er zit altijd wel iets naar uw smaak tussen! PLAFONDS

de Faam | 2013 | | pagina 21