dermaTeam Rob de Nijs in Souburgse kerk AOW'ers die samen eten wonen misschien samen Dier van de week: Boerenfox Luna Profil polikliniek dermatologie huid- en laserkliniek huidtherapie Middelburg Polikliniek Dermatologie: voor behandeling van alle huidziekten, huidkanker, spataderen, Alleen op verwijzing van de huisarts. Behandelingen worden via de zorgverzekeraar vergoed. voor cosmetische huidbehandelingen zoals anti-rimpelbehandelingen en huidyerjonging: Rimpelfiljing met hyaluroruuur Restylane Botoxbehandeürigen CÖ2-fractiühal laser Verder alle iaserbehandelingen tegen overbehaiing, couperose, pigmentvlekken, huidoneffenheden, kleine spataderfjes en nog veel meer,.. Hiervoor is geen verwijzing van uw huisarts nodig, cosmetische behandelingen worden niet vergoed. voor aanvullende huidbehandelingen zoais mc, manuele tymfediainage, fittekenbehandeiing, camouflagetherapie. Huidtherapie wordt meestal vergoed. GOES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I OOST-SOUBURG - Souburg Cultureel start donderdag 19 september in de Histori sche Kerk in Oost-Souburg seizoen 2013-2014 spette rend met een optreden van Rob de Nijs. Hij treedt vanaf 19.45 uur op met zijn band met het programma Van Alle Tijden. In het voorpro gramma staat de coverband Elsewhere. Rob zingt zijn bekende hits en daarnaast verrast hij zijn publiek met minder bekende liedjes uit zijn loopbaan. Rob de Nijs is een fenomeen, die ondanks zijn 70 jaar zijn gitaar niet aan de wilgen hangt maar verder gaat met zijn muzi kale missie en door zijn per fectionisme heeft zijn stem alleen maar aan diepgang gewonnen. Toegangsprijs in de voorverkoop 30 euro en aan de zaal 35 euro. De kaar ten zijn te koop bij Primera in de Kanaalstraat, De Vrij buiter in de Paspoortstraat en de website: m in de rolingen- ie gala- groepen résence. JURIDISCHE VRAAG VAN DEZE WEEK Lezers van De Faam kunnen juridi sche vragen sturen aan de redactie. Om de week wordt één vraag behan deld. Stuur naam, adres, telefoonnummer en uw vraag in maximaal 200 woorden naar: Vraag: Kan ik als niet samenwonende AOW'er toch als samenwonend wor den aangemerkt? Ik las hierover iets in de krant en ben een beetje ongerust. Antwoord: Twee alleenstaande AOW'ers met ieder een eigen huis eten en logeren af en toe bij elkaar. Gezellig, maar zij lopen het risico dat de Sociale Verzekeringsbank hen als samen wonend ziet. Dit heeft gevolgen voor hun AOW-uitkering: een korting van elk 300 euro per maand. Hoe kan dit? Samenwo nen heeft toch een permanent karakter? Op 1 januari 2013 is de Wet aanscherping handhaving en sanctiebeleid in werking getreden met als doel om het bestrijden van uitkeringsfraude aan te scherpen. De samenwoonregels in de AOW zijn niet gewijzigd. Hoe zien die regels er dan uit? Volgens de AOW- wet is sprake van samen wonen als twee personen hun hoofdverblijf in dezelfde woning hebben en blijk geven zorg te dragen voor elkaar door middel van het leveren van een bijdrage in de kosten van de huishouding dan wel anderszins. Objectieve criteria volgens de staatsse cretaris. Van de negen regiokantoren van de Sociale Verzekeringsbank schrijven er echter vier, waaronder Breda, het regio kantoor voor Zeeland, voor dat AOW'ers het moeten melden als een vriend(in) twee keer in.de week blijft slapen of als ze elkaar in het weekend bezoeken en voor elkaar koken. De rest dus niet. Inmiddels vindt ook staatssecretaris Klijnsma van Sociale Zaken dat de criteria voor het voe ren van een gezamenlijke huishouding niet helder zijn. Zij heeft nieuwe richtlijnen beloofd. Hiervoor moet de wet veranderen. Het kabinet zal de Tweede Kamer hierover informeren. Mr. Esther Mulders, MillerReyBrighton Advocaten Zwemclinic met zwemtoppers VLISSINGEN - Z&PC De Zeeuwse Kust heeft een zwemclinic gewonnen via Facebook van Speedo NL. Deze is op zaterdag 14 sep tember van 10.30-11.30 uur in het Vrijburgbad Sportweg 2 in Vlissingen. Verwacht worden: Nick Driebergen, de eerste Nederlander die onder de 2 minuten ging met de 200 rugslag. Gezwom men op verschillende EK's, WK's en de Olympische Spelen van Beijing. En Bas van Velthoven: gezwommen op verschillende EK's, WK's en de Olympische Spelen van Peking. De club heeft 48 zwemmers uitgenodigd voor deze clinic. Rommeltocht WESTKAPELLE - De bewoners van Westkapelle zitten op 14 september van 11.00 tot 17.00 uur weer klaar met hun rommel: in de garage, schuur of op hun oprit. Met de fiets kunnen deelnemers langs de verkooppunten rij den. De route van de fiets- rommeltocht is 's ochtends op te halen bij museum Het Polderhuis. Bingo voor senioren VLISSINGEN - De Stichting Majoraat aan de van Hogen- dorpweg 58a in Vlissingen houdt zondag 15 september een bingomiddag voor se nioren. Het is van 13.30 tot 16.00 uur. Toegang gratis. VLISSINGEN - Luna is een lie ve Boerenfox van twee jaar oud. "Luna is zindelijk, kan goed alleen thuis zijn en is een bench gewend. Verder gaat ze graag mee in de auto en ze is gewend om mee te rennen naast de fiets. Voor langere afstanden zit ze lie ver in een mandje", vertelt Simone van Dierenasiel Walcheren. Luna kan samen met andere honden, want in het asiel gaat het ook goed. Wel kan ze beter samen met reuen dan met teefjes. "Luna plaatsen we liever niet bij kleine kinderen, want ze kan soms fel zijn. Kinderen vanaf tien jaar is ze gewend en dat gaat prima." Luna heeft last van blaas gruis en eet daarom speci aal dieetvoer. Momenteel zitten er veel wilde katten in de katten- tuin achter het asiel. Zij zou den het liefst ook een plekje buiten het asiel vinden. Bij voorbeeld op een boerderij of camping, waar ze over dag lekker te eten krijgen en muizen kunnen vangen. En 's avonds in hun mandje in slaap kunnen vallen. Meer informatie over deze buiten- katten via 0118-613579. Benieuwd naar Luna? Kom dan eens kennismaken met haar in het asiel aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zaterdag is het ook mogelijk om op afspraak buiten de openingstijden langs te komen. voor uw huid Wij werken aan het spoor Dermateam Middelburg In Barcodegebouw Park Veldzigt 67 4336 OX Middelburg 0118-673050 www.dermateam.nl JSlWLBM, g£STW E-D. Reclames geldig Vm zaterdag i GROOTHANDELSKORTING 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort exd. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden ^2013 6 Z; www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 september 2013 7 O www. historischekerksouburg.nl O redactie.faam@wegenermedia.nl door Tara De Vriend Muizenvangers Interesse Luna is een Boerenfox van twee jaar die goed alleen thuis kan Foto: Tara De Vriend De beste dermatologen \en Nederland (weekblad Elsevier Om het spoor in goede conditie te houden en stiller te maken, slijpen wij de rails. Daarom rijdt in de nacht van 24 op 25 september op het traject Roosendaal - Vlissingen een slijptrein. Woont u in Arnemuiden in de buurt van dit spoor, dan kunt u hinder ondervinden van het slijpgeluid. Wij hopen op uw begrip. Na het slijpen kan het treinverkeer een ander geluid maken. Dit zal na enkele weken weer verdwijnen. Meer inhoudelijke informatie kunt u vinden op www.prorail.nl/vernieuwing Voor vragen verwijzen wij u graag naar de afdeling I Publiekscontacten: www.prorail.nl/contact of tijdens kantoortijden 0800-7767 245 (gratis).

de Faam | 2013 | | pagina 7