r Het woord aan raadslid Jeanette de Vis Appeltjes van Oranje 2014 Gemeentelijke balies eerder dicht Onderzoek schouwburg wijst renovatie uit Burgernetdeelnemers maken Middelburg veiliger Week van de Mobiliteit 2013 r Het is al weer september, met een beetje geluk een "Indian Sum- mer". Waar we nog even kunnen genieten van de stranden in onze buurgemeenten of het bos waar straks alles gaat verkleuren. De eerste storm en de golven die stuk slaan op de kust. Met als middelpunt van ons eiland de Lange Jan die in september fees telijk verlicht is. Drie gemeenten één eiland. Alle drie de gemeenten met een eigen identiteit (DNA zo noemen we dat tegenwoor dig). Dat moeten we ook koesteren. En zeker niet veranderen. Maar alle veranderingen die vanuit Den Haag op ons afkomen, moeten we niet per gemeente willen oplossen. Gelukkig wordt er al op verschillende gebieden samengewerkt. En ook in de nieuwe zaken die op ons afkomen, zul len we waar het kan gezamenlijk op trekken. Civil society een zorgzame samenle ving. Zorgen voor elkaar. Zoals vroe ger? Nee, de families waren groter en woonden dicht bij elkaar. Het was ook normaal dat je voor je naasten zorgde, een plicht. Maar de wereld ziet er nu anders uit, die klok kun je nimmer terug draaien. We moeten naar een nieuw soort zorgzame samenleving. Die zullen we samen gaandeweg uit moeten vinden. De verschillen tussen arm en rijk zul len groter worden. Tussen degenen die het kunnen betalen en die het sim pelweg niet hebben. Wat gaat er straks nog vergoed worden? Eerst zien of je het zelf kan oplossen. Daar is niets mis mee! Hoe is dat toch ge komen dat we niet eerst zelf keken hoe iets op te lossen. Waren we de weg kwijt? Nee de plichten waren de rechten geworden. Maar ik hoop dat u in geval van nood de gemeente nog kan vinden. Bij Porthos kunt u samen naar een oplossing zoeken. Vriendelijke groet, Jeannette de Vis-Berrelkamp Duurzaam Rood jeannette@hcdevis.demon.nl Mensen met en zonder beperking met elkaar in contact brengen zodat ze samen kunnen optrek ken, dat is in een notendop waar de Appeltjes van Oranje 2014 over gaan. Onder het motto 'Samen meer' zoekt het Oranje Fonds naar sociale initiatieven die zich hier sterk voor maken. Er zijn vele voorbeelden, denk aan een klussendienst in de buurt of een maat jesproject waarbij studenten optrek ken met leeftijdsgenoten met een beperking. Voor de drie winnaars is er een prijs van 15.000 euro en een bronzen beeldje gemaakt door Prinses Beatrix. Opgeven kan via www.oranjefonds.nl/appeltjes. Tid3g 13 Sept6mber °m 1530 uur' reiken' De buitendienstlocatie aan de gemeen'elfe ba les van het Gemeente Middelburg is die dag vanaf Waldammeweg sluit vrijdag om 15.00 stadskantoor aan de Kanaalweg op 15.30 uur ook telefonisch niet te be- uur. Het college van burgemeester en wethouders heeft in opdracht van de gemeenteraad het haalbaarheidsonderzoek naar verbouw of nieuwbouw van de schouwburg op het Molenwater afgerond. De nieuwbouwoptie overstijgt zowel qua investering als qua kapitaallasten het beschikbare budget. Het onderzoek wijst uit dat verbouw zorgt voor een ade quate schouwburgvoorziening voor de komende 25 a 30 jaar dat past binnen het beschikbare budget. Het accent ligt hierbij op een belangrijke verbetering van zowel het interieur als het exterieur. Gedurende de schouwburgloze periode kunnen de voorstellingen plaatsvinden in Studio 58 op het ZEP in Middelburg. Bij het haalbaarheidsonderzoek naar nieuw bouw of verbouw is ook gekeken naar óe parkeervoorziening en de (herinrich ting van het park. Duidelijk is dat het vergroten van de parkeervoorziening nog verder uitgewerkt moet worden. De (her)inrichting van het Molenwaterpark zal in samenspraak met de omwonenden tot stand komen. Het college geeft in het voorstel aan de gemeenteraad nog een overweging mee en dat is om rekening te houden met de (op korte termijn) verwachte nieuwe be zuinigingen, ingegeven vanuit het Rijk. Het college schetst dat het niet ondenkbaar is dat met een bredere oriëntatie op de beschikbare podia er nog een extra bezuiniging gerealiseerd kan worden. Uit gangspunt hierbij blijft het handhaven van het kwaliteitsniveau van het huidige culturele profiel. De commissie Maatschappelijke Zaken buigt zich op woensdag 25 september over het voorstel van het college waarna de raad op maandag 7 oktober een besluit neemt. Burgernet is een unieke samenwerking tussen burgers, gemeente en politie om de veiligheid in de wijk te vergroten. Buurtbewoners die zich hebben aangemeld, ontvangen een spraak- of sms-bericht met een duidelijke omschrijving van een persoon of voertuig. Als zij de verdachte zien of andere aanwijzingen hebben, kunnen zij gratis bellen naar 0800-0011. Hoe meer mensen meedoen, hoe meer Burgernetacties met succes kunnen worden afgesloten. Daarom is in september de landelijke campagne 'Meld je aan voor Burgernet' van start gegaan. Ook Mid delburg doet mee. Burgemeester Bergmann roept alle inwoners van de ge meente Middelburg op zich als deelnemer aan te melden op www.burgernet.hl Want samen kunnen we onze buurt veilig houden." De week van de mobiliteit, 16 tot en met 22 september, is dé gelegenheid om na te denken over uw eigen mobiliteit en vervoer. U kunt nadenken over bijvoor beeld vaker de auto te laten staan, te carpoolen, meer te fietsen en te wande len. Misschien kunt u zelfs overwegen om elektrisch te gaan rijden. Op zaterdag 21 september kunt zonder enige verplichting kennis maken met de elektrische auto en een proefrit maken. In samenwerking met de gemeente Middelburg stelt Auto Sturm op die dag een Nissan Leaf beschikbaar. In de Faam van woensdag 18 september worden plaats en tijd bekend gemaakt. U kunt ook informatie krij gen over het plaatsen van een elektrisch oplaadpunt in de gemeente Middelburg. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG O www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 september 2013 8 Foto: Aart van Belzen Hare Majesteit Koningin Maxima bracht dinsdag 3 september een bezoek aan Stichting Manteling in Middelburg. De stichting is winnaar van de Oranje Fonds Kroonappel in de categorie Helpende Hand. Foto: Aart van Belzen BESTEMMINGSPLANNEN ARNESTEIN, ORANJEPLAAT EN VEERSEPOORT ONHERROEPELIJK Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat tegen het besluit van de gemeenteraad van 24 juni 2013 om het be stemmingsplan "Oranjeplaat" ongewijzigd vast te stellen, geen beroep is ingesteld bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Ook tegen de besluiten van de gemeente raad van 24 en 25 juni 2013 om de bestem mingsplannen "Amestein" en "Veersepoort" gewijzigd vast te stellen, is geen beroep bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State ingesteld. Dit betekent dat deze drie bestemmingsplan nen onherroepelijk zijn geworden. De bestemmingsplannen zijn in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplan nen geldende plannen. Daarnaast zijn de plannen te raadplegen via de landelijke web site www.ruimtelijkeplannen.nl. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bachfensteene 4: rioolaansluitinq (12- 8). Bachfensteene 14: slopen tuinmuur en vervangen door haag (305). Eduard Vetermanstraat 27: kappen 1 boom (2-9). Londensekaai 29: rioolaansluiting (29- Prooijenseweg 3A: bouwen woning (2011/11428) (29-5). Quarfeshavenstraat 11, Nieuw- en Sint Joosland: rioolaansluiting (15-8) Steigerweg 7, Amemuiden: (tijdelijk) plaatsen units t.b.v. scouting (72345) (28- Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bachfensteene 4: rioolaansluiting (4-9). Londensekaai 29: rioolaansluiting (5-9). Noordmonsterweg 1wijzigen gevels pand en maken 3 muurdoorbraken (4-9). Noordweg 227: verbouw woning, sloop aan- en uitbouwen en wijzigen ach tergevel (6-9). Prooijenseweg 3A: bouw woning (2011/11428) (3-9). Quarfeshavenstraat 11Nieuw- en Sint Joosland: rioolaansluifing (4-9). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee land-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006,4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIE VERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij de volgende exploita tievergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Fazantenhof 2 (2-9). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland- WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2013 | | pagina 8