Zo is geen elitaire club DELTA! Alliance Frangaise DELTA Comfort Wijzer Kies net als Stefanie voor DELTA Comfort Wijzer www.DELTA.nl/ComfortWijzer dit moment de bezoekersin formatie van het Polderhuis in Westkapelle vertaald, stellen we gidsen beschik baar aan het Zeeuws muse um als er groepen Franstali- gen komen en maken we de Franse tekst voor het monu ment voor drie Franse vlie geniers, die in de Tweede Wereldoorlog bij Aagtekerke zijn omgekomen." De cur sussen worden op verschil lende niveaus gegeven en kennen verschillende doel- "Naast cursussen bieden we bijna maandelijks een cultu rele activiteit als aanvulling op Franstalig onderwijs. Dat varieert van lezingen, zang, theater en culinaire verras singen tot reizen naar Frank rijk. Elke -derde woensdag van de maand wordt in Ci nema Middelburg in de Klo veniersdoelen een Franse kwaliteitsfilm met Neder landse ondertiteling ver toond. Deze week draait bij voorbeeld Jour de Fête van Jacques Tati. Voorafgaande wordt dan 's middags Café Frangais gehouden. Cursis ten, leden en andere geïnte resseerden kunnen dan aan schuiven en meepraten over een bepaald onderwerp. In het Frans natuurlijk." Kou wenhoven vervolgt: "We dragen belangeloos bij aan activiteiten die de relatie tussen Zeeland en Frankrijk ondersteunen. Zo wordt op ER ZIJN LEZINGEN, ZANG, THEATER, REIZEN EN CULINAIRE BIJEENKOMSTEN groepen. Ze zijn geschikt voor vakantiegangers, voor tweede huizenbezitters en emigranten. Kouwenhoven: "Ook beroepsmatig worden we gevraagd. De transport sector, industrie, schelpdier- bedrijven en zeker ook de horeca weten ons te vinden. Steeds meer Franstaligen bezoeken immers Zeeland. We trekken voor deze groe pen ook een aparte docent voor de vaktermen aan. Des gewenst verzorgen we een kindercursus Frans voor de groepen zeven en acht, Le Petit Tour. Mogelijk komt er volgend jaar een speciale cursus voor visueel gehan dicapten. Aan de hand van een speciaal ontwikkelde entreetoets kunnen we vrij eenvoudig het niveau van cursisten bepalen en ze indelen in een passende groep. Het neusje van de zalm op cursusgebied is een kortlopende, intensieve pri- vécursus." Het nieuwe cur susjaar start 30 september. - Inschrijven is nog mogelijk; cursisten hoeven geen lid van de Alliance Frangaise te zijn, maar kunnen dat wel worden. Zelf kunnen geïnte resseerden ook hun kennis van het Frans bijspijkeren. www. alliancefrancaisewalcher en.info De Alliance Frangaise heeft als doel de Franse taal en cultuur te bevorderen en te verspreiden. In Nederland bestaat de organisatie 140 jaar, heeft 33 afdelingen, waarbij meer dan 10.000 mensen betrokken zijn De af deling Walcheren bestaat 40 jaar en kent jaarlijks ruim honderd cursisten en heeft ongeveer 150 vaste leden. the multl-utility company Zo DELTA nge- eurs erp- ede- ens- erp- 2013 j de reda, PA I van i een 'oor- and- sn/of jnt u )118) Na het werk gaat Stefanie nog even gezellig borrelen met haar vriendinnen. Maar het wordt alweer snel en vroeg donker. Voor een veilig gevoel zet Stefanie met haar smartphone thuis alvast een paar lampen aan. Met DELTA Comfort Wijzer. DELTA Comfort Wijzer werkt eenvoudig via internet met een handige app voor smartphones en tabiets. DELTA Comfort Wijzer: energiebewust en comfortabel wonen! Apparaten op afstand bedienen Apparaten voorprogrammeren Inzicht in energieverbruik van apparaten Eenvoudig te installeren Verschillende uitbreidbare pakketten O www.de-faam.nl De Faam woensdag 25 september 2013 11 Ontdek alle voordelen: Met DELTA Comfort Wijzer kunt u, met behulp van smart plugs (een soort tussenstekkers), apparaten thuis op afstand aan- en uitschakelen. U kunt die apparaten niet alleen op afstand bedienen, maar de smart plugs meten ook het energieverbruik ervan. Zo ontmaskert u feilloos de grootste energieslurpers in huis. "De Alliance Frangaise Walcheren wordt gevormd door een actieve groep mensen, die hart heeft voor het uitdragen van de Franse taal en cultuur, vertelt Rob Kouwenhoven, bestuurslid van de afdeling en verantwoordelijk voor cursussen. door Jan Prenger De Alliance Francaise Walcheren wordt gevormd door een actieve groep mensen. Foto: P.R.

de Faam | 2013 | | pagina 11