mm Kapelle Vlissingen Auto Motor und Sport en de ioo.ooo kilometertest 20% BIJTELLIJVG De Toyota Auris Hybrid Hybrid Executive-versie Toyota Auris Hybrid is de betrouwbaarste auto ooit De beide kampioenen met elkaar vergeleken SX4 Vanaf €147,-p/m STSrSJ (Van 811liter) en iS daarmee de mimste met handschakelin* (benzineversie). Al met al een SS SUZUKI Of kijk op zeeuwsedealers.nl zineverbruik, werkplaatsbe- zoeken, storingen et cetera. Uiteraard worden ook ver schillende bandenmerken uitgeprobeerd. De Toyota werd op 13 juli 2010 op het testteam losgelaten en de Opel Astra Sports Tourer 2.0 CDTI op 11 maart 2011. Inmiddels heeft de Auris sinds de Salon van Genève in maart dit jaar een nieuw model, maar de techniek is in grote lijnen nog dezelfde. De Astra heeft ondertussen een decente facelift onder gaan en de 2.0 diesel bezit nu 165 in plaats van 160 pk. Hybrid betekent dat er twee soorten aandrijvingen zijn: een 1.8 liter benzinemotor met 99 pk en een elektromo tor met 60 KW, samen goed voor 136 pk en een koppel van 142 Nm. De beide motoren zijn ge koppeld aan een traploze CVT automaat. Zoals vermeld heeft de Toy ota een volledig nieuw mo del gekregen, de test kunt u terugvinden op Dat is hem dan, de betrouw baarste auto die ooit de 100.000 kilometer bij Auto Motor und Sport aflegde. Het zegt ook iets over de competentie die Toyota bezit op het gebied van de inge wikkelde hybridetechniek, na 17 jaar investeren in R&D op dit onderwerp. Weliswaar heeft Toyota wat kortere intervallen tussen de beurten, maar het hybri dekarakter en de harmonie tussen de beide aandrijvin gen is een genot. De efficiën tie staat daardoor op een bij zonder hoog peil. Inmiddels zijn bij de nieuw ste, volledig nieuw geconci pieerde uitvoering van het succesmodel de nadelen op het gebied van de afwer king, de materiaalkeuze en de ruimte binnenin alle maal opgelost. Het toonaangevende Duitse automagazine Auto Motor und Sport publiceert al een halve eeuw lang 100.000 ki lometertests. Twee tests die ik u niet wil onthouden zijn die van de Toyota Auris Hybrid en de Opel Astra Sports Tourer 2.0 CDTi. Het bijzondere aan deze twee auto's is namelijk dat de Toyota er als beste auto ooit in de geschiedenis van de duurtests van Auto Motor und Sport afkwam en de Opel op een schitterende tweede plaats eindigde. Zoals u weet wordt Opel bij de Merkendealers Midden- Zeeland vertegenwoordigd door AutoTeam in Goes en Vlissingen en verkoopt De Jonge in Goes en Vlissin gen al 44 jaar Toyota's. De auto's worden getest door verschillende redacteuren die ze meenemen naar alle uithoeken van Europa en dat het hele jaar door in de zomerse hitte en winterse barre koude. Zo worden niet alleen de 'Autobahnkilome- ters' getest, maar ook de ei genschappen in de bergen, op korte afstanden, woon/ werkverkeer, olie- en ben- GOES - Natuurlijk kan men de beide kampioenen niet met elkaar vergelijken. De Toyota zal zijn sterk ste zijden laten zien in het stadsverkeer en plaatsen waar men veel moet rem men en optrekken. Zodra het gas wordt losgelaten en men remt, wordt de accu op geladen. Bij deze manier van rijden, wordt de actieradius fors opgeschroefd. Hij komt op nr. 1 te staan, omdat bij 98.806 kilometer slechts een lampje vervangen moest worden. Hij kwam op 13 juli 2010 bij het testteam aan en heeft bijna een jaar langer gere den dan de Opel. De Opel is een grote combi met een dieselmotor en zal in de praktijk worden ingezet voor het zakelijk verkeer, hoewel hij door zijn ruimte als gezinsauto absoluut geen slecht figuur zal slaan. Vooral zijn comfortabele voorstoelen wisten de lange testrit te overtuigen, evenals zijn enorme kofferruimte. Hoewel de dieselmotor een beetje rumoerig is, wist hij wat de betrouwbaarheid be treft de harten van het tést- team te winnen. De nummers één en twee in de geschiedenis van het Duitse autoblad! Opel legendarisch betrouwbaar 'Opel der Zuverlassige', Opel de betrouwbare. In de jaren '50 en '60 was dat een bekende leus, die nog steeds opgeld doet. Opel heeft met deze Sports Tourer bewezen dat die roem weer is terug gekeerd. De Astra komt er met wat lichte gebruiksspo ren aan de bekleding vanaf. Het team geeft hem een ge weldig compliment mee. Met slechts drie geplande werkplaatsbezoeken waar bij normale beurten werden uitgevoerd, kan de Opel eindigen met het predicaat: zeer betrouwbaar. Het ver schil met de Toyota zit hem in een bijna te verwaarlozen kostenplaatje. Opel Astra Sports Tourer 2.0 CDTI Wayof Life! De nieuwe SX4 S-Cross: de veelzijdige gezinsauto De nieuwe SX4 S-Cross is een plezierige, veelzijdige gezinsauto. Hij is krachtig en 4WD-systeem leverbaar. Hij is er met sportieve benzine- of krachtige dieselmotor pnnrmp' fl hig6'IJ J 00 S!ij'Vo1 en rePresentatief- Hij 'S ruim en heeft een waarmee hij een caravan van 1.500 kg makkelijk trekt. De SX4 S-Cross is leverbaar in zijn klasse. Een optioneel panoramadak van 56 cm, vergroot het gevoel van die het waard is om door u te worden ontdekt Kom «f r ruimte nog eens. Voor optimale grip onder alle omstandigheden is het veilige AIIGrip daarom eens langs voor een vrijblijvende proefrit. Vanaf 17.999 Brandstofverbruik volgens emissierichtlijn (CE) 715/2007: 4,2-5,7 l/100km; 17,5-23,8 km/1; C02-uitstoot: 110-130 g/km Genoemde prijs is incl. BTW/B PM, excl. kosten rijklaarmaken. Kijk voor meer informatie op www.suzuki.nl 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 25 september 2013 27 Auto Toonder, Biezelingsestraat 50, Tel. (0113) 343 631 Van der Jagt - Willemse B.V., Mercuriusweg 29, Tel. (0118) 419 051 Afgebeeld is de SX4 S-Cross 1.6 High Executive. Zoals vermeld heeft de Toyota een volledig nieuw model gekregen. O www.autozeeland.nl. De Opel Astra Sports Tourer 2.0 liter commonraildiesel heeft in de testversie 160 pk/350 Nm, maar de huidige versie heeft 1^5 pk/350 Nm. Hij werd 11 maart 2011 aan het testteam toegevoegd en heeft de 100.000 kilometer in twee jaar volbracht. Het model heeft sinds die datum een kleine facelift ondergaan.

de Faam | 2013 | | pagina 27