Zeeuwse pleeggezinnen delen hun ervaringen met het publiek u Vier oktober dieren(feest)dag S3SS5S&— WmËm&ê H WMÊ0 "BRASSER'S KORENMOLEN mTcSng v°or AUE hU,5d,eren' Pleegouder word je niet zomaar. Het is een beslissing waarbij eerst heel wat vragen beantwoord dienen te worden. Wie ergens de wens heeft zich over kinderen in nood te ontfermen kan zaterdagmiddag 5 oktober in de praktijk toetsen wat er zo allemaal bij komt kijken. Door John de Kok VLISSINGEN - Met de actie 'Ontdek de pleegouder in je buurt' organiseren Pleeg- zorg Nederland en de stich ting Juvent uit Zeeland een ontmoeting bij pleegouders thuis. In Zeeland doen drie pleeggezinnen aan het initi atief mee. In Kapelle, Kerk- werve en Terneuzen kan je op zaterdagmiddag bij een pleeggezin op de koffie gaan. Daarnaast verzorgt de stichting Juvent een infor matiepunt in de bibliotheek van Vlissingen. Zowel bij de pleeggezinnen thuis, als bij het informatiepunt zal ie mand van Juvent aanwezig zijn voor praktische vragen. Denk daarbij aan vragen over de begeleiding voor pleegouders vanuit Juvent, of over de pleegzorgvergoe- ding. De komst van een pleegkind verandert het gezinsleven. Wat kan je zo allemaal ver wachten? Het is precies dat soort vragen waarover je DE KOMST VAN EEN PLEEGKIND VERANDERT HET GEZINSLEVEN met pleegouders kan praten. De familie Allemekinders uit Kapelle is één van de drie Zeeuwse gezinnen die meedoen aan de open dag. Zo'n 35 jaar geleden namen ze voor het eerst pleegkin deren tijdens de vakantie in het gezin op. Later namen ze af en toe in het weekend een pleegkind op en een jaar of 26 geleden besloten Jan en Ella Allemekinders ook pleegkinderen voor langere tijd op te nemen. De fami lie heeft de meest denkbare situaties ondertussen mee gemaakt. Ze hebben baby's tot pubers opgenomen en fungeren ook als pleeggezin voor cri'sisopvang. "Het is een combinatie van liefde voor kinderen en ze de helpende hand willen bieden", vertelt Jan. In een perspectiefbiedend pleeg gezin blijven de kinderen in de meeste gevallen tot ze zelfstandig zijn. Bij crisis opvang gaan de kinderen na verloop van tijd meestal weg. "Als het kind in de nieuwe situatie, terug thuis of elders, goed terecht komt en de overgang soepel gaat, dan is dat niet zo erg", zegt Ella. Jan: "Je krijgt ook met de ou ders te maken. Een bezoek regeling is voor het kind belangrijk. Als pleegouder moet je wel vrijheid en vrije tijd inleveren." Kinderen kunnen ook een rugzakje hebben. "Over het algemeen passen ze zich toch snel aan" zegt Ella. "Belangrijk is dat ze in een stabiele omge ving komen" besluit Jan. Zaterdagmiddag 5 oktober openen 3 Zeeuwse pleeg gezinnen de deuren tussen 14.00 en 17.00 uur. Naast pleegouders zullen er ook pleegzorgbegeleiders aanwe zig zijn. In de bibliotheek van Vlissingen verzorgt Juvent op hetzelfde moment een informatiestand. De exacte adressen zijn te vinden op www.juvent.nl Experiment: Zorg op Afstand SEROOSKERKE - Meer nacht rust voor de klant, geen reis tijd voor de medewerker en minder kosten, dat zijn de voordelen van het werken met Zorg op afstand. Tij dens een proefperiode van een half jaar staan klanten van Zorgstroom via came ra's in verbinding met de zorgverleners. Ze krijgen twee 'inkijk'-momenten per nacht ter vervanging van een fysiek controlemoment. De beelden van de camera's bij de klant worden op kan toor door de medewerker van de nachtzorg bekeken. Wanneer er iets aan de hand is, gaat de nachtzorgmede werker even langs. Op dit moment wordt in Seroosker- ke een proef uitgevoerd met een beperkt aantal klanten. Als de proef slaagt zal Zorg op Afstand aan het eind van het jaar verder uitgebreid worden. Inloopspreekuur bij de osteopaat MIDDELBURG - Osteopatisch Centrum Middelburg houdt vanaf volgende week iedere vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur een gratis inloopspreek uur. Om de stap naar de os teopathie kleiner te maken, biedt Osteopatisch Centrum Middelburg de mogelijkheid het medische verhaal vrij blijvend voor te leggen aan één van de osteopaten van het OCM. Meer informatie op www.ocmiddelburg.nl. W uor a s in de winkel Vooraf opgeven t/m 4 o^o^^^land l 0nder6vermeldingvan: naam en soort huis 1 voer voor uw huisdier. drs. R. Roskam. Enten: hond ofW €25,00 konijn 20,00. Chippen: hond of kat €25,00 Tevens gratis gezondheidscheck. en dierenvertelling voor de kinderen. «etif" EEN LEVENSGROTE KAT, grappig® capriolen. Voor iedereen is er een lekkere versnapering. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 2 oktober 2013 17 Verwachtingen Perspectief Pleegouder word je niet zomaar. Wie de wens heeft zich over kinderen in nood te ontfermen kan zaterdagmiddag 5 oktober in de praktijk toetsen wat er zo allemaal bij komt kijken. Foto PR ONTDEK DE PLEEGOUDER IN JE BUURT Vier oktober is Werelddierendag: een soort verjaardag voor de dieren. Alle huisdieren worden deze dag eens extra in het zonne tje gezet. Vaak met een extra lekker hapje eten, de kooi krijgt een keertje extra nieuw strooisel of er wordt zelfs een toepasse lijk cadeautje in de dierenspeciaalzaak uitgezocht. Op Dierendag eten veel mensen voor een keertje geen vlees. Sommige cadeautjes voor de dieren zijn al jarenlang een succes: wat te denken van een nieuwe krabpaal voor de poes, of een maal tje van orgaanvlees? Maar ook in de dierenverwenwereld staat de tijd niet stil. Zo zijn er steeds meer digitale speeltjes die poeslief vermaken met een beeldscherm vol bewegende en geluidmakende beestjes.De klassieker onder de dierendagcadeautjes voor de hond is en blijft het bot. Gegeven met al dan niet een strik er omheen, kan de dag voor hond en baas nict*meer stuk. De andere klassie ker in hondenland is uiteraard de hondenmand. Of, als deze toch echt nog niet aan vervanging toe is, een frisse, nieuwe deken erin. Voor de actieve baasjes die graag met de hond op pad gaan, is een eigentijds cadeautje natuurlijk een fietsbeugel: de hond kan veilig aangelijnd mee naast de fiets, terwijl het baasje keurig de handen vrij heeft voor het stuur. Dierendag is erg populair en wordt door alle dierenliefhebbers al vele jaren gevierd. Dierendag is in de twin tiger jaren van de vorige eeuw ontstaan in Tsjechië. In 1930 werd dan ook in verschillende landen over de hele wereld op 4 oktober voor de allereerste keer Dierendag gevierd. Sinds 1930 wordt er ieder jaar Dierendag gevierd. De bedenkers van Dierendag, Ilse Winter en Margeret Ford, kozen 4 oktober als datum en legden daarmee een relatie met Fransiscus van Assisi. Deze Italiaanse hei lige had een zwak voor de zwakkeren op de wereld. Niet alleen arme mensen zoals zwervers en zieken kregen zijn aandacht. Maar ook planten en dieren vond hij erg belangrijk. De sterf dag van Fransiscus van Assisi is 4 oktober 1226. 99 Oostweg 2 - Biggekerke tel/fax (0118)55 13 23 DIERENSPECIAALZAAK MEEL en BAKPRODUCTEN RUITERSPORT WWW.BRASSERSMOLEN.NL 13.00 - 16.00 UUR: t

de Faam | 2013 | | pagina 17