r r r r i i Nacht van de Nacht Vlaginstructie gemeente Middelburg Commissievergaderingen in september Kunstwerk terug op dorpshuis Nieuw- en Sint Joosland Werkzaamheden Doeleweg Budget stimuleringslening woningverbetering is op Zonnewijzer weer op stadhuis rnp GEMEENTE MIDDELBURG Zaterdag 26 oktober vindt in Middelburg de zevende editie van de Nacht van de Nacht (N8vdN8) plaats. In de binnenstad vinden verschillende prachtige voorstellingen plaats. De gemeente Middelburg steunt de N8vdN8 en roept daarom bedrijven en burgers in de gemeente op om op zaterdag 26 oktober de reclame- en sierverlichting van hun ge- bouw(en) te doven. Middelburg in het teken van de maan In Middelburg belooft de nacht van de nacht wederom een groots evenement te worden. Zo'n twintig organisaties en een veelvoud aan bedrijven in Middelburg openen deuren, etalages en poorten om de nacht op zijn allermooist te beleven - Van het Zeeuws Museum naar de MAAN bij de Sterrenwacht, eten in het donker," muziek luisteren in de Lange Jan, onder de brug en over de dodenrivier, sprook jesachtig mooi en griezelig gemaskerd, volg de mummie, Loenatik, luister naar verha en of loop de donkere tocht. Er is voor ieder wat wils en de tijden zijn zo dat alles te beleven valt. Meer informatie op www.nachtvandenachtmiddelburg.nl. Tijdens de nacht van de nacht dooft de gemeente de sierverlichting op de toon aangevende gebouwen, zoals de Lange Jan, het stadhuis, de Kloveniersdoelen molens en dergelijke. Meehelpen Meehelpen in of rond de N8vdN8 in Middelburg zaterdag 26 oktober? Graag even contact opnemen met n8vdn8@gmail.com. Ideeën/tips/aanmeldingen zijn natuurlijk ook van harte welkom. Informatie www.nachtvandenachtmiddelburg nl of volg op Facebook. 6' De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 25 sep tember. Zij gaat onder andere de conceptbegroting van Orionis voor 2014 en het haalbaarheidsonderzoek van de schouwburg bespreken. Maandag 30 september vergaderen de commissies Ruimte en Algemeen Be stuur. Op de agenda staat onder meer de invulling en ontwikkeling van Rams- burg De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De vlag is een nationaal symbool waarmee de eenheid van ons land wordt uitgedrukt en uiting wordt gegeven aan het collectieve ge voel bij feestelijke- en droevige gebeurtenissen. Er is een aantal vaste dagen in het jaar waarop de vlag vanaf overheidsgebouwen* wordt uitgestoken. Op die dagen worden ook burgers uitgenodigd om te vlaggen. Daarnaast kunnen er incidentele ge beurtenissen zijn waarop de minister raad vraagt om het collectieve gevoel door middel van vlaggen tot uiting te brengen. Bij droevige gebeurtenissen wordt de vlag half stok gehesen uit eerbetoon voor slachtoffers en overle denen. Naast het verzoek van de minister-pre sident of de ministerraad kan het ge meentebestuur ook zelf besluiten om bij bijzondere gelegenheden te vlag gen en haar inwoners op te roepen dit gebaar te volgen. Oranje wimpel Op Koningsdag en op de hieronder vermelde verjaardagen van leden van het koninklijk huis wordt de vlag met oranje wimpel gevoerd als teken van verbondenheid met het Huis van Oranje. Bij alle andere gelegenheden wordt de vlag zonder oranje wimpel gevoerd. De vaste dagen waarop in Middelburg de nationale driekleur wordt gevlagd zijn: 31 januari verjaardag van prinses Beatrix 27 april Koningsdag 4 mei Nationale dodenherdenking, halfstok vlaggen 5 mei Nationale Bevrijdingsdag 17 mei verjaardag van Koningin Maxima Laatste zaterdag in juni Veteranendag 15 augustus formeel einde Tweede Wereldoorlog 7 december verjaardag van de Prinses van Oranje Waterschap Scheldestromen werkt aan de Doeleweg tussen Middelburg en Arne- muiden. Ze brengt andere wegmarkering aan die hoort bij een 80-kilometerweg en verstevigt de bermen met doorgroeistenen. Begin oktober is het werk klaar. Fietspaden bereikbaar De Doeleweg kan tijdens de werkzaamheden alleen worden gebruikt door be- stemmmgsverkeer en de hulpdiensten. Het overige verkeer, inclusief de lijnbus kan gebruik maken van de omleidingsroutes. (Brom)fietsers kunnen tijdens de uit voering van de werkzaamheden gebruik blijven maken van de fietspaden langs de Doeleweg. Het kunstwerk van Maurits Portier is sinds vorige week terug op het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland. In 1973 maakte Maurits Portier een kunstwerk voor het dorpshuis. Het metalen werk heeft op verschillende plekken aan de gevel van het dorps huis gehangen en is in het verleden in een andere kleur geschilderd. Na de laatste opknapbeurt van het dorpshuis is het kunstwerk in overleg met de fa milie van de in 1983 overleden kun stenaar hersteld en in de oorspronkelijke zwarte kleur terugge bracht. Het kunstwerk staat symbool voor eenheid, groei en samenwerking. 4,-, Jk Het budget in de voorziening Stimuleringsfonds Particuliere Woningver- betering is niet meer toereikend om nieuwe aanvragen in 2013 te hono reren. Sinds 2011 stelde de Provincie Zeeland een stimuleringsfonds van 3 miljoen euro beschikbaar waaruit geld geleend kon worden met een rentepercentage van 1 procent. De lening was bedoeld voor het opknappen en verduurzamen van wo ningen met een maximale WOZ waarde van 170.000 euro. Het vervolg in 2014 De Provincie Zeeland is nu bezig met een vervolg per 1 januari 2014. Of dit ver volg er daadwerkelijk komt en wat de voorwaarden en bepalingen van een even tuele nieuwe regeling zijn, is op dit moment niet te zeggen 15 december Koninkrijksdag De dag waarop in Middelburg vanaf het stadhuis de regenboogvlag wordt gevlagd is: 11 oktober Landelijke Coming-Outdag Met uitzondering van 27 april, 4 mei en 5 mei wordt, indien de dag op zon en feestdagen valt, één dag later ge vlagd. Koningsdag wordt gevierd op zaterdag 26 april als het op een zon dag valt. 4 en 5 mei blijven op zon dag. Op 4 mei wordt de vlag vanaf 18.00 uur tot 21.15 (zonsondergang) half stok gehangen. Het staat ieder vrij om de Nederlandse vlag uit te steken, bijvoorbeeld bij bij zondere gebeurtenissen zoals de ge boorte van een kind, het halen van een schoolexamen of een huwelijksjubi leum. Het uithangen en hijsen van de vlag dient met zorg te gebeuren. Zo moet de vlag aan een voldoende lange stok te hangen, mag hij de grond niet raken en het verkeer niet hinderen. Vlaggen mogen niet tussen zonsonder gang en zonsopgang worden gehesen of blijven hangen. De vlag mag wel blij ven hangen als hij zodanig verlicht is dat de kleuren duidelijk te zien zijn. Het is niet toegestaan versieringen op de vlag aan te brengen. Stadhuis, stadskantoor, Lange Jan, kerktorens Sint Laurens, Klevers- kerke, Arnemuiden, Nieuw- en Sint Joosland De zonnewijzer op het stadhuis aan de Markt hangt weer op zijn plek. Vo rige week dinsdag werd een recon structie van de klok teruggehangen. In de achttiende eeuw werd de wijzer ontworpen door Jan de Munck die als stadsarchitect in Middelburg werkte. Kijk voor foto's van het transport en het plaatsen op www.facebook.com/ gemeentemiddelburg O www.de-faam.nl De Faam woensdag 25 september 2013 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur 'UZ '>2,-v7ü.; 1

de Faam | 2013 | | pagina 9